bugün

kpss 2012 kopya skandalı

Kpss ile normalde çok fazla alakası olmayan biri olarak bu sınava sadece kendimi denemek amacıyla girdim fakat gelişmelerden sonra bir iki kelam da ben etmek istiyorum. bu internette dolaşan ve kaynağının Dicle haber ajansı olduğu söylenen haberle ilgili olarak tamamen iç karışıklığı artırmaya yönelik bir hareket olduğunu düşünüyorum.Buraya kadar tamam ama böyle bir şeyi nasıl yapabilirler? Bence hiç zor değil şimdi ben cebime bir tane A4 koysam (yada sınav evrakının arasına) bunu orada ki görevlinin anlayabilme ihtimal yüzde kaç? Neredeyse 0.Sonra aldığım bu kağıt üzerine Türkçe sorularından 4 tanesini yazarak cebime atsam ve sınavdan erkenden çıkarak bunları bir güzel wordde işleyip arkasında da kağıtlar olduğu hissini vererek zımbalayıp basına fotoğraflarını versem bu olay yapılması çok mu imkansız gibi duruyor ? Fakat benim aklımı asıl karıştıran şey beyazkalem pdfleri ve soruların tamamı aynı sayfada ardı ardına yayınlanmış , yani tesadüfün ötesinde birşey. Eğer bu pdflerin yayınlanma tarihleri belirlenebilirse bence sınavın iptali söz konusu olabilir.Ama bu sınava çokça çalışmış emek vermiş arkadaşlarım aklıma geldikçe üzülerek söylüyorum ki bizim bu kafa yapısıyla yanlışların içinden çıkmamız çok zor hemde çok.