Lazerine sağlık.
Gecen yil oldugum ameliyat turu. 2,5 miyop + astigmati sildi supurdu. 1,5 dakika surdu asagi yukari ya da ben oyle hissettim bilmiyorum. Hirvatistan'da yaptirdim ben is geregi oradayken denk geldi ama turkiye'de de iyi yapiyorlarmis sonradan ogrendim. Sonuc olarak 11 yasimdan beri sahip oldugum gozluklere veda ettim. Alismasi degisik oldu tabi. Fiyat merak dden olursa 800 euro civari bir seye geldi. Zaten gozlukler 400 euroydu pek bir kayip yok yani.
Bir kaç seneye benim de yaptırmak istediğim tedavi. ileri miyop var bende, doktorum "biraz daha bekleyelim, numara büyümesi tam durmadan yaparsam manası olmaz" dedi. Gerçi her ne kadar ameliyatı gittiğim doktora yaptırmak yerine istanbul'da başarılı bir göz hastanesinde yaptırmayı düşünsem de tavsiyesine uymakta fayda var. Korkmuyor da değilim zira bulanık da olsa görüyorum elhamdülillah. doktorlar bile yaptırdığına göre benim bu cahillikle cesaret etmemem olmaz.

Abimin deyimiyle camları Coca Cola şişesi dibini andıran gözlüklerimden ve lenslerden kurtulur, net bir görüşe kavuşurum inşallah.
Bu yaza yaptırmayı düşündüğümdür. 3.5 miyop ve 1.5 astigmatla geçirdiğim yıllar yeter artık.
Aklımda olan mesele.
Her ne kadar sana gözlük yakışıyor dense bile bir sorun bu. Yani gözlük yakışıyor diye görmeyelim mi *

Uzun süredir net bir görüşe hasretim. Günümüzde zaten bu göz sorunu aldı başını gidiyor. Herkesin göz rahatsızlığı var. Neden böyle oluyor acaba ? Bence üzerinde durulması gereken bir konu bu.
pazartesi bağdat caddesi veni vidi'de olacağım ameliyat. Editlerim.

Edit: yazmaya üşeniyorum aq sorunuz varsa mesaj atın.
göze iğne yapıldığı efsanesini birinin aydınlatması gerekenn.
Çizdirdik efenim çizerler. Şüphesiz balikesirli teknoloji sever.
olmak için araştırmalara başladığım işlem.

11 yılı aşkın zamandır miyop + astigmatla yaşıyor 6 yı bulan gözlerimle mücadele ediyorum. ah keske bende 1.75 ten falan sikayet etsem lakin ilk teşhis edildiğinde bile 2 yi geçmişti. yani demem o ki normal görmek nasıl bir durumdu hatırlamıyorum. siz siz olun sahip çıkın la sağlığınıza. bi de hayrına doktor olanınız falan varsa az bilgilendirsin bizi ya.
lens kullanın, ameliyat olmayın. yaşınız ilerlediğinde o çizik gözler ne olacak dürüst bir doktora sorun.
lensler en hızlı gelişen aparatlardan. 1 hafta çıkarmadan kullanabileceğiniz şekilleri var artık.
Bundan 12 yıl önce, Ankara Kudret Göz hastanesinde tam da bu #35641398 deneyimi bire bir yaşadım. Demek ki bunca sene teknolojisinde pek bir şey değişmemiş bir tür göz tedavisi. 20 yıldan fazla -5 derece miyop hayatı yaşamış biri olarak benim için en önemli tıbbi buluş diyebilirim (Allah başkasına muhtaç etmesin). Tek başına gittiğim hastaneden, bir taksiye binerek tek başına evime dönmüş, bir gece süren gözünüzü açtığınızdaki batma hissi dışında hiç bir ağrı sızı hissetmemiş ve ertesi sabah tamamen iyileşmiş olarak hayata devam etmiştim.

Benim gibi 16-17 yaşından sonra ilerlemesi tamamen durmuş birisi için bile ölene kadar çare değilmiş. Sorunsuz geçen 11 yılın sonunda geçen yıl yine ufak bir görme kaybı yaşadığım için gittiğim doktor yaşlılıktan* olduğunu söyledi ve şimdi arabanın torpido gözünde duran ve hiç kullanmadığım -0.50 gözlüklerim var. Keşke çok daha genç yaşta yaptırsaydım dediğim ve tavsiyemle bir kaç kişiyi daha gözlükten kurtardığım bir operasyon. Gözünüzün ilerlemesi durmuşsa ve göz yapınız elverişliyse bir dakika beklemeyin.
annem milyon sene önce olup gözlüklerinden kurtuldu. şimdi benim de görü sorunlarım var ama katiyen cesaretim yok. lensi zor taktım, gözümü oyuyooohhlaar oooggg diye.

sonraki üç dört günü biraz ağrısı olmuştu. ışıktan sakınarak geçirmişti fakat çabuk toparlanmıştı diye hatırlıyorum.
Seneye olmayı kesin ve kesin düşünüyorum.

Bir ömür gözlük ve lensle geçmez.
merdivenaltında yaptırmazsan hiç bir şey olmaz.
bu sene olmayı düşündüğüm ameliyat. artık lenssiz, gözlüksüz görmek istiyorum.
Sanki gözü yerinden çıkarıp ameliyatı öyle yapıyorlarmış gibi korkup yaptırmayanların olduğu operasyon.
eskiden çok gazete okuyan eniştem acıdan 2 sayfa okuyamıyor. bilgisayar laptop telefon vs. olaylarını bitirdi diyebilirim sadece televizyon izlerken sıkıntı yok onda da 40 dk falan sonra yine gözleri yanıyor.
göt ister. düşük numaralara önerilmez. aptallık etmeyin.
Goz doktoru iki arkadasim var, gozluk kullaniyorlar. Hastalarin talebine gore muayene sonrasinda ameliyat yapiyorlar ama kendileri gelenekselden devam. Cok iyi arastirmak lazim.
Dünya göz tarafından kör olma sınırına getirilen bi müşterim vardı. Tavsiye etmeyin.
Meraktan bu konu hakkında video izlemiştim anlatan doktor kendisi gözlüklü olunca samimi gelmedi.
Yılların optikçisi adı üstünde. O niye tavsiye etsin? Arada gözlükten sıkılınca bir acaba diyorum.
Yaptırdıktan 2 sene sonraki kontrolde “ gözlük takmayı düşünür müsün ? “ sorusunu duyduğum ameliyat. Şans işidir, ya iyi gelişir ya geriler.