bugün

entry'ler (97)

nasip

"Aramızdaki mesâfenin adıdır nâsip.
Herkes birbirine nâsibi kadar uzak, Nâsibi kadar yakın." Belki yakın , belki uzaktır .

sözlük yazarlarının itirafları

Kayıtlı olmayan numaralara karşı bir fobim var , açamıyorum o aramaları.

ben bu yazıyı sana yazdım

Kalmak zordu, gitmek de zor olacak anlaşılan.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Hayko cepkin - aşk kitabı.

yds 2013 güz dönemi

Bugün saat 17:00 itibariyle açıklanmış sınavdır. Veremeyip yeniden hazırlanacaklara Allah kolaylık versin denir.

yazar nicklerinin bir üst versiyonları

sana soruyorum bu kimin.

sözlük yazarlarının istanbulda en sevdiği yerler

Boğazı görebileceğiniz bir bank dahi en güzel yer olabilir. Eğer Beşiktaş daysan (yahut boğazın sahil şeridindeysen sirkeci karaköy dahi yeter)Bank'ı bile aramazsın çoğu zaman o esinti sana istanbul u hissettirir.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

Neden - gece yolcuları .
Dönecekmişsin gibi bekliyorum, hala seni.
Umutlarımı kırma.
Sevdim deyip de bir gün seni kandırırlarsa,
N'olur sen onlara uyma.

metin feyzioğlu adli yıl açılış konuşması

Haklı bir şekilde, korkusuzca yapılan tekrar tekrar dinlenmesi gereken konuşmadır.

dışarı çıkacak arkadaş bulamamak

Arkadaş bulamamak insanı yoldan çevirmemeli ,bizzati kendimin çokça tek çıkma isteği bu durumdan beni kurtarmıştır . Haliyle tek başınayken etrafı kendi iç sesinle dolaşmak her yazara en az Bi kez tavsiye edilendir.
(Edit: aklıma yine düştü Karaköy'den istiklal, ordan da Bi gümüşsuyu turu.)

özlü sözler

Tanım girerken harcadığın onca emek , heba olur birden elektrik kesilerek.

melankolik

Bulutlar eksilmesin gözlerinin önünden güneşli günde bile; soğuk hep aklının kıyısında; karanlık, gunün aydınlığına dayanamayıp gri beyaza çevirse gökyüzünü düşünsene . Sonbahar olsa kışı da sürüklese peşi sıra; kalabalıklar etrafdan çekilse yalınlaşsa ortalık, yalnızlaşsak .

bir zamanlar karizması olan şeyler

bir de kuzenlerimde gördüğüm walkmanlar vardı. (Bildiğin çeyrek asırlık tarihmişim)

bir zamanlar karizması olan şeyler

ilkokul için kokulu silgi , herbiyerinden başka bi alet çıkan çok katlı kalem kutuları , ışıklı spor ayakkabılar .

şekerpare

Televizyondaki onca curcuna arasında şu anda tek izlenesidir. Şener şen bu, izlettirir.

alternatif iktidar

% 50 yi düşününce varmıdır ki öyle bişey .

sözlük yazarlarının favori tatlıları

Künefeyi nasıl unuttum nidasını oluşturdu .

sözlük yazarlarının favori tatlıları

Şekerpare dir, kesin bilgi . Ama peynir helvasının da yeri ayrıdır gözümde .

yazarların şu an dinlediği şarkılar

FD - senin için .

sözlük yazarlarının memleketleri

Nüfusa kayıtlı olduğu il ve ana-baba nın nereli olduğuna göre değişecek ibaredir. Bu yazar içinse tokat tır. (ilçesinden değil içindendir hem de)