yeni yüzyıl

günlerdir yeniden çıkan gazete hakkında ne yazayım diye düşünürken, birden kafamda yeşil ışık yandı. atılan yazarların ve gazetecilerin yeni adresi olan gazete toplama bir asker ordusu oluşturuyor sanki! peki bunun sorumlusu kim? tabi ki ülkemizdeki baskı sistemi! işsiz alan gazeteciler her ne hikmetse o gazeteye müracaat ediyorlar. şimdi akıllara şöyle bir soru da düşebilir: bu gazete neden yeniden çıktı, ne gerek vardı? işsizleri barındırmak için olabilir mi? başka bir adla yeni bir gazete çıkabilirdi ama çıkmadı! hep geçmişe yolculuk yapıyoruz neden? çünkü eskiyi diriltmek daha kolay. doğrusunu söylemek gerekirse; bu gazetede sinema yazarı olarak yer almak istedim ama yine o şans bana gülmedi. ne zaman mı gülecek? işte asıl muamma da o ya zaten! ben dergilerde ve büyük bir gazetenin internet sitesinde yazmaya devam edeceğim. gazetede olmak varken internette olmak pek iç açıcı değil ama ne yaparsınız, memleketin hali bu! yine de sabrediyorum her ne kadar olmayacağını bilsem de. bunları buraya yazmamın sebebi acizlik değil, sesimi duyurmak! belki bir okuyan çıkar diye yazdık, bir kişi bile sesimi duysa yeter, daha önce x bir gazetede yazdım gerçi ama kısa sürdü o zaman çok genç ve toydum, yürümedi. şu an kendime sonuna kadar güveniyorum. beni merak edenler özelden yazabilirler. saygılar...