bugün

araba kullanmaya yeni başlayanlara tavsiyeler

Oncelikle, trafikle bariscil bir harmoni icinde olun. Yayalara yolverin ve saygi duyun bu oncelikle cok onemli. Trafikteki diger arabalara da ayni sekilde saygi duyun, yol isteyene yol verin trafikte yol benim diye bir olay yok. Karsidakinin size nasil davrandigi onemli degil, gurur meselesi yapmayin siz o davarlar gibi caninizi pazarda bulmadiniz.

Arabaya binmek bisiklete binmek gibidir, pratikle pekisir. Kesinlikle ve kesinlikle babanizla pratik yapmayin. Direksiyon hocasi diye bi meslek olmasinin sebebi var. O adamlar psikoloji uzerine falan egitim aliyor. Trafige cikmaktan korkmayin. Gaz debriyaj fren uclusunun pekistigini hissettiginiz gun alin arabayi yakin dortluleri sehrin ana alterlerinde yavas yavas gezintiye cikin. Yararini cok gorursunuz zira yollari kesfetmek icin onemli.

Genel olarak hiz yapmayin, gerek yok. Otobanda yada sehirler arasi yolda hiz siniri daha yuksek oralarda ister istemez hizlanacaksiniz biraz ama ozellikle sehir icinde, yavas gidin. Herkes evinden ona gore erken ciksin sehir icinde hiz yapmanin bi mantigi yok.

Alkollu araba kullanmayin. Kullanmayin yani ama 1 tane ictim diye birsey yok. Ote yandan yasak bu illa yapacaklar olacak onlara da tavsiyem illa alkol alacaksaniz araba kullanma suresi ile son alinan alkolun bitis suresi arasinda 1-2 saat birakin bol bol su icin o surede biraz ayiliyorsunuz.

Son olarak, allah askina emniyet kemerini takin ve taktirin. Yalvariyorum size.