bugün

entry'ler (289)

hayattan öğrendiklerimiz

Bu hayata yalnız gelmişiz kimse yok yanımızda.

kaybetmek duygusu

Yaşadığının işareti...

yas

Yas süreci belli adımlardan oluşur falan falan.Teorikte bunun için bir çok bilgi öğreniriz.Yas sürecindeki bir insana nasıl davranmamız gerektiğini de.Elimizden geleni yaptığımızı söylemek gerektiğini.
Oysaki yas her zaman aynı.Kelimeler değişse de biri gidiyor hayatınızdan.Bilmem kaç yıl hep yanınızda olan biri,sevdiğiniz,canınız,kanınız.Geriye birkaç kelime.Insanların teselli etmesi.Aynı cümleler,inkar etmeler,ölüm denen gerçeği hatırlamak.Insanlara söylemediğin zaman hala yaşıyor olduğunu hissetmek.Hala yaşaması aslında.Bu özlemle ne yapacağını düşünmek kara kara.Bu dünyada neyin önemli olduğunu hala anlamama.Anlayamadım.
Inşallah seversiniz,sevilirsiniz.Yalnızız hep ama bir yandan da değiliz.Aynı şeyleri yaşayan birçokları var bu evrende.Belki bu en rahatlatıcı sözlerden biridir.Diğerlerine göre daha gerçekçi en azından...

leyla ile mecnun dizisini izleyecek kadar küçülmek

Tam bir tuvalet terliği beyanı.

türk kızlarının aşırı kültürsüz olmaları

Zaten genellemelerden nefret eden biriyimdir.Hele de bir genellemede "Türk kızı" tabiri varsa daha da nefret ediyorum.
Acaba hiç düşündünüz mü Türk erkeği ne kadar kültürlü ki karşı cinsi ne olsun!?Herkesi aynı kefeye koymadım ve koymayacağım.
Sadece bir zarda namus arayan Türk erkeği çok kültürlüydü ama unutmuşum.Ezikliğini kadına şiddetle kapatmaya çalışan Türk erkeği de kültür konusunda bir tek dünyada.Daha bir kitap okumayıp;araba anahtarı,marlboro paketi,parayla olsa kültür değil mi keşke..
Söz sözlükten dışarı,istisnalar tabii ki vardır.Her genellemede olduğu gibi...
Çoğunuzun eksileyeceğini biliyorum,neden eksilediğinizi de anlamaya çalışın gerçekten merak ediyorum.

ben bu yazıyı sana yazdım

Yazabilecek bir sen olmaması işte asıl mesele bu.

ben bu yazıyı ona yazdım

içimdeki çocuk bile öldü,sen ölmedin ulan.

hiç anlatamadım

Anlatsa da zaten yine yanlış anlayacaklardı.Anlatmasan da aynı.Çok da şey etmemek lazım o bakımdan..

kedi

Insan sevmem kedi severim.Böyle birini daha bulsam ruh ikizim olacak zaten..

söylenmemiş sözler

O an söylense neler olabilirdi diye düşündürebilir insana,ama o an.Şuan bir anlama gelmeyebilir o sözler çünkü.

sözlük yazarlarının ruh halleri

Bu dünyaya ait olmadığını hissetmek.

kült filmlerdeki unutulmaz karakterler

Pulp fiction-Vincent vega.
Filmde dans edişiyle beni kendine aşık etmişti hey gidi...

ateş edecek misin

Çok naif,çok içten.
"Sıkılmıştım ben de biraz hep aynı yerde durmaktan..."
Daha ne desin?Günlük sıkıntılar,arayışlarımız,istediğimiz insanların yakınında olmamamız.Ve mesafeler,düşündürür insana.

mars ta at bulunması

En asil hayvanın marsta bulunmadığına inanmıyorum...

akp nin giderek sol bir parti olması

Zaten simge de ampul.Gizli mesaj altında.......Sen yanmazsan,ben yanmazsam diyor....

sözlük yazarlarının itirafları

ne hissettiğimi bilmiyorum.Seviyor muyum,nefret mi ediyorum,rahatsız mı oluyorum,mutlu muyum.Bilmiyorum.

türkiye nin unutulmaz dizileri

sihirli annem.dudu,eda peri,betüş...Kim unutabilir.

kocişkomla diye facebooka fotoğraf atan kadın

Hayattaki en büyük başarıları genelde kocişleri olur,söz meclisten dışarı...

pişmanlık nedir

Çok klişedir ama.
Yaptıkların değil yapabilecekken yapmadıklarındır pişmanlık.

yalnızlık

"Yalnız kalmak bir ilaç mıdır,yoksa hastalığın ta kendisi mi?"