bugün

entry'ler (26)

ateistlerin ateist olduğunu haykırma çabası

türklerin türk olduğunu ve müslümanların müslüman olduğunu belli etme çabasından farksızdır. gayet yerindedir çünkü dini görüş bireyin kimliğinin bir parçasıdır ve kendi kimliğini reddetmek ya da gizleme ihtiyacı hissetmek kendine, olduğun şeye ihanettir. kimse ortada kuantum fiziği hakkında konuşulurken ben ateistim diye ortaya fırlamaz gereksiz şekilde, zaten öyle davranana deli dersin ama konuyla alakası olduğunda sessiz kalmanın ve kendini gizlemenin anlamı yok.
not: ateistim problem mi var?

gıda dedektifi

gıda konusunda insanları bilinçlendirme amacıyla yola çıkıp bambaşka bir şeye, adeta bir tarikata dönüşmüş instagram hesabıdır. takipçilerinin istediği ürünleri incelemek dışında (incelemek dediği de google aramasıyla yarım yamalak bulunmuş bilgilerin takipçilerini gaza getirecek şekilde ve çoğunlukla eksik şekilde paylaşmak) kendisi gibi düşünmeyen insanların yorumlarını silmek, farklı düşüncede olan herkesi engelleyip kendisini otorite saymayanları (evet takipçileri arasında okuduğunu anlayamayan ve bu kişinin dediklerine körü körüne inanarak kendini müridliğe adamış cahil bir kesim de var) kendine hakaret etmiş kabul etmek, takipçilerinin dini ve vicdani hassasiyetlerini sömürmek,kendisine doğru bilgi vermeye çalışan gıda mühendislerini cahil ilan etmek gibi eylemleri de vardır.

aa vegan mısın

vegan tarifler ve ürünler tanıtan samimi youtuber. samimi derken sahiden samimi, diğer samimi olmaya çalışanlar gibi rahatsız edici hareketleri yok. sen gibi ben gibi, hele o üç beş kişi tarafından izlenip de kraliyet ailesi mensubu tribine girip verdiği her püf noktayı mutlak gerçekliğin lütfedilmiş bir kısmı gibi sunan kasıntılara hiç benzemiyor. ben vegan olacağım ama ne yiyeceğim sorusunun cevabıdır kendisi. anlık açlığını bastıracaksan gir kardeşim vegan atıştırmalıklar videolarını izle, hangi ürün vegan hangisi değil tereddütteysen gir kardeşim ürün incelemelerine anlatıyor hepsini. vegan yemekler yapmayı bilmiyorsan gir kardeşim basitinden karmaşığına tarifleri vermiş. vegan olma yoluna türk erkeği odunluğuyla girişip bomboş mutfağa bakıp öğrenciyim, bekarım, düzgün yemek yapmayı da bilmem ne bok yiyeceğim lan diyen beni açlıktan kurtarmış, doğru düzgün kendini besleyebilen birine dönüştürmüştür, ayrıca üşenmeden her soruyu cevaplıyor tüm samimiyetiyle. yolu açık abonesi ve beğenisi bol olsun.

nickinizin bir alt versiyonunu yazın

pipilipilavdır sanırım.

sevmek mi sevilmek mi

çok samimi söylüyorum sevilmek. niye sevildiğinden emin olamayasın abi? biri hayatının merkezine seni koyup, herşeyden önce sen diyorsa nasıl emin olmayasın. tabi ben hiç o kadar şanslı olmadım. olan varsa söylesin öğrenelim. ama sevmeyi gayet güzel tecrübe ettim ve bu tecrübelerden sonra siz beni sevin orospu evlatları aldığımdan gram fazlasını vermem bundan sonra diyorum.

tinerci balici hapçılara toplama kampları kurulsun

oldu olacak yakalım alayını sabun yapalım rahat edin.

patlak kızlarımızı suriyelilerle evlendirelim

benim de katıldığım öneridir. gayet de güzel, hoş bir çözümdür.

hayat felsefesi yapılacak en güzel söz

ana bir bacı iki gerisine salla ski. ne zaman bu cümleyi aklımdan çıkarsam birinden kazık yerim.

nihat doğan ın her konuda bilgi sahibi olması

nihat doğan'ın her konuda bilgi sahibi olduğunu sanması olması gereken başlık. anlamadığım şey ise her konuda internette sekiz yaşındaki bir çocuğun bile bulup anlayabileceği şeyleri bağırarak söyleyen birinin ciddiye alınıp hala daha hakkında entry girilmesidir. ciddiye alınmamaktan korkanlar bağırarak konuşurlar, işe de yarıyormuş entrylere bakılırsa.

