bugün

entry'ler (75)

nette amım var demenim 69 yolu

ota boka "hıh!" yapmakta amım var demenin ayrı bir yoludur.

farid farjad

kürtdür.*

üniversitede kokulu silgi kullanan öğrenci

bir de arı mayalı silgi kullanıyorsa eğer vay ki ne vay...*

zaza

hayatta tutunacak doğru düzgün tek bir dalı olmayan, zaten en başta tek başına bir birey olamamış, kendini oraya buraya, türklüğe, rusluga, fransızlığa yamamaya çalışan insanlarca hala utanmadan kategorize edilmeye çalışılan halk. bu arada elazığ zazasıyım, boyum 1.85, aklın, zekanın, mantığın etnisiteden etnisiteye değişmediğini, tamamen kişisel gelişime bağlı bir şey olduğunu idrak edebilecek kapasitedeyim çok şükür...*

zaza

bu arada hatırlatmaya gerek var mı bilmiyorum belki bilmeyenler vardır ama bdp genel başkanı selahattin demirtaşta elazığ palulu bir zazadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.*

dtp li siyasetçilerin genel özellikleri

sikici olmaları.

zaza

gereksiz, donanımsız, bilgisiz, cin olmadan adam çarpmaya çalışan embesiller tarafından sahiplenilmeye çalışılan halk. hele bir de bunların "kürt değiller orası kesin, ama türk de değiller bak görüyo musun? ne kadar da objektifiz, demek ki yalan sölemiyoruz yaa..." havasında olanları vardır ki tadından yenmez. zazalığın z'sini bünyesinde barındırmayıp, aslında zaza olmayıp, bi nevi provakatör görevi üstlenip, zaza nosu çekenler ise direk numunelikler zaten...*
Bir zaza olarak, hatta sünni bir zaza olarak sölüyorum bunu(yukarda ben zazayım deyipte aslında öyle olmayan çoğu şaklaban sünni zazaların kendilerini türk olarak gördüğünü söylemiş... Yoksa din falan fistan çokta tın...) : Sapına kadar kürdüm, kürt olarak doğdum, kürt olarak öleceğim...

kürtler

türkiyedeki türk olan olmayan tüm etnik unsurların faşistçe sürü psikolojisi mantığıyla saldırdığı tek tabanca halk. (bkz: ben tek siz hepiniz)*

1 tl ile yapılabilecekler

bozuk bir ytl göte sokulabilir pekala.

rujlu dudaklar ile sevgiliye oral seks yapmak

(bkz: sarsılarak boşaldım)

yine asker kurşunu yine çocuk

elinden gelse anasını dahi askere peşkeş çekecek kanı bozukların inkar ettikleri vahim olay.

uğur kaymaz

katlinin üzerinden tam tamına altı yıl geçen çocuk. ne ilkti ne de son oldu. üç dört tane oç tarafından kahpece öldürüldü. ama unutmayacağız, unutulmayacak... Daha öncekiler gibi...

türbanla bozmuş ate bozuntuları

(bkz: diego dur allahını seversen zaten ortalık karışık)

türbanlı reis

Türban takan reise denir.

anıtka bir

Yıllar yıllar önce üç dört yaşlarındayken, anıtkabir kelimesini idrak edemeyen bünyenin anıtka-bir biçiminde telaffuz ettiği kelime. *****

kavga geliyor dedirten replikler

şşşşş el kol yapma sikerler adamı...*

sikici

Cyber alemde de baya baya rastlanan bir nick. (bkz: irc)

sözlük yazarlarından şiirler

Eskiden kendimin bir halt bildiğini sanıp kendi başıma buyruk idim.
sen geldin gonlüme gördüm ki yıldızlar o kadar da uzak değil imiş.
sanki gecenin karanlığındakı ay gibiydin semada,
anladım ki bizdeki aşk meğer aşk değilmiş...
yitik bir çiçeğe benzedi simam benim,
boynum büktüm kapında haddim bildim artık,
sanki bır toz misali uçuşurdu gönlüm,
meğer ki toz uçuşsa da bır kuş değil imiş...

maxima

(bkz: dert ortağım)*

sözlük yazarlarının itirafları

itiraf ediyorum: eğer ki sevgilimle aynı sözlükte yazıyor olmasaydık, daha açık itiraflarda bulunabilirdim.*