bugün

entry'ler (58)

ikame etmek

(bkz: ikame)

ikame

Tanrılar Okulunda "Ben yemeden yaşamaktan değil, yiyeceği ikame etmekten bahsediyorum" şeklinde geçen örnek eylemlerden biri.

bebeklerin bilgisayar merakı

siz bilgisayar kullanırken, tahmini 50 cm. boylarında kocaman gözlü bir yaratık olan ve bebek olarak adlandırılan yaşam formunun, sinsice ve fakat bazen kırıp dökme şekli ile yanınıza gelip, iki gözü üzerinizde, sağ el baş parmak klavyenin en yakın tuş alanı üzerine vurulması sureti ile vuku bulan eylem.

erkeklerin saç uzatma nedenleri

üşenmek; evet bu kadar basit. uzun saçın yakıştığı da bu üşenmenin sonucunda öğrenilir, berber ücretine de bundan sonra isyan edilir. her şeyin başı, üşenmek. üşenin, kestirmeyin.

acik buldum sanirim hemen elestirmeliyim

insanların, başkaları ile alay ederek kendilerini sözsel olarak tatmin etme biçimleri

sabah aksam youtube izlemek

genelde üniversite öğrencilerinin boş vakitlerini değerlendirmek için -ki günün büyük bir kısmı- youtube videolarını izleyerek vakir geçirme durumu

dogal yasam

akşamı, sabahı düşünmeden olan olmuş bilinci ile yaşamak.

umed

uludağ üniversitesi mezunları`nın bir arada birlik ve beraberlik içerisinde birbirleri ile iletişim içerisinde bulunabilecekleri derneğin adı -yazdıklarıma inanmıyorum-

uyurken fotoğrafının çekilmesi

doğallığın çekici olduğunu düşünen insanların uyuyor gibi yapıp kendi fotoğraflarını çekmesi

saç sakal birbirine karışmak

(bkz: bohem)

yürüyen merdivende yürüyen insanlar

pratik anlayışa sahip, yürürken koşmak fikrini benimsemiş insanlar

çin seddi bitiminde türklerin ilk tepkisi

"... seni seviyorum"
"buraya çöp dökmek yasaktır"
"depo önüdür, park yapmayınız" gibi yazıları nereye yazacaklarını bulmaya çalışmış olabilirler.

gece acikip dolabin bos oldugunu gormek

gece yarısı uyku kaçırıp ders çalışma nedeni oaln olay

+ abi dolap boş
- ne bekliyodun, öğlen de boştu zaten.
+ di mi ya? bi umut işte
- haha, dolap perisi diye bi şey yok lan, yat aşağı
+ et sen alayını, midem sırtıma yapıştı
- sabret ne kaldı sabaha
+ doğru, uyku tutmaz şimdi. ben ders çalışayım o halde. sınav vardı yarın.

dokunma

vücutsal temaz,
ten uyumu sonucu kişiye değme durumu da örnek olabilir

iğrenç espriler

insanların geyik ortamlarda sürekli yaptığı, ancak diğer taraftar kısmının tiksinerek "iğrençsin" tarzı yaklaşımlar sergiledikleri, bu verdikleri tepkiye rağman başka bir ortamda kendilerinin de yapmaktan çekinmediği, "abi adamın nerden aklına gelir bunlar, boş insan belli ki" diye düşündüren espriler

ten uyuşması

"kişiye olan dokunma isteği" olarak nitelendirilebilecek ve bence bilimsel olduğunu düşündüğüm bir güç

hamile birakma korkusu

erkeklerin korkulu rüyası.
"ya.... " ile başlayan paranoya dolu düşüncelerin beynin köşeleri arasında hızlı ve yoğun bir şekilde hareket etmesi rahatsızlığı da denebilir.

"ya hamile kaldıysa", "ya ailesi duyarsa"...

kokan insan

genelde sigara içen insanlarda sıkça görülen vücudun nikotin atması sonucu oluşan koku sıkça görülür.
vücut temizliğine dikkat etmeyen kişileri de unutmamak gerekir.

m erbil in programinda takla atan seyirciler

yurdum gerçeği

be

sıkıntı belirten bir ek
- of be