bugün

entry'ler (42)

compassion

sekülerizme laiklik diyenlerle muhatap olan yazar. bambaşkasınız hafızlar.
laikliği biraz daha işleyin canlar.

scorpioraptor

evet'çileri pkk'lılara doğru götürmeye çalışıyor. hayran kaldım demokrasi anlayışına. çok öpüyorum.

sözlük yazarının çıldırdığı an

gözlerime bakarak son sözünü söylediği an.**

söz veremem ki

yakup ekin'in 2009 yılında piyasaya çıkan tutsak adlı albümünde yer alan şarkısı.

Unutma diyorsun anlamıyorsun
Aşkın olmuş zehir gözlerin bir nehir

Vazgeçen ben değil anlamıyorsun
Vazgeçen ben değil görmüyor musun

Yıllar geçecek ömrüm bitecek
Kalbim sevecek söz veremem ki

Unutma diyorsun anlamıyorsun

Vazgeçen ben değil anlamıyorsun
Vazgeçen ben değil görmüyor musun

söz-müzik: yakup ekin

http://www.dailymotion.co...eremem-ki-2009-by-a_music

tutsak

yakup ekin'in 2009 yılında piyasaya çıkan ve albümle aynı adı taşıyan şarkısı.

tutsak mıyım yasak mısın bana ?
anlamsız mı aşkım konuşsana
anlamadım dost musun düşman mı ?
sevmiyorsun eskidim sana

ya sen beni hiç sevmedin ya ben görmedim
söylediğin en son sözü hiç sevemedim
gözlerime bakıp bakıp nasıl söyledin
seni sevmiyorum demek kolay mı söyle

tutsak mıyım yasak mısın bana ?
anlamsız mı aşkım konuşsana
anlamadım dost musun düşman mı ?
sevmiyorsun eskidim sana

ya sen beni hiç sevmedin ya ben görmedim
söylediğin en son sözü hiç sevemedim
gözlerime bakıp bakıp nasıl söyledin
seni sevmiyorum demek kolay mı söyle

http://www.dailymotion.co...q_yakup-ekin-tutsak_music

bir köpek tarafından ısırılmak

daha kötüsü, iki köpek tarafından ısırılmaktır.

milan maçlarını izlememek

(bkz: şimdi onlar düşünsün)

atatürk ün türban hakkındaki yorumu

atatürk'ün türban hakkında yorumu yoktur, türbanı kenan evren önce icat edip sonra yasaklamıştır.

atatürk örtüye karşıydı.

kamuoyunu rahatlatan açıklama

memlekette eğer büyük bir skandal yaşanmışsa yetkili biri tarafından yapılan açıklamadır. bazen böyle açıklamalardan sonra kamuoyu rahatlamaz böyle durumlarda da rahatlamış gibi yapılır.

en güzel kızlara sahip ilimiz

nefes alsın yeter diyenlerden geliyor.
d) hepsi

kişisel istatistiklere bakmak

sözkonusu istatistikler lionel messi'ye aitse, biraz kafa karıştırabilir.

laikliği savunan müslüman

laikliği anlamamış müslümandır. laiklik senin kızını üniversiteye sokmuyorsa, sen buna rağmen laikliği savunuyorsa aynaya bak, ben nasıl müslümanım diye sor. cevabı yine sende.

uzun konu ama laikliğin nasıl doğduğuna bakmak lazım. avrupa islamlaşamayınca, kilise'yi tasallutu altına alarak gerici akımlarının önünü kesmeye çalıştı. geldiğimiz noktada avrupa "materyalizm" belasına yakasını kaptırmış durumda, sömürgecilik, kan ve ihtiras aldı başını gitti.

insanlık teknolojik açıdan gelişti ama imansızlık daha büyük bir sorun üretti. savaş makinesi bir insan.

hz muhammed i kabul şart değildir

kuran'a, sünnete, hadislere inananlar gerçek iman edenlerdir. bunlardan birini kabul eden gerçekten iman etmiş sayılmaz, birini reddeden de. hz. muhammed'i kabul etmeden sünnet'i yaşamak mümkün demek gibi bir saçmalık. münafık sözüdür bu.

kemalizm

kemalizm bir ideolojidir, cumhuriyet'in yeni ideolojisi. cumhuriyet'in kurumsal yapısı bu ideolojinin üzerine oturmuştur. günümüzde çok sorun üreten bir ideolojidir ama zamanında işe yaramıştır. halkevleri ile desteklenmiştir. devlet kadrolarındaki bürokratların geneli kemalizmle uyumludur. zamanında kemalizmle çatışanlar bu kadrolarda yer alamadılar.

hz muhammed i kabul şart değildir

bunu diyenler vatandaş adına kurban kesme vaadiyle türkiye'de 300 tl kurban parası toplayıp gürcistan'da 100 tl'ye aldıkları kurbanları kestiler. herşey beklenir bunlardan, hazırlıklı olun, bekleyin.

pkk lılar evet i kutluyor

sözde kutlama. "aynı" kişiler hem boykot ediyor hem evet'i kutluyor! evet'i kutlayacak olan biri neden boykot etsin, boykot eden biri neden evet'i kutlasın? akla mantığa aykırı ama evet diyenleri teröristlerden yana gösterme çabalarına uygun. ne diyelim, sandık başlarına adam koyup insanları oy kullanmaktan alıkoyan, aleni bir şekilde bölge halkını tehdit eden manyaklar bile şaşırmıştır bu kutlamalara.

müslümandan daha yararlı hristiyan

son nefesini islam dini gelmeden önce vermişse ne mutlu ona, yok eğer islam geldikten sonra iman etmeden son nefesini vermişse yavşak müslümanın varlığı onun konumunu değiştirmez. hakkı da hakkıdır, biz böyle biliriz arkadaşlarla birlikte.

sorularla islamiyet

(bkz: sorularlaislamiyet com)

hastası olunan sözler

Hak Edeni Hayatıma Sokarım Hak Etmeyenin Hayatına Sokarım...

sözlük yazarlarının bugün öğrendikleri

5941 sayılı kanun çek kanunuymuş. resmi gazete'nin 20 aralık 2009 tarih ve 27438 sayılı
nüshasında yayımlanmış.

not: kanunları öğrenelim, öğretelim.