bugün

seul contre tous

Açıkçası ben filmi pek beğendiğimi söyleyemem.izlemeden önce daha iyi bir film bekliyordum fakat film beklentilerimin altında çıktı.Bir kasap'ın iç dünyası,düşünceleri,hayata ve düzene olan bakış açısı anlatılıyor filmde.Açıkçası teknik olarak beğendim belki,ama filmin anlatım tarzını ve işleyişini beğenmedim.Görsel olarak nerdeyse hiçbir şey olmayan filmde sanki her şey baş karakterin dış ses aracılığıyla seyirciye aktarılmaya çalışılmış bence sinema bu değil, eğer sadece kendi fikirlerini söyleyen bir insanın düşüncelerini öğrenmek isteseydim giderdim roman okurdum,film ile romanın farkı burda belki de yani demek istediğim bu film roman tadında gibi.Dediğim gibi film baştan sona bir adamın bitmek tükenmek bilmeyen düşüncelerini izleyenlere anlatmasıyla geçiyor ve filmin sonlarına doğru da ensest ilişkiye kayan sahneler yüzünden zaman zaman rahatsız edici bir film haline dönüyor.Daha önce hiç Gaspar Noe filmi izlemememe rağmen adamın tarzını az çok biliyorum bu filmde de zaten farklı bir tarzı olduğunu ortaya koymuş,teknik olarak tarzını sevsem de içerik bakımından ve anlatmak istediklerini anlatış tarzını bu filmde beğenmedim.Dışarıdan bakıldığında insanı çok rahatsız eden tempolu bir film gibi gözükebilir ama filmin yaklaşık son 15 dakikası hariç film oldukça durağan ve aynı ilerliyor.Son olarak ben filmi beğenmedim,evet farklı bir film olduğu ve teknik bakımdan da iyi olduğu su götürmez bir gerçek ama ben filmi genel olarak maalesef beğenmedim.

6/10
güncel Önemli Başlıklar