bugün

türkiye de biranın çok pahalı olması

dünya da ciddi miktarda arpa üretimi yapılmaktadır. türkiye bu üretimde kendine belli bir pay alabilmiş ülkelerden biridir. şerbetçi otu diyoruz kaçınız şerbetçi otu gördü? alkol diyelim hacmen %4-5 arası bir değere tekabül ediyor her şeyi geçtim içinde su var para kazandıracak ürünlere bakın bir... kantinler çayla dönüyor, elin oğlu gelmiş kaynak suyunu çevirmiş ben bu suyu satarım diyor o sadece su satıyor bide öyle bir denyoluk mevcut neyse ayran yapıyor su mu içiyorsun ayran mı belli değil ayran dediğin "göpük göpük" olur arkadaşım böle koyu kıvamda neyse ismini vermek istemediğim bir meyva suyu firması vardı senelerce bizlere şeffaf renkte meyve suyu sattılar ulan hepsini geçtim nasıl şeffaf oluyo? bunların vişnesi var kayısı ne bileyim hani portakal filan. içine su giren ürünler işletmeleri ayakta tutar. türkiyede hem dünyanın en kaliteli biralarını üreten bikaç şirket hemde bunlara inanılmaz vergiler bindiren bir hükümet var biranın türkiye de uygun olması gereken fiyatı -önerilen tüketici fiyatını neden tüketici belirleyemiyor bunu da anlayabilmiş değilim- 0.5 ytl dir fazlası vergidir yazıktır günahtır 0.5 ytl yapın şirket karlarınızı artırmazsanız gelin bana ben sizi kara geçirene kadar içeceğim söz...