the long dark

Uzun süredir oynadığım oyun.. sandbox ve hikaye üstüne challange seçeneklerinide deneyip elzem ve cefalı bir savaş verdiğim survive oyun dün ise yeni bir hikaye modu geldi şu an retinayı yakmaktayim. *~
astrid adlı hatun kişinin peşinde koşturuyoruz,uçagımız düştü buna istinaden dağda mahsur kaldık ilk 3 gün kazasının şokunu ve ceremesini atlatirken bir mağarayı mesken edip etraftan buldugum çalı cırpılarla hayatta kalmaya çalıştım sonrasinda kondisyonu toparlayinca dağ geçidine doğru dinamik bi maceraya yelken açtım geceye kaldığım ve etrafta kurtlarin dolaşması hasebiyle köprüyü geçtikten sonra kamp ateşi yaktım,biraz kar eritip,mikrobunu yeni kapsüllerle arındırdım yorgunluk ve açlık sınırım yerlerde süründü. şansıma bir baraka buldum,ranzada tek bir yatak bulabildigim kadar materyal 2 tane kurdun saldırısına uğradım allahtan mağarada bulmuş olduğum meşale vardı korkuttum itoglu itleri.. biraz uyuduktan sonra bir kisileye vardım,tozlar içinde kalmış gıcırdayan kendini soğuk ölümün pençesine bırakmış bir kilise,rahibin bir kaç dökümanini buldum,yanımda kesici alet olarak sadece uçağın parçalarından olan bi şarapnel vardı kilise icerisinde ki kalaslari parcalayamadim.. neyse yola koyuldum kilisenin belirsiz sarp yoluna ufak bir kasaba keşfettim dumani tüten bir ev içerisinde ise menapoz ve tek kalmış lanet olası bi granny ve şu an onun güvenini kazanmaya çalışıyorum hayırlısı.. *~
Not:son eklenen hikaye gerçekten muazzam eski hazını oynarken ikiye katladığını mutlak söyleyebilirim bırakan oyuncular tekrar geri yüklesin kanımca.