bugün

enstantane

bir anlik goruntu.. anlik kesirlerle ifade edilen.
cok uc noktali cumlelerin yazılmasina onayak olacak kadar derin anlamlar ihtiva eden ama coklukla kiymeti es gecilip manasinin fiyakasi bozulan.. bir enstantane.. senden kalan..

deklan$ore degen parmagin yakaladigi.. $oyle;

foto 1- burada oyle guzel gulumsemi$sin ki obturator bile $uurunu yitirmi$.. ku$u kapan kedinin gozlerindeki donukluk, kanatmi$ sanki ucurtmasina jilet takan cocugun avuclarini. bilemiyorum; oyle bir an olmu$ ki ihtiyar bir adam takilmi$ objektifin merkezine: agliyor gibi susan gozleri oyle korunmasiz yakalanmi$lar. bliyorum biliyorum.. zaten sen gulumsersen $u koca ay erir de dunyaya akar..

foto 2- $u duvara degen el bana mi ait? duvar bana temas ediyor gibi de, orada yokmu$um ben sanki. ruhum kacirilmi$ gibi.
$u italik dudaklar? gereksiz uzayan saclarim? sana bakmayi$im? tamam, gulduren anlik goruntuler'den biri olmu$um burada ben. pantolonumdaki kusmuk lekesi bak o geceden kalan, hatirlatmayayim! hahaha hani senin.. neyse utandirmayayim.

foto 3- bitti demi$ gibisin. yara gibi gülümsüyorsun. gozlerin iki el ate$ ediyor. puantiyeli sirt cantasi olan cocuk var ya hani $u yanindan gecen; o olmak isterdim biliyor musun.. onun gibi teget gecmek isterdim. icini bo$alttigimiz hayattan olumle fidye alma oyunu oynamak: mecali kalmamak diye bir oyun; $$ duyuyor musun?

foto 4- o yaz. babanin raki masasinda devrili$i. annenin mezeleri yerden toplayi$i. karde$inin ba$ka bir odada uyuyor olu$u. bu anda her $ey var, bir sen yoksun. sanirim o yuzden ben de yokum, gecelim.

oldun diye aglamiyorum. sorun degil..