bugün

dinci değil gerici söyleminin ta kendisidir osmanlı bir ırk değildi bir ülkeydi zaten soyu osmanlı olanların ukraynadaki insanlardan bir farkı yok türkten çok ukraynalı geni var padişahlarda biz türküz türk kalacağız osmanlı'ya saygımız var ancak vaziyet böyle.
doğru bir deyiştir. fakat aynı zamanda rum torunu, slav torunu, kelt torunu, bizans torunu, anglo sakson torunu, kürt torunu, ermeni torunu, arap torunu, italyan ve yunan torunu olduğumuzu da kabul edersek. 1453'ten bu yana bir alaşım olduğumuzu.
Biz de türk ogluyuz denilecek hede.
Her osmanlı torunuyum diyeni akp'li zanneden cahilleri gösteren cümle.
http://i.hizliresim.com/Qgkqgv.jpg
Aynı zamanda Cumhuriyet çocuğuyuz.
al sana osmanlı torunu http://www.youtube.com/watch?v=VCSxG3szB1A .
Efendim siz dahil kimse Osmanlı torunu falan değil. Atalarımız da Osmanlı oğlu değildi.
Tebaa nedir bilir misiniz hah işte saray dışındaki herkes tebaa yani bağımlı halk, topraklar da Osmanlı'nın toprağı yani malıydı.
Mesela;
Bu mantığa göre Sabancı Holding çalışanları da otomatik olarak aileden ve hissedarlar.. Zira Osmanlı'nın bu devirdeki karşılığı bu!

Ezberden biz Osmanlı torunuyuz diyenlerden ricam; açın biraz okuyun. Osmanlı Ekonomisi'nde toprak konusunu araştırsanız yeter...

dipsel not: yazık ki aynı zihniyet tarafından yönetiliyoruz ve onlar da devleti kendi malları bizi de tebaaları sanmaya devam ediyorlar...
o değilde belgeseldeki osmanlı torununun şirketten tatil kazanıp çırağan sarayını ziyaret etmesi.

(bkz: sonra beni bir gülme tuttu)
"Osmanlı'yı istiyoruz" diye yürüyüş de yapılmış ya sonunda hem de memleketimde Adapazarı, Sakarya'da...

Ya merak ediyorum Osmanlı oldunuz diyelim; o kültürlü okumuş yarısı artık yabancı çoğu ise Türkçe bile bilmez Osmanlı hanedan üyelerini mi getireceksiniz başa.
Yok cevabınız kat'a ise ve hani hanlar, saraylar, yönetim ve sistem(sizlik)ler eskiye şimdiki yönetenle dönsünse aklınızdaki o istediğiniz şeyin Osmanlı olması mantığına ters bir kere zira Osmanlı bir devletten öte bir aile, bir hanedandır... O hanedan başa gelmezse o Osmanlı olmaz!

niye çünkü hanedan dışında kimse Osmanlı Torunu falan değildir... (dahası açıklama için bknz; birkaç entry üstteki yazım (bkz: #26766633))

Not: Hatta ve hatta Osmanlı'nın gerçek torunları, ismimiz yerli yersiz genellikle de çağdışı ortamlarda kullanılıyor diye yasak getirse ve/veya isim telif hakkı istese yeridir...
Osmanlınız batsın...
Ooo sülale saraya dayanıyor galiba, osmanlı torunu olmak için Hanedan-ı ali osman kanı taşımak gerekiyordu çünkü, malum onlar için padişah ve hanedan geri kalan herkes "KUL" idi. evet evet, o torunu olmak istediğin ailenin inanışlarına göre, sen onlar için yaratılmış bir kul idin. sanki onlar allah'ın bir sureti idi bu topraklarda. ha ama yok sen bunu söylerken tarihini korumaktan/yüceltmekten bahsediyorsan herkes osmanlı torunu, çünkü kimse osmanlı torunu olmadığını iddia edemez eğer anadoluda yaşıyorsa.

Şimdi bu söylemi açalım kardeşim, Sen bunu yazarken kendi kişiliğinden vazgeçip bir aciz gibi bir otoriteye köle mi olmayı tercih ettin, yoksa bunu yazarken sahip olduğun tarihi mi yüceltmek istedin? eğer tabii ki tarihi yüceltmek istedim diyorsan şimdi kendine, o zaman yapman gereken tek şey, şu an yaptığın işin en iyisini yapmak için çalışıp, daha çok çalışıp, işinde en iyisi olman gerek, zaten gerisi öyle bir gelecek ki, gelecek nesiller arkalarına baktığında osmanlıdan sonra gelen neslin kendilerini ne kadar ileri götürebildiklerini görüp, daha da ileri götürmek için aynı yolu izleyecekler.

Amacım yazdığında art niyet aramak değil, ha ama eğer sen gerçekten art niyet aramamı istiyorsan, yani bunu yazarken aslında doksan kusur yıllık bir devrime ve meyvesine b*k atmaksa amacın, o zaman kardeşim sana bu anlatılanlar boş, sen zaten kişiliğini birilerinin "kul"u yapmışsın.
fazlasıyla seksi bir söylem.
sorununu tapu kadastro müdürlüğüyle halletsene delikanlı. burada niye böğürüyorsun.

büyük büyük annesi saray cariyesi olma ihtimali olan kişi beyanı.

(bkz: osmanlı bunları silkmemiş fotokopi çekmiş)
sikerim osmanlınızı. ben dedemin torunuyum.
Ülkenin bu tip sidik yarışlarına ciddi manada ihtiyacı var. O sebeple torun yarıştırın...

Bende 84\4 lerin torunuyum! Atarsa atar atmazsa hiç atmamıştır amk!