bugün

garip rüyalar

bugün bir tanesini gördüğümdür. kendimi yattığım odadaki ben olarak gördüm. aynı ortam, her şey aynı ve yerli yerinde, tıpkı gerçeğinin aynısı gibiydi. karşımdaki çalışma masasının önündeki sandalyeye tanımadığım ama sanki beni tanıyan bir adam oturmuş, yanında kapüşonlu ve mavi renkte uzun bir cübbe giymiş ve arkası bana dönük kendi aralarında konuşan iki kadın vardı. sonra adama dönüp "pardon, benim gözlerim pek iyi görmüyor ama siz kimdiniz acaba" dedim. "beni tanımıyor musun? geleceğimizden haberin olması lazımdı" dedi. tanımadığım bu adam benim sandalyemde benim rahatlığıma sahip ama olaya gel. gözlerim 1 metreyi zor görüyor bir yandan da böyle hiç olmadığım kadar miyopiyim. sonra zar zor kalkıp yarı kör bir şekilde bu cübbeli kızların arasından sanki odamda olmaları normalmiş gibi "pardon geçebilir miyim hanımefendi" diye geçip banyoya gidiyordum ki koridorda yanımdan masmavi saçlı taş bir hatun geçti. arkasından bakıp "siz kimsiniz ya ne işiniz var benim evimde" diye düşünürken yatağıma geri yattım. sonra bu cübbeli kızlardan biri bana dönüp kollarını açarak üzerime doğru gelmeye başlayınca tırsıp uyandım. karşımda gördüğüm ilk nesne kapıda asılı duran mavi renkli bir jeans idi. her şey onun yüzünden olmuş olmamalı değil mi.