bugün

2012 yılı kpss sinde gerçekleşmesi beklenen olay.
(bkz: https://twitter.com/faruk...89389742081/photo/1/large)

olmayacak skandalmış. peh amk.
(bkz: sınavda şifre var ama kopya yok)

(bkz: ben tatmin oldum)
millet afedersiniz bir yerlerini yırtsın, sınava gireceğim kazanacağım diye kendini parçalasın onlar da soruları alın. yatacak yeriniz yok bir de gelip din din diye ağlasın. şimdi ne olacak? yine reddedilecek yine istenilen istediği yere girecek yine olan cemaat yanlısı olmayan insanlara olacak. çok güzel.
laikçi-pkk zırvalarından bir tanesidir.

beyni ergen koca koca adamların, mal görmüş mağribi gibi atılarak iddia ettikleri sözde skandaldır. arkadaşım bende bu sınava girdim. milleti birbirine düşüren şerefsizlerden nefret ediyorum. kimsenin kopya çektiği felan yok. siz gidin ilk 1000 aileye bakın, cumhuriyetin ilk döneminde sermaye biriktiren masonları takip edin.

milleti birbirine düşürmeyin!

illaki bazı suç örgütleri ösym sınavlarında da kendini gösterecektir. lakin bunu geniş bir yelpazeye yayıp, toplumun büyük kesimini zan altında bırakmak ahlaksızlıktır. afedersiniz ama, hassiktir diyorum
skandal kelimesi ile nitelenemeyecek skandaldır.

--alıntı--
izmir kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele şube müdürlüğü mali suçlar ve suç gelirleriyle mücadele büro amirliği ekipleri tarafından sekiz ilde düzenlenen operasyonda, "joker" tabir ettikleri kişileri para karşılığında başka kişilerin yerine sınava sokan suç örgütü çökertildi.

izmir başta olmak üzere diyarbakır, istanbul, batman, gaziantep, mardin ve hakkari'deki operasyonda, 40'ın üzerinde şüpheli gözaltına alındı.

zanlıların kpss, kpds ve üniversite yerleştirme sınavlarına, çok sayıda kişinin yerine başkalarını soktuğu belirlendi.

çete elemanlarının, üniversite ve devlet dairelerine de bu şekilde yerleştikleri belirtildi. kck bağlantılı olduğu öğrenilen örgüt üyelerinin, sınava başına 20 bin lira aldığı iddia edildi.
--alıntı--
şu an şoktayım resmen, ne bunlar ya madem veriyorsunuz hepsini vermeyin yazık bu millete.
Nette yayınlanan soruların; hocaların hatırladığı ya da öğrencilerden gelen derleme soruları olması için herkes tarafından dua edilen durumdur.(Hepsini nasıl hatırlıyorlarsa helal bari!!!) Yoksa bir deneme sınavı ise kafama s.cayım da nasıl bakmadım o soruları nasıl bulmadım dedirtebilir. bu skandal insana şu sınava girsen bir dert, girmesen bir dert dedirtiyor.
gerçekleşmesi artık şaşırtmayan skandaldır.
http://www.beyazkalem.com...lem_kpss_genel_kultur.pdf

savunmak adına değil lakin şunu söylemeden geçmemek lazım ;
bu link kısa bir süre önce yayınlandı ve 57 kadar soruyu çıkarmış yazmışlar.
adamlar reklam amacında bir şirket olduğu için belli ki hocaları sınava girmiş soru paylaşımı yapılıp bir şekilde
ya yazmışlar ya da ezberlemişler sistemlice.

peki neye göre söylüyorum?

