bugün

entry'ler (573)

beşiktaş

1903 yılından beri var olan aşkımız.

Bir futbol bilgini olmamama karşın kendi çapımda düşüncelerim şöyle:

A takım için ihtiyaç duyulan bölgeler:

- ön libero: ön libero ile ilgili transfer haberleri duyulmuyor ama mutlaka bir ön libero şart. Giunti, Ernst gibi ön liberolarımız olduğunda takımımızın neler yapabildiğini biliyoruz. Kadroda Veli, Atiba, necip zorlarsak Serdar ve cezalı toraman var. Veli'nin yanına bir as ön libero şart. Atiba joker olarak çok faydalı olsa da takımın kalbi olan bu bölge için yetersiz. Necip ilk çıktığında balon diyenlere karşı inatla takımımızın lampart'ı olacak diye gazlasam da arpa boyu kadar ilerlemedi. Diğer isimler ise ancak zorunlu olunan durumlarda kullanılabilir. Bu bağlamda tercihen zenci, fizikli, uzaktan kodum mu oturtan bir ön libero abimiz takıma gelirse direkt takımı sınıf atlatır. (Ziya Doğan ile ortak noktamız ön libero aşıklığı)

-sağ bek: Yılların sorunu. Devşirme sağ bek Hilbert sonrası takıma alınan tank gibi savaş Serdar reis saç baş yoldurttu. Joker atiba, kendisinden joker yaratılmaya çalışılan Necip, bir iki maç takılan jones ve cimbomun kazığı dany bölgede oynayan isimlerdi. Jones ve Dany'i siliyoruz, geriye kalanlarda dediğimiz gibi ancak bu bölgenin yedeği olabilirler. O yüzden bu bölgeye sağlam bir transfer yapmak şart.

-sağ kanat: Töre'nin bonservisini henüz alamadık. Basında Marin'in ismi geçiyor. Buraya hızlı, ortaları güzel bir abimizi almamız gerekiyor. Töre olmazsa mecburen yabancı bir transfer gelecek.

Bu üç önemli bölge eksiğiz diye bağırırken kulüp öncelikli olarak forvet, ofansif ortasaha ve defans transferi için çaba harcıyor.

forvet: elimizde cenk tosun, mustafa pektemek, ömer şişmanoğlu, holosko ve eneramo var. Eneramo yolcu gibi duruyor. Orman'ın görmek istemediğim oyuncular var demecinden hareketle holosko da gidebilir gibi duruyor. Cenk bitiriciliği iyi bir adam iyi bir sağ kanat ile formda bir oğuzhan Cenk'i gol makinesi yapabilir. Pektemek sakatlık kabusu yaşayan şanssız bir arkadaş içimden bir ses bu sene onun senesi olacak diyor. Milli takıma seçilen hem Avcı'nın hem Terim'in sevdiği bir adam yani potansiyeli var. Ömer'de pes diliyle süper yedek. Skora katkısı olan bir oyuncu. Şimdi Demba Ba bitti bitiyor durumunda. Takımımızdaki tüm forvetlerden iyi. Yetenekli gelirse de çok başarılı olabilecek bir oyuncu lakin transfer bütçesinin yarısını götürecek bir miktarda anlaşıldı diyorlar. Gelirse de inşallah daha az bir paraya alınır. Aşırı öznel bir yorumla Gekas alınsa bile yeterdi diyorum.

ofansif orta saha: Oğuzhan Özyakup, sezer öztürk ve sıkıntı da kalındığında golcay'ın oynayabildiği bir bölge. Orman kiralık olarak sezer'i göndermek istiyor. Geriye orjinal bölge olarak bir tek Oğuzhan kalıyor. Buraya bir transfer yapılabilir ihtiyaç var lakin bence ön libero çok daha ihtiyaç duyulan bir bölge. Ben sezer'in şans verildiğinde başarılı olacağını düşünüyorum. Lanzini gelecek diyorlar bakalım genç adamları severiz biz camia olarak.

defans: bence diğerlerine göre daha az ihtiyaç duyulan bir bölge. Pedro Franco çıkış yakaladı, Ersan eski günlerine dönüyor. Sivok tecrübeli, Toraman'ı affedecekler. kendisinden joker yaratılmaya çalışılan necip zor durumlarda bu bölgede oynayacak. Gönül ister ki Toraman gitsin sağlam bir defans gelsin ama zor idare edeceğiz artık.

