bugün

entry'ler (28)

günlük hayatta en çok duyulan sözcükler

sıkıldım ben ya .
ne yabıyon.
acıktık sanki.
eee başka.
tamam.
olur.
şimdi değil sonra yaparım.

yalan dünya

televizyonda izlemeye katlanılabilecek tek dizidir. en azından saçma olan espriler, insanların davranışları değil.

akasya durağı

kanal d de yayınlanan bir dizidir. başladığı zaman ah nerede çiçek taksi dedirtir. çiçek taksi dizisine benzetilmek istenmiş ama benzetmekte başarısız olunduğu gibi oldukça da saçma bir dizi olmuştur.

bilek keserek intihar etmek

tamamen zayıflıktır intihar etmek ve her çeşidi gibi bu da saçmalıktan ibarettir. genelde ergen insanların tercihidir ama ergenlikle falan alakası yoktur zeka yaşı gelişmemiş yaşı başı almış insanlar da yapabilir.

ana kuzusu erkekler

en aptal insanlardır. kızları boğar, erkekleri eğlendirir bu tipler.

kavurga

Malatyalıların keşfettiği kavrulmuş, kurutulmuş buğday ve kendir çekirdeği ile yapılan bir çeşit çerez. Yapıldığında birkaç haneye yetecek ve buna ek olarak komşulara da dağıtılacak miktarda yapılır ve kuru bir şekilde bez çuvalların içinde saklanır. Tercihe bağlı olarak üzerine şeker ya da tuz dökülerek tatlandırılabilir.

otlakçılar yüzünden sigaranın kalitesini düşürmek

samsun ,maltepe gibi sigarapaketlerinin içine parlıament, marlboro gibi daha kaliteli sigaralardan serpiştirip kendisi için ayırma yolu da kullanılanılır. Bir nevi tlakçıyı kandırma metodu da denebilir.

hayatta anlık mutluluk veren şeyler

çikolata, dondurma, sigara, sevdiğin eski bir şarkının ilk notaları, odanın sen evde yokken başkası tarafından toplanması, sevgilinin seni iş yaparken izlediğini hissetmek, pasta yemek, alışveriş yapmak, sevdiğin eski bir dostunla karşılaşmak, gülen bir bebeğe bakmak, hediye almak, hediye vermek, yabancı bir şehirde tanıdık bir yüzle karşılaşmak, güzel bir film sonu, pes oynarken dalga geçer gibi yenmek, söz dalaşında zekanla öne geçmek...

sevgilinin gitmesi

çaresiz bir bebek olmaktır, koca dünyada tek başına. ağlasan duyan olmaz, üşüsen sarılan... teksin işte ta ki geri gelene kadar. eksik yaşarsın günlerini tabi sevinçlerin, üzüntülerin hepsi yarım yamalak hepsi... kaldığın şehir dar gelir sana, gittiği otobüsün önünü kesene kadar koşmak gelir içinden, ama kalırsın işte çaresiz yürümeyi bilmeyen bir bebek misali.

bafra pidesi

insanın dünya üzerinde yiyebileceği en mükemmel pidedir. Bafra'da yapıldığı gibi hiç biyerde yapılamamaktadır. karadeniz pideleriyle karıştırılmamalıdır. içi özenle hazırlanıp en az 8 saat ağzı kapalı şekilde bekletilip dinlendirilmelidir. Odun fırınında yavaş bir şekilde ve sürekli yer değiştirilerek pişirilmelidir. ilk pişirme aşamasında margarin kullanılabilir fakat her aşamsında özellikle tereyağı kullanılmalıdır. piştikten sonra da fırından çıkartılırken üzerine parça tereyapı bırakılmalıdır. Hazır olduktan sonra başka bir yere taşınacaksa büyük bez içerisinde götürülmelidir.

rte nin eline asgari ücret verip 1 ay geçin demek

Acınılası bir durumdur. Memura,emekliye,asgari ücrrete, yiyecek ve içeceklere, yol ücretlerine ve diğer her şeye yapılan zamların ardından, vekil maaşlarına yapılan zam miktarı akla gelince , nasıl bir iştir bu dedirtir. Büyük düşün TÜRKiYE...

valla sanki kısa oldu idare et diyen sünnetçi

sünnet gerçekleştiği zamanlarda hiçbir şeyin farkında olmayan, 10 ya da 15 sene sonra 'vay anasını' dedirtecek türden bir olay. Tabi üzerinden 15 sene geçtiği için de sadece geçmişte kalan bir burukluk olarak tarihin tozlu sayfalarında değiştirelemez sıfatıyla kalmaktan başka bir şeye yaramayacaktır. Her defasında bir bardak soğuk su içilmeli ve partnere de olayı anlatıp anlayış beklemekten başka yapacak bir şey yok sanırım ya da 'bununla idare et' lafını ona tekrarlama sırası yanlış süünet edilen kişidedir artık.

sözlüğe entry yazma nedenleri

artık yazar olmak için çırpınmak ve bu durumdan sıkılarak ne yazabilirim diye aranıp sıkkın canını daha da sıkmak için entry yazılır bazen...

babanın hayal kırıklığı bakışı

bu bakış derine işler en derine ve hayatını tamamen değiştirebilir. acı pişmanlık ve çaresizlik sarar bedeni ölüm gibi bir şeydir. yakar...

çamaşır suyu damlamış alt eşorfmanı

evde giyilmek üzere on numara olmuştur fakat aniden gelen misafir sinir bozucu olabilir en iyisi eskiyene kadar uyurken giymek eskidikten sonra balkonda toz bezi olarak kullanmaktır.

en fazla 5 yil icinde abd nin batmasi

rüya olmalı böyle bir şey, imkansız tek kelimeyle...

günün ilk ışıklarıyla sigara yakmak

gerçekten berbat bir haldesindir ve derdin çoktur derman uzaklardadır.

bnoyum

bnoyum benim ben ben... canım benim içimiz bir olan dostum ve, benim sevgilimin yakın arkadaşı. anladı sanırım.

kadın aldatmasıyla erkeğin aldatmasını bir tutmak

yapılabilecek en doğru şeydir. ikisi de aynı insani duyguları paylaşıyor.

unutulmayacak çizgi film karakterleri

bugs bunny, tom ve jerry, çiçek kız lulu...