sorulmak istenen sorudan ziyade cevabının alınmasıdır, dualarımızda zaten Allah la konuşmuyor muyuz, nedenini sormuyor muyuz. Burada önemli olan cevabını da alabilmemiz.
var mısın yok musun ?
islamiyetten önce ateşe tapanlar falan nolucak.
son din müslümanlık okey buna gre hristiyanların hepsi cehennemlik mi?
1 kilo pamuk mu daha ağır 1 kilo demir mi?
Tutunacak dalım mı var?
Neden her insan eşit değil ?
Neden çocuklar acı çekebiliyor ?
(bkz: orda kimse var mı).
müslüman mısın?
finallerden çalışmamama rağmen iyi not almamı sağlar mısın?
ergenyusların kafasını karıştırabilecek entry kendini imha etti.

soramadığımız sorulardır. sorsak işler değişmeyecek.
Converse de vermem neden bu kadar mükemmel bir insan?
https://scontent-b-cdg.xx...67c10c96e&oe=5546B7BF
öncelikle tanrı değil, allah. soru sormak, sitem etmek bize düşmez ama insanız sonuçta. sürekli hata yapıyoruz, görmediğimiz allaha dalga geçer gibi sorular soruyoruz. hatta gibisi az, resmen dalga geçiyoruz.

ben dinine saygı gösteren, hata yapmaktan çekinen bir insanım. islamın şartlarını yerine getiremiyorum ama allaha asla dil uzatmam uzatanı da sevmem. ne derseniz diyin, gerçek bir müslüman olmayabilirim lakin allahla dalga geçecek kadar aciz değilim!

sadece şunu bilmek istiyorum, niye insanın insana yaptığı zulme göz yumuluyor? insan oğlunun bilmek istediği, cevabını bulamadığı o kadar çok şey var ki. bazılarımız sorgulamadan inanmayı seçti, bazılarımız da sorgulasa bile bir şey öğrenemedi. kafam o kadar karışık ki, niye varolduğumu bile bilmiyorum. zaten asla bilemedim ..
tanrılığını kimden alıyon ?
allah senin belanı versin.
Tanriyla goz goze geldim eyvah dedim ya. agi yedim o gozlerindeki merhamet beni buyuledi resmen metroya atlayip eminonune gittim beb mehdiyim diye bagrdm vaaz verdim kimse dinlemedi.
bundan 10 sene sonra nasıl bir insan olacağım?
beni seviyor musun?
5 yıl sonra nerelerde olacağım ve kimle evleneceğim ve niye bu kadar çirkinim?

Sonuçta tek soru. Ehe
Beni özene bezene yaratan kim, sen
Yolumuda çizmişsin önceden
Madem bana günah işleten sen
Nedir öyleyse o cennet cehennem?
beni yaratırken niye skip skip next yaptın?
ne zaman ölcem?

tabi eger varsan.
bugün insanlık için ne yaptın?
Nedir bu saçma sapan "sınama" olayı?
neden ben ?