bugün

fetih 1453

sözlükteki yorumlardan bilet bulmanın çok zor olduğunu öğrenerekten onu bunu arayarak bilet kuyruğuna girecek elaman aradıktan sonra şükür ki en ön sıradan boş koltuk bulabildik. boynumuz kırıla kırıla izledik uzun yıllardır böyle bi kalabalık, böyle tıklım tıklım dolu salon görmedim ben arkadaş. neyse uzatmadan ekşideki arkadaşlardan filmin yarısında çıkanlar olmuş bizim sözlükte onlara biraz giydirmişlerdi. ama gel gör ki doğru. saatlerce kuyrukta bekleyip bilet alabilip ilk yarıda çıkanlar bizde de oldu. çünkü ilk yarı harbiden sıkıcıydı abi.. era hatun beni baya bi baydı.normalde de haz etmediğim bi insandır kendileri. babası filmin sonunda noldu babayıda sallamadı zaten verdi şak hamile kaldı klasik türk filmi tadında mıymıy bi ilişki. hasan rolüne önce yakıştıramadığım ibrahim bey ise fena vücut yaparak olmuştur efenim oyunculuğunu da konuşturmuştur. fatih'in oğluna sarılması gözlerimi yaşartan mükemmel bi sahne olmuş. hele o çocukların babalarının ayağına atmaları kendilerini uff nasıl bi disiplin nasıl bi katılık.. lağımcıların boşuna ölmemiş olacağız diyerekten düşmanla birlikte kendi canlarına da kıymaları vatan için yapılanları güzel bi şekilde anlatmış.. ama malesef asker böyle hüzünlü bi şekilde kalırken aklımızda. fatih ise her işi askere ve maşallah hasana yaptıran biri olarak tanıtılmış.. çadıra girmiş çıkmıyor zorla çıkarıyorlar falan.. bizans imparatoru bile daha azimli gösterilmiş.. neyse sonuç olarak üç saat çok uzun bi zaman. fazla uzatılmış ya da onca saatin hakkını vermemiş. genede onca yabancı sinemaya giden bizler emeğe biraz hürmet göstererek gitmeliyiz, zaten mahşer yeri gibi olan salonlar böyle dolmaya devam etmeli..