entry'ler (329)

fular takan hakkari li kürt

Adam yakan sivas'lıdan iyidir.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

אריסה עם שרית חדד - קרקס

https://www.youtube.com/watch?v=CcWGhp667mk

esra erol un makarna reklamından 3milyon tl alması

obaaaa.

cep telefonu rehberinde kayıtlı orijinal isimler

Bağrıyanık anadoluçocuğu.

cinlerin konuşturulduğu video

ürküten üç harflinin fransızca konuşması değil de en sonda bi anda "bismillah.." diye giren adamın onu söyleyiş şekliydi. yataktan kaldırıp ışık açtırdı . Yemin ederim :D

türk insanının hastalıkları

toplumsal Normlara bağlı yaşayan, normları, yanlış olanları yıkmaktan/değiştirmekten korkan bir hastalığa sahip. ne yazıkki.

gecenin şarkısı

Miriam bryant - Ett Sista Glas.

nil karaibrahimgil

şarkılarının kafasına ulaşmak için tam anlamıyla özgür olmak gereken abla. Çok severiz. 40'larında olmasına inanamayız çünkü o hep bir öğrencidir, hep bir gençtir.

girişi güzel olan şarkılar

https://www.youtube.com/watch?v=oN86d0CdgHQ

denenmesi tavsiye edilen şeyler

hayata bir kere geleceksin, sev yada sevme, tasvip et yada etme, ama bence sana yasak olarak öğretilmiş olan her şeyi dene.

biz osmanlı torunuyuz

Ooo sülale saraya dayanıyor galiba, osmanlı torunu olmak için Hanedan-ı ali osman kanı taşımak gerekiyordu çünkü, malum onlar için padişah ve hanedan geri kalan herkes "KUL" idi. evet evet, o torunu olmak istediğin ailenin inanışlarına göre, sen onlar için yaratılmış bir kul idin. sanki onlar allah'ın bir sureti idi bu topraklarda. ha ama yok sen bunu söylerken tarihini korumaktan/yüceltmekten bahsediyorsan herkes osmanlı torunu, çünkü kimse osmanlı torunu olmadığını iddia edemez eğer anadoluda yaşıyorsa.

Şimdi bu söylemi açalım kardeşim, Sen bunu yazarken kendi kişiliğinden vazgeçip bir aciz gibi bir otoriteye köle mi olmayı tercih ettin, yoksa bunu yazarken sahip olduğun tarihi mi yüceltmek istedin? eğer tabii ki tarihi yüceltmek istedim diyorsan şimdi kendine, o zaman yapman gereken tek şey, şu an yaptığın işin en iyisini yapmak için çalışıp, daha çok çalışıp, işinde en iyisi olman gerek, zaten gerisi öyle bir gelecek ki, gelecek nesiller arkalarına baktığında osmanlıdan sonra gelen neslin kendilerini ne kadar ileri götürebildiklerini görüp, daha da ileri götürmek için aynı yolu izleyecekler.

Amacım yazdığında art niyet aramak değil, ha ama eğer sen gerçekten art niyet aramamı istiyorsan, yani bunu yazarken aslında doksan kusur yıllık bir devrime ve meyvesine b*k atmaksa amacın, o zaman kardeşim sana bu anlatılanlar boş, sen zaten kişiliğini birilerinin "kul"u yapmışsın.

tanrıya sorulmak istenen soru

Neden beni büyücü olarak yaratmayıp, hogwarts'a göndermedin? neden anadoluda bir şehirde okudum ben?

gecenin şarkısı

the cranberries - Zombie (bkz: 12 ocak istanbul sultanahmet)

anneni önemsersen beni kaybedersin diyen sevgili

K*şarın önde bayraklı flama taşıyanı.

şeriat geliyor

Ya arkadaşlar bu ülkede Ayşenur Balcı gibi kadınlar varken, şeriat bu ülkeye zoe gelir.

pariste patlama olunca terör türkiye de olunca akp

Akp diyen yok, terör yine terör, terör masum insanların canını aldığı müddetçe yine terör. Akp ye sorulan tek şey "neden yayın yasağı?", "neden bu kadar sık oluyor artık benim ülkemde terör saldırısı?", "neden MiT hala aktif değil?". "neden o potansiyel terörist listesindeki kişiler hala sokakta benimle dolaşıyor?". kimse AKP'yi suçlamıyor, AKP'ye soruyor.

istanbul emniyeti titizlikle çalışmayı sürdürüyor

Gelmiş geçmiş en büyük yalan. istanbul Emniyet Müdürü odasında misafire iki çay söylemeyip, titizlikle çalışsaydı belki olmayacakti patlamalar.

12 ocak 2016 sultanahmet teki patlama

ulan, bak şimdi en basitinden anlatıyorum size bir siyaset bilimi öğrencisi olarak;

devlet nedir?

devlet,bir ülkenin vatandaşlarının belli aralıklarla, bir siyasi partiye/partilere(koalisyon durumunda) ülkenin "güvenliğini sağlama,yönetme,icraat yapma" yetkisini vermesidir. bu siyasi parti bu yetkileri aldığında, vatandaşını memnun etmek için bakanlar tayin eder ve yürütme yetkisini en iyi şekilde kullanmaya çalışır. şimdi vatandaş, oluşturduğu bu yapıdan kendisini en iyi şekilde "korumasını" da ister. eğer bunu yapamıyorsa, ülkeden ülkeye değişen bir "siyasi kültür" ün varlığı ile devlet kurumu "cezalandırılır". güney kore, japonya gibi ülkelerde genellikle "istifa", orta doğu,latin amerika'nın bazı ülkeleri, rusya ve türkiye gibi ülkelerde "hiç bir şey olmamış gibi devam", avrupa ve gelişmiş batı ülkelerinde "yargı mekanizması ile cezai yaptırım vb." yapılır. (fransada bu olmamıştır bunun nedeni kesin söylenemez fakat zannımca fransız halkı, yürütme erkini bu saldırıda suçlu bulmamıştır, ve saldırı sonrası fransız devletinin kararlı tutumu bunda etkili olmuştur.)

neden akp ye saydırıyorsun diyen şahıs'a ;

yukarıda anlattığım duruma paralel olarak, bu vatandaş akp'yi seçmiş mi kardeşim? evet seçmiş, e şimdi başına bir olay geldiğinde kime hesap soracak?(demokrasinin getirdiği bir hak olarak), bilal bakkala mı? faruk eczanesi mi? tabii ki yarattığı kuruma/sisteme. şimdi devlet makamlarının çıkıp olayı açıklığa kavuşturması ve üzgünlüklerini belirtmesi gereken şu saatlerde, eğer yayın yasağı getiriliyorsa, o zaman akpye sağlam saydırılır.

bu da sana bir doz "doğru vatandaş nasıl olunur?" dersi.

türklerin dünya da en çok sevildiği ülke

bence yoktur öyle bir ülke, azerbaycanda bile vize uyguluyorlar. KKTC'yi hiç yazmıyorum bile, çünkü KKTC'nin yerlileri Türkiye türklerini sevmiyorlar, abi anlamıyorum NEDEN? iyilik yaparsın,a*zına sıçarlar.

yazarların ilk öpüştüğü mekan

onun yatak odası(13 yaşında gerçekleşmiştir).

görüyorsunuz ki izmir(liler) durumu aşmış.