bugün

entry'ler (80)

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

gerçekten güven duygusu yola devam edebilmek adına çok önemliymiş bunu daha iyi anladım. Sana güvenmiyorum dendiğinde yav bu (ben) size naaptı diyodum. Ama dün daha iyi anladım. keşke bana öyle davranmasaydın başta, şu an çok farklı bir konumda olabilirdik. güzel de olurdu bence..

yazarların en son aldığı hediye

çok sevdiğim bi arkadaşım onur ünlünün şiir kitabını almıştı hafta başında (bkz: gidiyorum bu)

pide vs pizza

usta var vezir eder, usta var rezil eder. önemli olan kimin hünerli ellerinden çıktığıdır.

öğretmen sevgili

sevgilisi mühendisse nasıl olur merak edilen bir durumdur, bilen pm pls.

nba live 16 daki kibar feyzo müziği

bunlar amerikanın oyunları. klişe gelmiştir.

günün sözü

sevmen aşırı, sevmemen yıpratıcı olmasın..

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

daha ne kadar birşeyleri beklemekle geçecek ömrüm, kafam çürüdü yeminle. neden bu taraf da diğer taraf gibi adil değil.

ikiz bebekleri olan 85 yaşındaki vanlı dede

amca neyin peşindesin diicem ama peşini bırakmamışın ki sorgulayayım. haberi tam okumadım ama eminim bir tane daha düşünmüyoruz demişsindir. nispet canavarı seni (gülüşmeler)

duyar duymaz ortamdan uzaklaşılması gereken sözler

o zaman şey yapalım ya, kesin görüşelim bak bi gün bencede.

tek cümlelik gerçekler

doğarsın, ölürsün, büyürsün.

kız evlat isteme nedenleri

Adam eşini çok seviyordur mesela, kızları olsun ki annelerine daha çok yardımcı olsunlar. bir de babaya daha düşkün olurlar. bu zamanda kız çocuu yetiştirmek zor tabi haliyle onu gözardı etmemek gerenk.

eski sevgiliyi rüyada görmek

uzun zamandır olmayan şey, misal dün gece komşu geliyodu rüyamda, gürültü yapıyorsunuz lütfen biraz sessiz diyordu bende özür diliyordum, nasıl bir bilinçaltıdır lan bu

ak parti mhp koalisyon hükümeti

MHP nasıl olursa olsun da iktidar da olayım mantığı gütmediğini dün gece açıkca belli etmiştir, biraz acemice hazırlanmış bir yazı okunmuş olsa da tavır en baştan net belli edilerek zannımca diğer partilerden bir adım yine öne geçilmiştir. Erken seçimde bu konuşmanın bu tavrın kaymağı yenilebilir. Tabi sessiz kalınmazsa. Ayrıca CNNT deki yalaklar Bahçeli'nin kendi çıkarlarını partiden önde tuttuğu şeklinde açıklamalarla beni benden aldı, bensiz kaldım. Sallayayım da nasıl sallarsam sallayayım kafası.

milidia

Malatya, kuruluş ve isim itibariyle başlangıçtan zamanımıza kadar büyük bir değişikliğe uğramadan gelen Anadolu şehirlerinden birisidir. Kültepe vesikalarında "Melita" şeklinde görülen Malatya'dan Hitit vesikalarında "Maldia" olarak bahsedilmektedir. Asur lmparatorluk devri vesikalarında ise Meliddu, Melide, Melid, Milid, Milidia olarak geçmektedir. Urartu kaynaklarında ise Melitea denilmektedir. Malatya kelimesinin Hititçe "bal" anlamana gelen "Melid"den türediği anlaşılmaktadır. Şeklinde bilgi içeren yazılar da mevcuttur. O taştepe falan kesin hititlerden kalma o kesin bi kere.

malatya

fahri kayahan bulvarı adlı muhiti ile artık daha yaşanabilir hale gelmeye başlayan, ama zirveyi gördükten sonra kekoların istilası ile yine düşmesinden korktuğum şehir. Yeni mekanlar, devamı gelecek olan mekanlar.. Akşamları insanların eşiyle dostuyla bir diğerini rahatsız etmeden gönlünce gezmesi bir mekanda oturması bu şehrin hakettiği bir durum. Kernek bu iş için artık biraz niyeti bozukların kontrolüne geçmiş durumda...

Şehir ne yazık ki vekillerin rant kavgaları ile sarsılmadı değil. ne imar planları ne yol güzergahları neler değiştirildi.. umarım buna son verdiğimiz ya da dur be adam dediğimiz bir seçimin de arifesindeyiz. şehrim ile ilgili çook konuşmak yazmak isterim. ki bu şehir okulu bitirdikten sonra ömrümün 3 de 1ini beraber geçirdiğim ex hayat arkadaşım için geri döndüğüm ve artık büyüdüğümüzü ve kafa yapılarımızın farklı olduğunu farkettiğim ve yollarımızı ayırdığım şehir. Yalnız büyümeye devam ettiğim şehir...

(bkz: )332 o yürüyüşte bende vardım, (o gün çocuklar gibi şendik!) çocukluğumda yaşadığım coşkuyu uzun süre sonra tekrar yaşadım. umarım bunu yaşamaya da devam ederiz. Malatyalıya yakışan budur zira.

tipim degilsin diyen kadına verilecek cevaplar

-- meslek ?
- blablabla (özel sekkktör)
-- cnm ya tipim değilsin ama biz yine şeyaparız hımm konuşuruz taam hadi byy
- ??!!?!?!?!

devlete atanamamış olman sebebiyle tipim değilsin cevabı aldığın bir kezbana ne diyebilirsin. 4 yıl okursun yırtarsın kendini, millet yaayaaa yaayaaa geçer bitirir sen belki 5 6 .. bu dünyada adalet arayan saflarız arkadaşlar. geçiniz..

ben türk dizisi izlemem tribine giren insan

izlenilesi dizileri görüyoruz reyting kurbanı oluyorlar, ülkemizde de 20 dakkalık diziyi kimse izlemez.. soru: nereye gidiyor Türk dizi sektörü cevap: muamma..

nişanlanmak

o sabah arabamın lastiği yırtılmıştı, patlamıştı demiyorum arkadaş yırtılmıştı. haber gelmiş önceden zaten. not: o iş te olmadı zaten bekarlık tam gaz.

insanın en savunmasız anı

hiçbir fikri olmadan katıldığı bir konuşmadır, misal patron çağırır sen olasılıkları dizersin yürürken neden olabilir diye, ters köşe yapar hedehödö diye kalırsın, ortamdan ayrıldıktan sonra da lan keşke şunu deseydim'lerle kendinden geçersin. yazıktır.

iş yerinden entry girmek

bir ara iş yerinde ekşinci açıkken uludağ kapalı olduğundan yapamadığım eylemdir. şimdi ohh temizz..