bugün

kıl dönmesi

14 gün önce ameliyat olmamın sebebidir. ameliyat spinal anestezi ile belden aşağısının uyuşturulmasıyla gerçekleşti. ameliyat esnası sıkıcı arkadaşlar.ameliyattan çıktığınızda belden aşağınızı tekrar hissedememe tribine girmemeniz olanaksız. bacaklarınız kendine gelmeye başladığında hareket ettirmek istediğinizde komik görüntüler ortaya çıkabiliyor. idrar torbanızın şiştiğini farketmenize rağmen işeyemiyorsunuz. bu keyfi yaşadıktan sonra keyif veren aktivitelerinizin arasına işemeyi koyabilirsiniz. baş ağrısı ve bulantıyı engellemek için 3 litre su ve 1 bardak kahve içmeniz tavsiye ediliyor. alınan kitle yüzeysel olduğu için sonda takmadılar. sanırım bu büyük bir avantaj oldu benim için. ertesi gün rahat sayılabilecek düzeyde yürümeye başladım. 10 gün çok rahat geçti. 10. gün dikişler alınacaktı fakat kanamayla akıntı arası bir şey oldu. dikişlerin bazıları açılmış ve vücudun kendisini onaran sıvılar akıntıya sebep olmuş. bunlar olabiliyormuş. dikişlerin büyük bölümü alındı. kalanlar 10 gün sonra akıntının durumuna göre alınacakmış. ama akıntı başladıktan sonrası keyifsiz arkadaşlar. günde 3 kere pansuman yeniliyorum. 3 gün sonra güzel haberlerle editleyeceğim umarım.