bugün

ümmetin lideri, asrın liderimiz, efendimize diploması yok diye saldıran atayizleri çıldırtacak açıklamadır.

ümmetimizin lideri; "kanal istanbul'a bileşik kaplar usulüyle bakın" demiş.

--spoiler--
Erdoğan: Kanal istanbul’a bileşik kaplar usulüyle bakın. Tuzlu su, az tuzlu su... Bunlar bir araya geldiği zaman ortaya ne çıkar? Bunun bir ortalaması çıkar. Karadeniz’in tuz oranı nedir? Marmara’nın tuz oranı nedir? Olaya buradan bakılması lazım.
https://www.birgun.net/ha...-sarayi-aciklamasi-280593
--spoiler--

görsel

bakınız ümmetimizin lideri, her şeye hakim olduğu gibi, fizik kanunlarına da son derece hakim.
misal siz kılışdardan hiç böyle fizikli, kimyalı, matematikli bilimsel bir açıklama duydunuz mu?

göremezsiniz.
neden? çünkü herkesin kafası fizik kanunlarına basmaz.

vallahi asrın liderimiz maşallah.
avogadro sayısı gibi lider kendisi. helal olsun.

cahiller için bileşik kaplar kanunu;
Biçimleri ve taban yüzey kesitleri farklı birden fazla kabın tabanlarının birleştirilmesi ile elde edilen kaplara bileşik kaplar denir.
Bir kaç kap birbirine bağlandığında bileşik kaplar olarak adlandırılırlar. Bileşik kabın her bölmesindeki suyun yükseklik seviyesi aynıdır. Bölmelerden birinin çapı çok küçükse kılcal hareket suyun seviyesinde önemli bir değişikliğe neden olabilir.
niye ki?
Bileşik kaplar.

Birleşik aplar

Birleşik araplar.

Ben ikna oldum.
Toriçelli barometresi ile sağlaması örtiüştü tatmin olduk ailecek makarnamızı yiyoruz.
Gemi tuzlu suda daha hızlı ilerler.
vallaha gugıl yapıp biraz çözebildim olayı (o da ayıp olmasın diye öyle diyorum) çomarlar muhtemelen hastahaneliktir şu an.
iyide biz neden doğayı değiştirirsek güzel olacağını sanıyoruz.
tek (sözde) faydası bu mudur?
görsel
Birisi Bilale anlatır gibi anlatabilir mi lütfen.
Kolpaçino filminin hapishanedeki geçen o ünlü sözü çok uyar bu söz üstüne.

(bkz: sen ne konuşuyorsun lan değişik)
Mesele tuz oranı ise anlaşılan vatandaşa yine tuzlu gelecek bu kanal.
görsel
Yani şimdi diyor ki, bileşik kaplar vardır, yok yok valla ben anlamadım birşey.
ya allahın özenerek birbirine karıştırtmadığı boğazın tuzlu ve tatlı sularını karıştırmak kula mı kaldı.
kaptan kusto bu suların fenomeni karşısında iman edip müslüman olmuştu.
bunu yok etmek deccal işi.
dolandıra dolandıra anlatıyor işte ne yani kanal istanbul sizin götünüze girecek mi deseydi?
inanmayan evdeki leğenleri toplayıp deneyi gerçekleştirebilir.
Darbeyi enistesinden ogreniyor, kanalla ilgili bilgileri de sanirim torunu falan veriyor.