bugün

entry'ler (81)

atların plakası olmaz

istanbul sokaklarında gezinirken, karşıma çıkan duvar yazısıdır. aynı zamanda Ediz Altun’ a ait bir kitabın adıdır efendim.

yazarların şu anda dinlediği şarkı

Our corner of the universe - k.s. rhoads.

yatmadan önce yüz fırça darbesi

Üniversitede öğrencilik yıllarımda, kütüphanede çalışan bir kadın arkadaşıma, bu kitabın stokta olduğunu ama kitabı kiralamak için bulamadığımı, bunun için yardım etmesini istemiştim. Başladık kitabı aramaya, yok. En son bulunca ararım seni dedi. Öyle de oldu. Aldım çıktım kütüphaneden. Kitabı okumaya bir başladım. Okudukça bu kitabı kıza nasıl teslim edeceğim telaşı sardı. O zamanlar sene 2011. Okunması gereken kitap diye çok duymuştum ama içeriğinin bu kadar açık ve ufkunu genişletecek bir kitap olduğunu bilmiyordum açıkçası. Sonrasında kitabı okuduktan sonra bir arkadaşa verdim. O teslim etti kitabı ve derin bir nefes almıştım.

umut vadeden şarkılar

Kaygılar içerisinde olduğunda tutacak bir dalın olsun istersin. O anda seni motive edecek güç verecek şarkı ararsın. işte o an;
-Hans Zimmer - (bkz: Pirates of the Caribbean) (Live)
- (bkz: Tolga Çebi)- devam et
Liste böyle devam eder.

unutmak için

Giden sevgilinin ardından onun kalıntılarını unutmak adına ne yapılması gerekir diye düşündüren sorgudur. Kendi kalıbına sığdırıp sonrasında hayatından çıktıktan sonra kaba tabirle dımdızlak kaldığın an, eski hayatına geçme evresini bir an önce atlatmak istersin. O evrede hayatına devam etmen gerekir. Bu yükü üzerinden zamanla atarak yoluna devam edersin. Bunun üstüne trafik kazasında ölümden dönünce hayatın ne kadar boş olduğunu anlarsın. Ne kadar da boş şeylere canını sıktığını anlıyorsun. işte o an unutmak için geçerli başka bir nedeninin olmadığını anlarsın.

burası müslüman bir sözlük

Sevgili sözlük. En son 2016 yılında yazmışım. O zamanlar laik çağdaş bir sözlüktük. Ne ara geldik buralara. O da olsun ama hepsi olsun efendim. Çeşitlilik iyidir. Sevgiler.

hayatın fon müziği

Enya - Now we are.

adres soran kişiye yanlış yer tarif eden insan

Genellikle üniversiteye yeni başlayan gençlere, üniversitenin abileri, ablaları tarafından bilerek ve bundan zevk alarak yapmış oldukları bir eğlence sebebidir.

ç ü atlı spor kulübü

Çukurova Üniversitesi Atlı Spor Kolu olarak 1996'da kurulan bu kulüp, lisanslı bir eğitmenin denetimiyle, yapıcı bir disiplinle temel binicilik eğitimi verilmektedir. Kulüpte safkan Arap ve ingiliz atları bulunmaktadır. Ayrıca üniversitenin kampüs sınırları içerisinde bir çiftlik barındırarak binicilik eğitimi verilen tek üniversite Çukurova Üniversitesi' dir. Üniversite öğrencilerine, personellere, öğretim üyelerine temel binicilik eğitimi verilmektedir.

oh happy day

insanı kıpır kıpır yapan, gaza getiren güzel mi güzel Edward Hawkins şarkısı. Dinlemek isteyenler için buyurun efendim: http://www.youtube.com/watch?v=CNQXQKflJNA

oh, happy day
(oh, happy day)
oh, happy day
(oh, happy day)
when jesus washed
(when jesus washed)
oh, when he washed
(when jesus washed)
when jesus washed
(when jesus washed)
he washed my sins away!
(oh, happy day)
ah, happy day
(oh, happy day)
oh, happy day
(oh, happy day)
oh, happy day
(oh, happy day)
when jesus washed
(when jesus washed)
oh when he washed
(when jesus washed)
when jesus washed
(when jesus washed)
he washed my sins away!
(oh, happy day)
ah, it's a happy day
(oh, happy day)
(he taught me how)
he taught me how
(to watch)
(fight and pray)
(fight and pray)
(and he'll rejoice)
(in things we say)
(everyday)
oh, happy day
(oh, happy day)
oh, happy day
(oh, happy day)
when jesus washed
(when jesus washed)
oh, when he washed

