entry'ler (95)

aşık olmak

bana samimi gelmeyen eylem birine fiziksel güzelliği sayesinde aşık olunur emeği, ahlakı sayesinde değil. bu yüzden aşk herkese göre değildir sadece güzel görünümlülere göredir. hayat romantik filmlerdeki gibi değil.

bosh almak

peki senin hakkında boş olmak desem.

hayata karşı duruşunuz

teslim olmuş: çünkü sahip olduğum hiçbir şeyin kati sahibi ben değilim görüyorum ama bir kazayla kör olup renkleri kaybedebilirim aynı şey diğer bütün organlarım, ailem, malım mülküm için de geçerli hayatı böyle düşünürseniz eğer çaresiz olduğunuzu anlarsınız ama biraz daha düşünürseniz de aslında tek çarenin teslimiyet olduğunu kavrarsınız.

babaya senin paran muhtaç değilim demek

büyük konuşmamak lazım bi bakarsın sahip olduğun her şey uçup gitmiş eğer ki büyük konuştuysan o zaman babana sığınmak daha da zor olur.

liseliler sözlükten siktirsin gitsin

bence çömez edebiyatı yapanlar gitsin ortam daha rahat olur.

bu başlıkta 3000 li yıllardaymışız gibi yazıyoruz

bu başlıkta 4000li yıllardaymış gibi yazıyoruz.

en çok tanışmak istediğiniz bilim adamı

john nash.

kişinin kalitesini yükselten şeyler

tabi ki de fular.

onu gördüğünde fonda çalan şarkı

kıraç - endamın yeter.

giderek azalan şeyler

devrim yaratan fikirler.

aşık olduğun kişiye bir şarkı bırak

çok aşığın var diyorlar yalan de yeter bana.

eski şarkılar neden daha güzeldir sorunsalı

bence talepler değişti aynı televizyonların şimdiki hali gibi şarkılar da bitmiş durumda herkes en az masrafla nasıl para kazanacağını hesapladığı için insanlara popülerite satılıyor sanat değil insanımız da popülerite talep ediyor, bu biraz eğitimle biraz da kültürle alakalı bir şey.

birlikte çay içerek sohbet etmek istenilen kişiler

cem karaca
barış manço
neşet ertaş
nihat genç
haluk levent
erdal beşikçioğlu.

afedersin konyalı bile dediler

çok güzel oyuna geliyosunuz ve birbirinizden ayrışıyosunuz ki sadece gülüyorum ayrıca çok espriksiniz.

bana hayat şunu öğretti

doğru dürüst çalışmazsan, emek harcamazsan senden bi yol olmaz.

öğretmenler ne iş yapıyor sorunsalı

büyük ihtimalle senin hiçbir zaman yapamayacağın bir şey nesil yetiştiriyorlar ama her zaman başarılı olamıyorlar arada senin gibi nankörler de çıkabiliyo.

1960 larda cafede oturan laik kadınlar

birisi kafede oturan laik kadınlar demiş, birisi kemalist zulüm diye yoksul halktan birkaç kişinin fotoğrafını atmış, birisi zenginlikle laiklik arasında bağlantı kurmuş... olum cidden çok zor değil lan devletin işleyişinde hiçbir dinin etkisi olmayacak laiklik bu. öncelikle bu tanıma göre bir insan nasıl laik olabilir hadi oldu diyelim fotoğraftan nasıl anlaşılır?

meşhur türk yalanları

-abi kırmızıda geçtin yalnız.

-sarıda geçtim olum daha yanmamıştı kırmızı sakin ol.

en zarif kız ismi

zarif kızların sahip olduğu isimlerin hepsidir ayrıca bu isimlere sahip her kız zarif değildir bu yüzden isimle zarifliğin bi bağlantısı olduğunu düşünmüyorum.

olması gereken yerde miyiz

hangimiz nerdeyiz ki?