bugün

bebeklere makyaj yapan sağlık personeli

akıl fukarası, işini sevmeyerek yapan, bu yüzden alakasız işlerle uğraşan karaktersiz birisidir...

kızların hemşire olmasının ağırlıklı sebebi ailelerinin öyle olmasını istemeleri. bu sebepten hemşirelerin çoğu mesleğini sevmiyor. genelleme yapmayı pek sevmem ama, benim tanıdığım hemşirelerin çoğu bundan aşağı kalır şeyler yapmıyorlardı. nöbet sırasında votka içeni bilirim, hastaya yanlış ilaç verdikten sonra "doktor verdi" diyeni bilirim, "gece yarısı doktor uyandırılmaz" diye hastayı sabaha kadar kıvrandıranı bilirim... hasta yakınlarına "işim var, hastaya sonra bakarım" deyip msnde yazışanı bilirim... yine nöbet sırasında saatlerce telefonda konuşup, ilaç saatini geçireni bilirim... hepsine de şahit olmuşluğum vardır. (eski nişanlım hemşireydi. çevresiyle de pek sık görüşürdüm mecburen...)

ha tabi ki doktorların yapması gereken ama yapmadıkları şeyleri hemşireler yapıyorlar. doktorlar sadece uzaktan bakıyor ve müdahalenin çoğunu hemşireler yapıyor, özveriyle çalışanlar da çok, saatlerce uykusuz kalan, ayakta kalan, sandalyede uyumak zorunda kalanlar da çok... ama nedense ben de bu zihniyette birini tanımışım...

edit: imla