bugün

bruce springsteen

onu ilk "we are the world" sarkisinin klibinde gordum, michael jackson liderligindeki amerikali babayigit oturakli sarkicilarin afrika icin sarki soyledigi klip. tanimamisim o zamana dek ne yazik, sarkida cok etkileyici bir sekilde kendine dusen kismi sanat ederken zamklandi kulagima kalbime, sordum amerikali arkadasima, kim bu usta. dedi o "the boss", bruce springsteen. yirtici ama yumusacik sesiyle rock kipirtisinin en delikanlisi.

1949 dogumlu rock sarkicisi ve yaraticisi, ilk albumunu 1973 de yaratmis, firtinalar koparmis. 2005'te biri en iyi rock solo performans odulu dahil 5 grammy alan son albumunu dunyaya hediye etmis. isci sinifinin rocker'i olarak daha da cok kabullenilen yakisikli, amerika'da 80'lerde ve hatta hala milli mars gibi soylenen "born in the u.s.a." sarkisi ile her kesimden amerikalinin kalbine girmis. "pink cadillac" ve "dancing in the dark" sarkilari ise sadece amerika'da 7den 70e dillere dolanan sarkilar olmakla kalmamis, dunyadada yankilanmis. benim bruce'tan en favorim ise "brilliant disguise".