(when jesus washed)
when jesus washed
(when jesus washed)
he washed my sins away!
(oh, happy day)
ah, happy day
(oh, happy day)
(he taught me how)
he taught me how
(to watch)
(fight and pray)
(fight and pray)
(and he'll rejoice)
(in things we say)
(everyday)
oh, happy day
(oh, happy day)
oh, happy day
(oh, happy day)
(oh, happy day)
repeat
oh, happy day
(oh, happy day)
oh, happy day
(oh, happy day)
when jesus washed
(when jesus washed)
oh, when he washed
(when jesus washed)
when jesus washed
(when jesus washed)
he washed my sins away!
(oh, happy day)
ah, it's a happy day
(oh, happy day)
oh lord
(oh, happy day)
mmm,good god
(oh, happy day)
oh yeah
(oh, happy day)
mmm, lord
(oh, happy day)

29 aralık 2011 uludere de köylülerin bombalanması

videoyu izlediğimde bu yaşanan olayı senaryo olabileceğini sezdim. (#14099315) bu iddia doğru olabilir. orada ağlayanları pek samimi göremedim açıkcası. meşhur bir video var. http://www.timsah.com/Cam...runce-agliyor/edMPTQ9bCh2 umarım doğru sezmişimdir. tam tersi olması durumunda iş yokuşa sürüklenebilir. ilk görüntüleri de buradan izleyebilirsiniz. kameraya oynadıklarını bu videodan sezdim: http://www.youtube.com/watch?v=9PC-fWD2xUw

cep telefonu için ideal zil sesi

Telefon çaldığında, her ortama uygun bir müzik sesi bularak, arayan sesi yapmamıza yarayan, kişinin müzik zevkidir. Bu tercih kişiye göre değişmekte olup, her türlü insanın normal karşılayabileceği bir müzik tercih edilmesi her zaman avantajdır.
(bkz: buena)

mazzy star

Özellikle fade into you şarkısı ile beni benden alan, insanın bütün enerjisini çekip alan, müthiş derecede tatlı sesi olan bir vokale sahip gruptur.

osmanlıya ait kabe revaklarının yıkılmak istenmesi

Osmanlı dönemine ait Kabe' nin iç kısmındaki 500 revakların, Suudi Arabistan' ın Kabe' nin genişletilmesi için yıkılacağını öne sürerek aynı zamanda Osmanlı dönemine ait son izleri de silmesi söz konusu olan bir olaydır. Bu revaklar Kanuni Sultan Süleyman tarafından Mimar Sinan' a hazırlatılmıştı. Suudi Arabistan' ın da Osmanlı düşmanı olduğu aşikar. Yıkılmasına engel olmaya çalışsak bir başka ülkenin topraklarında olan bir durum söz konusu olduğundan ne haddimize. Gel de çık işin içinden. Zamanında Turgut Özal' ın çabasıyla Ecyad Kalesi yıkılmaktan kurtarılmıştı ama şimdi bakınca, o da 2002 yılında yok oldu. Amaçlarına ulaşmak için son aşamaları kaldı. Ondan sonra işlem tamamdır. Bu revakları da Türkiye Konya da sergilenmek üzere resmen istemiş. Bakalım artık. Gelişmeleri ailecek izliyoruz

israil in yine gazze gemilerine baskın yapması

israil savaş gemilerinin, Gazze' ye yardım taşıyan gemileri ele geçirerek limana yönlendirmesi olayıdır. Çarşamba günü Fethiye' den hareket eden iki yardım gemisinde ABD dahil 9 ülkeden protestocu bulunuyordu. Ayrıntılı bilgi için: http://www.ntvmsnbc.com/id/25294970/

siobhan magnus

Amerikalı şarkıcı olup, sesini duyduğumda bir an Burcu Güneş ya da Sertap Erener olduğunu düşündüğüm, müthiş sese sahip olan kişidir. Paint it black şarkısında gerçek sesini ortaya koymuştur. Buyurun efendim: http://fizy.com/#s/1ji1ak

dead already

Thomas Newman' ın harika parçası. American Beauty filminde de kullanılmıştır. Dinlerken daha önce duymuştum bu şarkıyı hissine kapılacaksınız.
http://www.youtube.com/wa...evLCQ&feature=related

teoman ın haber spikeri olması

Teoman' ın müziği bırakmasından sonra annesinin, bundan sonraki süreçte oğlunun haber spikeri olmasını istediği durumdur. Ses desen var, kültür desen o da var. Bence spiker olursa (ki çok düşük bir ihtimal), çok farklı bir bakış açısı getirebilir ekranlara. haber için bakınız: http://www.ntvmsnbc.com/id/25240514/

kalamar

Proje kapsamında gittiğim bir yerin restoranında ilk defa tadına baktığım, daha önce hiç duymayıp görmediğim, araştırdığımda ise resmini gördüğümde dumur olup ağlamak istediğim deniz canlısıdır. Tadı da güzel Allah var şimdi. Ah görüntüsü de güzel olaydı iyiydi.

ingilizce mühendislik okumak

'Kahrolsun kapitalizm, kahrolsun ezberci eğitim sistemi!' dedirten durumdur. Kendi diline sahip çıkamazsan, değer vermezsen, başkaları da gelir senin dilini yok edip kendi dilini benimsetmeye çalışır. mis gibi dilimizin neyi eksik, fazlası bile var kat kat. Uyan dostum uyan, şu tatlı ruyadan.