Özet geçersem kaliteli bir ön libero ile sağ bek takımın en büyük eksikleri. Ön libero almadan transferi kapatacaklar gibi duruyor vallahi yazık olur.

tolga- ramon(iso) - ersan- franco (sivok)- kaliteli sağ bek- veli- kaliteli zenci ön libero- oğuzhan(yeni transfer)- olcay (frei) - sağ kanat - demba ba (Cenk Tosun)

nino rota

italyan besteci. godfather film müzikleri ile tanınır. bunun dışında özellikle federico fellini filmlerine bestelediği müzikler şahanedir. misal: http://www.youtube.com/watch?v=XtD1PVkY-pg

kurbanım aman

grup özgürlük türküsü'ne ait olan türkü. girişteki şiirin tam hali şuradan okunabilir: http://htcelik.com/hh_acilir_dukkanimiz_siir.html

gurbetlerde sürgünlerde aslanım aman
"vatan" "millet" "patron" kurbanım aman
ölümlerde kalımlarda ben varım aman
bayramlarda seyranlarda ben yokum aman

sözleriyle sağlam ayarlar içeren bir türküdür. kısaca olan yine işçiye, köylüye olur.

kalem seni parça parça kırarım

son kıtasındaki mahlasa ve türkünün yöresine bakarsak salim örgel adlı ozana ait olan türkü. Aşık gülabi tarafından mükemmel yorumlanmıştır. şiveli şekilde okunuşu şu şekildedir:

neyin var da bugün neye yazmayon
galem seni parça parça gırarım
hiç mi benim hallarımı sormuyon

mutluluk okuyan ozan da sensin
gader çizgisini bozan da sensin
goçyiğide idam yazan da sensin

kötülük haykıran yüce ilahsın
cahilin başında sahte külahsın
yobazın elinde gorgunç silahsın

bir çizginle nice yuva yıktırdın
örgelimi özcanımdan bıktırdın
kimisini hapislere tıktırdın
galem seni parça parça gırarım.

ekranda cnn

söz ve müziği selda bağcan'a ait olan şarkı. koçero albümünde yer alır. sözleri şu şekildedir:

Her akşamüzeri bin çocuk ölür
Her akşamüzeri Asur'da
Tanrı insanlarına üzülür
Gökyüzünde yalnızdı Dünya

Şunun şurasında ne kalmıştı, iki binli yıllara
Tam da barışı yakalayacağız derken,
çalındı tamtamlar, ekranda cnn

Acımasız bir zorbanın meydan okuyuşunda
Umut arayan onurlu ve yoksul halklar
Bu bir sağırlar diyaloğu
Kaybedense yine insanlık oldu.

musa muhammed

nijerya u-17 milli takımının sağ beki. beşiktaş futbol a takımı ile denemeye çıkacakmış.

https://www.bjk.com.tr/tr/haber/57960/

ahmet batman

13-18 yaş arası twitter kullanıcılarının profillerinde sıkça rastlayabileceğiniz kişi. Facebook durum güncellemesi tadındaki yazılarının altını çizen mi dersin, kahveyle kitabını çekip paylaşan mı dersin. neyse bu tür şeyler bu yaşlarda normalde kazık kadar insanlarda görürseniz derhal o insanla ilişkinizi kesin.

5 aralık 2013 bucaspor beşiktaş maçı

beşiktaş'ın çok kötü bir oyunla elenmeyi hak ettiği maç. eneramo sırf ziyan. maçın ikinci yarısına çıkmaması gerekirdi. atakları piç etti. almeida'nın değerini bilelim. neyse beşiktaş'ın yedekleri çok kötü. as kadrodan serdar kurtuluş kötü.

mustafa ve eneramo gönderilmeli ikisinin yıllık maaşıyla adam gibi bir forvet alınmalı. Bucaspor'u tebrik ederim. Adam gibi topunu oynayıp yendi. Çirkeflik yapmadılar.

