bugün

bir zamanlar beni derin elemlere sürükleyen dss şarkısı.*
(bkz: sadece turkiye de gorulebilecek olumler)
"ölüm ölüm dediğin nerdir ki gülüm ben senin için yaşamayı göze almışım" gibi özlü sözlü bir ölümü akıllara getirir.
arabeskin dibi olmaya aday olabilecek şarkı.
her dinlediğimde beni uzaklara götüren güzel sarkı.
belden aşağı vuran bir şarkıdır. şarkıyla direk temastan kaçınınız. geçici hissiyat bozukluklarına yol açabilir.
bu şarkı ürpertir, ölümün soğukluğunu, ayrılığın acısını yaşatır içerden.
Dışardan saçma sapan bir dünyada ne için yaşanıldığını anlamadan geçip giden zamana dur deme hissi uyandırır.O an için varsındır, tüm idealler, hesaplamalar, planlar çöpe atılasıdır.Ölümler gerçek, hayat yalandır çünkü...
beni benden alan nadir sarkilardan biri olan bu sarki bana her dinleyisimde soguk dus etkisi yapar.arka arkaya 167 kere dinleyebilecegim dss sarkisi..
bir bar taburesine oturup, eşliğinde sayısızca içki tüketilecek, her bitişinde tekrar tekrar calınması istenecek ve her dinleyişte aynı tatla içinizin bir tuhaf olacagı sanat eseridir. d.s.s imzası olan tüm şarkılar böyledir ama bu daha bir anlamlı ve güzeldir.
her dinlediğimde beni uzaklara götüren, anlatılmaz güzellikte olan bir şarkı. * * *
daha 17 17 17.. daha bir çok bir sürü.. kırmızı..

günah bize hiç el değil...
murat yılmazyıldırım'ın barış manço'ya hitap ettiği şarkı.dus sokagi sakinleri'nin uc adlı bu albumu 1999 yılında cıkmıstı ve baris manco o yıl vefat etmişti. yani vefatından sonra cıktı albüm.ve bu yuzdenmidir bilmem ,albumde bu sarkının sözlerinin altında boyle bir dip not bulunmaktadır; barış manço nun anısına
adı ile örtüşürür şekilde bir son an parçası.her dinlediğimde şarkı bitince buralardan göçecekmişim gibi hissederim...
(bkz: sozlerini de yazayim tam olsun)

ölümler çıplak gelir
geceyi indirir yavaşça gözlerime
benden geçmek kolay değil
feryad eder ateş sözlerime
yayılır nefesin çiçeklere
ay ışıldar soğuk bedenimde
günah bana hiç el değil
feryad eder ilim hüzünlere

vedalar doğru değil
sevgiler yalan değil
koşarım ben sensizliğe
bu son bakışta gitmek hiç mümkün değil
görünür bana senden kalan
bilirim ki vardır şarkımı duyan
boşunadır yakarış çizilere
geçer zaman aşk sevince

ölümler çıplak gelir
geceyi indirir yavaşça gözlerime
senden çıkmak kolay değil
beter değil hayat
acılar çekenlere

vedalar doğru değil
sevgiler yalan değil
koşarım ben bensizliğe
ağlarım yağmur düşürür seni
kapı açık gir içeri.
kapi acik gir iceri...

(bkz: dss nin en iyi grup olmasi)
dinlemeye cesaret edemediğim,dinlediğimde ağladığım,içimi acıtan,bütün sözleri bende anlam kazanmış şarkı,ölümün soğukluğunu anlatan şarkı.daha çok özleten ve çok özlediğini anlamaya yardım eden şarkı.
bu son bakışta gitmek hiç mümkün değil...
ağlarım yağmur düşürür seni kapı açık gir içeri...
normal bir insanın duygularını alt üst edebilecek kadar ağır, varlığın hafifliğini arttırabilecek kadar sakin, dinleyeni isimsiz bir yerlere! götürerek sessizce benliği içine çekebilecek kadar yalın olan bir düş sokağı sakinleri şarkısı.
barış manço'ya ithaf edilmiştir.
ölümler çıplak gelir...
Her dinlendiğinde daha da güzelleşen, yeni anlamlar yüklenen dss eseri.
bu son bakışta gitmek hiç mümkün değil...
dss şarkısıdır.
asgari 50 sefer dinlediğim mükemmel ötesi dss şarkısı. bir de evrensel çapta ses getiren müziğimiz yok derler... bence bu parça klasikler arasına girmeye namzet bir başyapıt. grubu, canı gönülden tebrik ediyorum.
(bkz: yürekten gelen yüreğe gider)
"boşunadır yakarış çizilere
geçer zaman aşk sevince..."

sözleriyle hayatın gizli sokaklarında kalmış bilmecesini bize eşsiz melodisiyle kulaklarımıza fısıldayan çok başarılı bir dss yapıtı.
düş sokağı sakinlerinin insanı sarsan şarkısı. hem ismi hem sözleri hem de müziği bir sonu çağrıştıran şarkı bir de şarkının içinde geçen "koşarım ben bensizliğe" kısmını bir türlü anlayamam.
"beterdir hayat acılar çekenlere..."
zevkle aglatan, ozleneni kan kirmizisi gozlerde hatirlatan, bircogumuzun klasiklerine girmis mukemmel dss eseridir. *
vedalar dogru degil...
sevgiler yalan degil...
güncel Önemli Başlıklar