bugün

lazerle göz ameliyatı

Bundan 12 yıl önce, Ankara Kudret Göz hastanesinde tam da bu #35641398 deneyimi bire bir yaşadım. Demek ki bunca sene teknolojisinde pek bir şey değişmemiş bir tür göz tedavisi. 20 yıldan fazla -5 derece miyop hayatı yaşamış biri olarak benim için en önemli tıbbi buluş diyebilirim (Allah başkasına muhtaç etmesin). Tek başına gittiğim hastaneden, bir taksiye binerek tek başına evime dönmüş, bir gece süren gözünüzü açtığınızdaki batma hissi dışında hiç bir ağrı sızı hissetmemiş ve ertesi sabah tamamen iyileşmiş olarak hayata devam etmiştim.

Benim gibi 16-17 yaşından sonra ilerlemesi tamamen durmuş birisi için bile ölene kadar çare değilmiş. Sorunsuz geçen 11 yılın sonunda geçen yıl yine ufak bir görme kaybı yaşadığım için gittiğim doktor yaşlılıktan* olduğunu söyledi ve şimdi arabanın torpido gözünde duran ve hiç kullanmadığım -0.50 gözlüklerim var. Keşke çok daha genç yaşta yaptırsaydım dediğim ve tavsiyemle bir kaç kişiyi daha gözlükten kurtardığım bir operasyon. Gözünüzün ilerlemesi durmuşsa ve göz yapınız elverişliyse bir dakika beklemeyin.