metroda güneş gözlüğü takmak

olunmuş bir göz ameliyatının, ışığa duyarlı hassas gözlere sahip olmanın, kız-erkek kesme arzusunun, bir sebepten dolayı kızarmış gözlerin, tarz arayışının sonucu olabilir ki bu sebeplerin içinde bir ahlaksızlık ve yasadışı bir durum yoktur.

hala hocam diye hitap eden insan

hocam diyorum, yerine göre başuş, baboş, kanka, bey, beyefendi, karşiiim diye de hitap ediyorum. varsa problem çözelim diyorum.

sevgi için sevgiliye ihtiyaç duymak

hiç kimse kusura bakmasın gayet de mantıklıdır. kardeşim senin anandan,babandan,kardeşinden, şuyundan buyundan aldığın sevgi ve sevgiden kaynaklı ilgi biçimi çok farklıdır. benim aşk ve sevgiliden alabileceğim sevgi ve ilgide eksiklik varsa sen kardeşim veya dostum olarak kıçını yırtsan bi boka yaramazsın. ulan bir kere paylaşabileceklerimiz ve paylaşma biçimimiz farklı olacak. bu sebeple siz kendini fazla abartan yalnızlar ve yalnızları küçük gören yalnız olmayanlar hiç saçmalamayın.

kadınlar erkeğe muhtaçtır

erkeklerin üstün olduğunu savunan biri olarak erkekler de kadına muhtaçtır diyerek karşılık vereceğim söylemdir. ben ki erkek sözcüğünün e'sinin küçük yazılmasına bile sinirlenen biriyim ancak bu sebeple saçmalığa destek verecek değilim. bir elmanın iki yarısı mıdırlar bilemem, sonuçta erkek kadınsız kadın da erkeksiz gayet bir ve bütün olabilmekte kendisi olmakta bir sorun yaşamamaktadır ancak bazı yoksayılamayacak konularda ikisi de birbirine aynı derecede muhtaçtır. ne daha çok ne daha az.

ramazan da ulu orta bira içen kişiler

nedense kimsenin çekemediği ve müslümanlar tarafından kolayca ezilebileceği sanılan kişilerdir. aralarından benim gibi arızalar çıkıp havaya ateş açabilir kol kadar bıçakla üzerinize inancınıza küfrederek koşabilir ve siz hiçbir halt yapamayabilirsiniz, dikkatli olmak lazım tabii.

sence nasıl öleceksin

bir kaldırım kenarında sarhoş ve köpekler gibi yalnızken.

cafelerde sigara tüttüren türbanlılar

eğer allah varsa herkesin onunla hesabı başkadır diye düşündüren, ne yaptığı kendisinden başka kimseyi ilgilendirmeyen insanlardır.

ders çalışırken video çekip youtube a koymak

youtube kanal sahiplerinin türk kanalı kafasında olduğunun kanıtıdır, sen koy abicim bu millet nasılsa izleeer.

saygısızlık yapıp saygı beklemek

zamanında haddi bildirilmemiş olanların sıkça düştüğü yanlıştır. saygı hakedilmelidir, sen kendi süründen olmayan herkesin kurda yem olmasını anıra anıra dile, saygısızlık üstüne saygısızlık et ama sonra kendine saygı bekle. hadi lan ordan! bekleyebileceğin en büyük saygı fikrine, inancına senin yanında hakaret edilmemesi olmalıdır çünkü fazlası zarardır, hoşgörü hoşgörüsüzlüğü çekiyor fazlası olunca.

muşta

deliklerine parmak sokulup ele geçirilerek kullanılan yumruk hasarı arttırıcı. bıçaklısı, çivilisi, figür resimleriyle süslenmişleri rahatlıkla bulunabilir. tehlike anında en çok hasar vereceği yüz, boyun, göğüs gibi bölgelere vurulmalıdır yoksa ciddi hasar vermeye niyetlenilmediyse muşta çıkarmanın anlamı yoktur çocuk kavgasıdır o.

insan ne zaman büyür

değerli dediği her şeyi kaybettikten kısa süre sonra aynada kendi gözlerinden kendinden başka ait veya sahip olabileceği hiçbir şey olamayacağını okuduğunda.