1) cemaat soruları sızdırmış diye söylüyorlar lakin bu link sızdırma değil paylaşma.
2) nasıl bu kadar soruyu yazabiliyorlar? daha önce defalarca kpss ye girdim en son kpds sınavına girdim ve sorular ve cevapları aynen bu şekilde pdf formatında
hatta osym logolu olarak http://www.dilforum.com da akşam saatlerinde verilmişti geriye kalan bazı hatırlanmayan sorularda ertesi gün. oysa ösym 1 hafta sonra soruları açıkladı.

beyaz kalem reklam yapmak istemiş lakin ters tepmiş . gerçi reklamın iyisi kötüsü olmaz yarın satışları patlar belki de.

edit : bu yazıyı yazdığım kadar masum değil şu an düşüncelerim. en azından ortaya çıkan bir çok mevzudan sonra...
şaşırtmayan skandal. neyimiz doğru ki bu doğru olsun.
kck ile bağlantılı onlarca kişi güneydoğuda kpss sınavında usulsüzlük yaparak kendi kadrolarını devlet kurumlarına yerleştirmek istemiş ancak çakalların planını türk yargısı sınav günü yani bugün bozmuştur.

(bkz: kul hakkı bilmeyen teröristler)
geleneksel bahar şenlikleri gibidir.
Kpss ile normalde çok fazla alakası olmayan biri olarak bu sınava sadece kendimi denemek amacıyla girdim fakat gelişmelerden sonra bir iki kelam da ben etmek istiyorum. bu internette dolaşan ve kaynağının Dicle haber ajansı olduğu söylenen haberle ilgili olarak tamamen iç karışıklığı artırmaya yönelik bir hareket olduğunu düşünüyorum.Buraya kadar tamam ama böyle bir şeyi nasıl yapabilirler? Bence hiç zor değil şimdi ben cebime bir tane A4 koysam (yada sınav evrakının arasına) bunu orada ki görevlinin anlayabilme ihtimal yüzde kaç? Neredeyse 0.Sonra aldığım bu kağıt üzerine Türkçe sorularından 4 tanesini yazarak cebime atsam ve sınavdan erkenden çıkarak bunları bir güzel wordde işleyip arkasında da kağıtlar olduğu hissini vererek zımbalayıp basına fotoğraflarını versem bu olay yapılması çok mu imkansız gibi duruyor ? Fakat benim aklımı asıl karıştıran şey beyazkalem pdfleri ve soruların tamamı aynı sayfada ardı ardına yayınlanmış , yani tesadüfün ötesinde birşey. Eğer bu pdflerin yayınlanma tarihleri belirlenebilirse bence sınavın iptali söz konusu olabilir.Ama bu sınava çokça çalışmış emek vermiş arkadaşlarım aklıma geldikçe üzülerek söylüyorum ki bizim bu kafa yapısıyla yanlışların içinden çıkmamız çok zor hemde çok.
olmaması umulan skandal. pek çok hoca tanıyorum sadece soruları sınavda çözmek için dışarıda öğrencileriyle hemen sıcağı sıcağına durum değerlendirmesi yapmak için sınava giren. beyaz kalem denen yayının yaptığı muhtemelen böyle bir şey. ama şöylede bir şey var ki sıralaması bile aynı.

öteki resimlerdeki sorular da aynı yolla dışarıya sızmış olabilir. saat itibariyle zaten kpss gy-gk geç bir vakit sınavdan uzun süre sonra. ama eğitim bilimleri sınav sırasında sızdırılmış.

kimseyi savunduğum yok ama umarım yoktur o kadar insanın emeği heba olmasın. sınavda da gözüme çarpan bir şey vardı ki sınav gözetmenleri ellerini kollarını sallayarak telefon cüzdan vs girmişler içeri. bütün gözetmenlerin iyi niyetli olabileceği varsayımı yapmak herhalde mallıktan daha öte bişey değildir.

son olarak madem sorular çalınmış birilerinin eline geçirilmiş. hazır olay patlak vermişken bu olayı yayan insanların eline yarın ki a grubu soruları geçmemiş mi? geçipte saklanıyorsa açık ve net saklayan da çalan ve yararlanan kadar katıksız orospu cocuğudur. madem çalınmış, çalınma potansiyeli olan yarın 400 soru daha var. onları da açıklayın, yarın ki sınav iptal olsun. bu kadar milleti düşünüp iddia durumundaki olayı yaygara yapıyorsunuz madem. çalındıysa söyleyin hiç boşu boşuna yarın 7 saat sınav yapmayalım.

