bugün

hepimiz ermeniyiz

asala nın öldürdüğü türkler için ermeni halkı ne yapmıştır diye düşündüren yapay birlik sözü.

onaylamadığın bir durumu eleştirmen için o ırkın mensubu olduğunu söylemen komik bence. yapay. hrant dink

davasının sonucuna ben de katılmıyorum, onaylamadığım, nahoş durum ayan beyan ortada herkesce görünmekte

ama ben türküm. birini sevmem için ya da yapılan yanlışı eleştirmek için neden ermeni vs olmam gerekiyor

ki? özümü inkar edemem.

her millet yanlış yapabilir bir döneminde, mühim olan bunun yapan gurubun mensuplarınca da görülüp yanlış

olduğu kabul edilmesi. gerisi laf salatası. tıpkı ermeni olaylarında tek suçlunun türkler olmadığı, tek

öldürenin türkler olmadığı

gerçeği gibi. benim atam yanlış yapmışsa onun atası da yapmış. benim atam karnında bebeği deşilerek

öldürülmüşse onun ki de sürgünde ölmüş. sanki masum civciv yavrularını ayakları altında çiğnemişcesine

atasına ihanet eden nesli anlamıyorum. türkler yanlış yapmışsa ermeniler de yapmış. bunu da gözardı

etmemek lazım.düşman olarak değil bir bütünün parçaları olduğumuzun bilincinde olarak yaşanması gereken

çağdayız.

dürüstlükle yapılanları kabul etmek birliğin sağlayıcılarından olacaktır. ben masum sen tükaka olarak

değil.
güncel Önemli Başlıklar