bugün

entry'ler (247)

murathan mungan

"Ben gey olma halinin, gerçekliği algılamada çarpıtmaya yol açabileceği kuşkusuyla
kendimle ilgili kaygılara kapılmışken, asıl ''heteroseksüel blokaj '' ın gerçekliği algılamada
nasıl bir körlüğe yol açtığını; farkında olunan ya da olunmayan redlerle çekilen duvarların
ortada apaçık duranı bile görmeyi engelleyebildiğini keşfetmiştim."

http://www.kaosgl.com/content/cavusun-sirri

karadeniz müziği

tartışmasız kazım koyuncu nun öncülük ettiği müzik.

facebook

hergün girdiğimde yapılan yorumlara falan baktıkça facebook un amına koyum cümlesini bana söyletten site.

rus kızı vs türk kızı

(bkz: hürrem sultan)

hiç arayamayan sevgili

(bkz: siklemeyen sevgili)**

uludağ sözlük

sol frame nde atatürk ve kürtlerle ilgili daima bir iki başlık bulabileceğiniz sözlük.
açılan başlıkların çoğu da çok yüzeysel kalmakta sadece başlık açmış olmak için açılan başlıklardır.

itü sözlük

çaylak yapıldığınızda belki bir sebep bildirmiştir diye mesaj kutusuna baktığınızda size ''yanlış yaptınız'' cevabını veren sözlük.

apo ya 1 yıl sonrasına etkili zehir verip salmak

(bkz: yazar burada kimsenin düşünmediğini düşünmüştür)

o heykelin içinde bir fikir var

geçen bi filmde denk geldiğim ve titreyip kendime gelmeme sebep olan cümle. heykellerin, fikirleri insanlara nasıl aktardığını da filmin ilerleyen dakikalarında görüyoruz.

diyarbakır da atatürk heykelinin yakılması

endişeye mahal yok. anıtpark'ta, ve şehrin diğer bir kaç yerinde değişik boy ve ebatlarda atatürk heykelleri mevcuttur. olmadı büstler var. yani var oğlu var. ağlamak için oralarda toplaşıyoruz gençler öyle sözlükten küfretmek yetmez. ben ağlamaya başladım, ağlaya ağlaya, ankara'dan diyarbakır'a yürüyüşü başlatıyorum.

hoca efendiyi sevmek için 500 neden

sayabilecek hiç kimsenin çıkmayacağıdır. say bi entride 100 tane ağlayamalı kasetlerden birini açar ben de ağlarım.

erkek arkadaşın ibne olduğunu öğrenmek

üzüyorsa ibne sensin; üzmüyorsa homofobik değilsindir

elif şafak urucu

(bkz: elif şafak urucu yu yazar elif şafak zannetmek)

nihat doğan

çoğu sözlük yazarından daha fazla sözlüğe takıldığını düşünüyorum.
--spoiler--
an itibarıya yarılmaktadırlar
--spoiler--

alternatif nihat doğan aforizmaları

--spoiler--
önemli olan sevdiğini koluna yazmak değil, yüreğine yazmak
--spoiler--

bimer

bu aralar internette burs verdiği ile ilgili haberler dolaşmakta.*

güney kore türkiye nin tek dostudur

şurdan haykırmama sebep olmuş sevgi pıtırcığı cümle.

(bkz: türk ün türk ten başka dostu yoktur)

bi de çooğ gzel bi nazım şiiri var. bizi izleyen tüm canlara gönderiyorum.

genelevin kapısı önünde arkadaşını beklemek

ögernci olmanın genelevde de fayda sağlayacağını düşünerekten yanına sadece öğrenci kimliği almakla sonuçlanabilecek durum.

- kimlik?
+ buyrun öğrenci*
- e bu öğrenci kimliği.
+ evet bende öğrenciyim zaten. belki indirim neyin olur diye
- nüfus kimliği olmadan olmaz.
+ nüfus kimliğim üzerimde değil,öğrenci kimliği olmaz mı?
- hayır olmaz.
+ abi bi bakıp çıksaydım ya? o kadar yol geldim.
- olmaz dedik lan siktir git şimdi.
+ vay amk. o kadar yol parası verdik lan.

facebook kanunları

arkadaş sayın azsa arkadaşların çoğalana kadar gizle.*

pkk nin bir halk hareketi olması

vay kamil neler olmuş yaa.
sözlükteki ergenler büttün bilgi ve birikimleriyle beni bilgilendirdiler.
burada pkk nin bir halk hareketi olmadığını bana çok güzel kanıtlamışlar.
önce böle üstten bi aydınlanma oldu sonrasında şaştım kaldım olduğum yerde.
tanrım ben nasıl bu kadar bilgisiz cahil olabilirim hayatımda hiç mi kitap okumamıştım
hiç mi gazete falan okumamıştım ben nasıl bu ergenlerin düşündüğünü düşünememiştim oysa onlar
bunu düşenebilmişti sadece bir an için durup mantıklı düşünmem yeterliydi pkk nin
yılarca kendi halkına işkence ettiğini, köyleri yaktığını, 12 yaşındaki çocukları terörist diye öldürdüğünü sabah sabah insanların evlerini basıp suçsuz kadınlara tecavüz ettiğini,uyuşturucu kaçakçılığını yaptığını ögrenmem için. çünkü çok da uzaklara gitmeme gerek yoktu yanı başımdaydı sadece gözlerimi açamam salak olmamam yeterliydi.

tanım:sözlükteki minik ırkçılarımızı rahatsız etmiş gerçek.

haa.. bu arada unutuyordum nickim hakında yorum yapan beyni sikindeki yazarlardan götüne güvenen varsa bana pm'den mesaj atabilir.*