sonuç olarak; inşallah yoktur çalınma olayı bu kadar insanın emeğine yazık. ama üstünkörü de geçilmemesi lazım. hakikaten çalınmış olabilir, ama olmayabilir de. ortalığı yaygaraya vermeden derinlemesine araştırılmalı.

not: bu satırlar bir sınav mağdurunun klavyesinden çıkmıştır. mağdur uykusuz, yorgun, aksi, lanet durumdadır. yer yer anlaşılamayan yerler olabilir.
şayet doğruysa Allah belalarını versin şayet doğruysa. çalıştığım her dakikayı emeği Allah kat kat çıkarsın. iki ellerim yakılarında olsun.
şaşırmadım. hırsız hırsızdır. el harama uzandı mı bir kere durmaz.
kul hakkına gir. yap yap tövbe et. oh ne ala din.
çalana, bunları yönetici diye atayana zıkkım olsun.
120 soru kadar kanser olup çoluğunun, çocuğunun, kendinin içine kanser olarak düşsün.
daha ösym yayınlamadan noktası virgülüne paragraflar nette. nasıl bir ezber yeteneği bu böyle(!)
biz sıcaklarda yana yana çalıştık. şeytanınızdan bulun.
bunlar yıl yıl dönüşümlü olarak soruları çalıyorlar.
sırayla. nasılsa aynı bokun laciverdiler.
yalama olmuş ösym skandallarından biridir.
(bkz: yine mi bamya)
http://www.beyazkalem.com...lem_kpss_genel_kultur.pdf

iptal edilecek sanırım sınav. Ulan iyi geçmişti be.
teröristler nurculardan kopya çekmiştir.
cemaat yaptı, biz niye yapmayalım diyen terör örgütü, devlet mevkilerine sızmak için cemaatle aynı yöntemi kullanmaya çalışmıştır.
devlete giden illegal yol kpss den geçiyor anlaşılan.
tam her şey bitti dedim, eve geldim haberleri gördüm internette. lanet olsun ya, ben orda soruları yetiştirecem diye resmen ter döktüm. iki saat kafayı yedim. eğitim desen keza aynı saçma sapan soruları anlayacam diye başım çatladı. bu kadar mı basit insanların hakkını yemek ya? ya bunu yapan madem dinci kesim kul hakkı yiyorsun arkadaşım hiç mi sızlamıyor vicdanın? yazıklar olsun başka ne denir ki..
yazıklar olsun dedirten olay.
sevinsemmi üzülsemmi bilemedim.
çok iyi geçmemişti zaten= egoist bakış açısı.
o kadar emek veren vaardı = toplumsal bakış şeysi.

işin acınası tarafı bu proflar falan hani kapanıyordu bir yere 2 ay soru seçiyordu?
yattınız dimi lan 2 ay boyunca? çakallar sizi.

-baba son güne kadar yedik içtik eğlendik soru hazırlıyoz ayağına ama son güne geldik. ne yapacaz şimdi? soru falan yok ortalıkta? burada 20 profuz. 2 ayda 120 soru hazırlayamadığımızı öğrenirlerse ne deriz?

+dert etme oğlum. bul bi deneme netten aynen kopyala yapıştır. benmi yazcam bu saatten sonra soruları? yaş gelmiş 70 e şafak demiş coni moni ben mi yazim? baba yatar maaşını alır şu saatten sonra. hadi alt devreler. kolay gele baba yatar.

ayrıca körfez körfez diye millet dönüp duruyordu ortada. bende çözdüm bi taraflarımı terleterek. meğerse olay popüler olmamakta , karanlığın içindeki yıldız , kömürün arasındaki elmas olmaktaymış. şimdi beyazkalem deneme soruları diye bi afiş assam evin önüne millet birbirini keser, izdiham olur.
sınava girmedim ama anlaşıldığı kadarıyla yine bir pislik sözkonusu.
sadece şunu diyebiliyorum sözlük: bozuk düzende sağlam çark olmaz
2200'de bile aynı başlığı göreceğimi şüphe ettiğim olay türüdür.
iftira atmayın, çarpılırsınız.

sınav sonrasında kenya'ya hizmete gidiyorum sözlük. herkese hayırlı olsun inşallah...