oğuz bal

facebook iletileri tadında yazılar yazan internet ünlüsü. edebiyat bu kadar basit bir şey değildir.

hayır diyemeyeceğiniz tek lezzet

kaliteli siyah zeytin.

kilo almak isteyen yazarlara tavsiyeler

zayıf arkadaşlar için önemli tavsiyelerdir. kilo vermek isteyenler çoğunlukta oldukları için "kilo almakta ne var" gibi lüzumsuz şeyler söyleyebilirler lakin yaşayan bilir yiyipte kilo alamamayı. Üç ay öncesine kadar zayıflıktan şikayet etmiyordum. sağlık problemleri yaşamadığımdan önemsemiyordum. Fakat benden daha zayıf insanları görüp itici gözüktüklerini fark edince kilo almaya ciddi şekilde karar verdim. Birçok şey denedim. ilk ay kilo alamadım. Daha sonra iki ayda beş kilo almayı başardım. Bu yiyip yiyip kilo alamayan insanlar için önemli bir rakamdır.

kahvaltı: bu çok önemli hiçbir zaman kahvaltıyı pas geçmiyoruz. ben hayatım boyunca kahvaltı yapmadığımdan bir öğün eksik yiyordum. sabah erken kalkıp kahvaltı yapmak zordur lakin en azından 2-3 yumurta kırıp yemek öğünü boş geçirmememizi sağlar.

makarna: her gün makarna yemek oldukça faydalı üstelik maliyeti düşük.

bebe bisküvisi: yatmadan önce sütle mama haline getirerek tüketmek iyi sonuçlar verir.

tavuk,balık veya et : bu protein canavarları hem kilo almada hem de eğer sporla uğraşılıyor ise kas yapmada oldukça etkilidir. ton balığı veya tavuk göğsü her gün en az bir öğünde tüketilmelidir.

patates, pilav gibi besinlerde kilo almada yardımcıdır.

ben spor yaparak kilo aldığımdan bazı şeyleri yememeye dikkat ediyorum fakat aşırı zayıf arkadaşlar hacim kazanmak için şu besinleri de tüketebilirler : kuruyemiş ( antep fıstığı, fıstık, badem veya fındık) mayonez ( büyük çoğunluğu yağ olduğu için her öğünde tüketmek kilo aldırır.)

bunlara ek olarak prakten adlı şurup iştah açmada yardımcı olabilir. aslında bir alerji şurubu olan prakteni insanlar genellikle kilo almak için kullanırlar. eczaneci kadına bu bir alerji şurubu değil mi? diye sorduğumda da iştah açmada da kullanılır diye cevap aldım. gene de tedbirli arkadaşlar doktora sormadan kullanmasınlar.

kuru üzüm, aşırı meyve tüketimi, aşırı sıvı tüketimi gibi metabolizmayı hızlandıran şeyleri azaltmak gereklidir.

doktora gidip neden kilo alamadığınızı da araştırabilirsiniz fakat "çok yiyorum ama kilo alamıyorum bir problem olmalı." tarzı yorumlar yaparken biraz düşünmemiz gerek çünkü gerçekten düzenli ve iyi beslenmeden çok yemek fayda vermez.

unutursun mihribanım

çok karamsar bir yapıya sahip abdürrahim karakoç şiiri. musa eroğlu tarafından bestelenmiştir. Kanımca en iyi versiyonu da musa eroğluna aittir. selda bağcan, gülay sezer, gülşen kutlu, songül karlı gibi bir çok kişi tarafından da yorumlanmıştır.

"beni değil kendini de
unutursun mihribanım" gibi son derece vurucu sözlere sahiptir.

daha fazla bilgi için : http://www.davetci.com/d_soylesi/rop_akarakoc.htm

sen benim hiçbir şeyimsin

harika bir attila ilhan şiiri ve aynı güzellikte ahmet kaya bestesidir.

"yalnızlığı öldüresiye çirkin, sabaha karşı öldüresiye korkak"

günay güvenç

Beşiktaş ile anlaşan 1991 doğumlu genç kaleci. hayırlısı olsun. stuttgarter kickers adlı bir alman takımında oynuyormuş.

http://www.haber1903.com/...y_guvenc_ile_anlasti.html

aklım takıldı

hem garip bir hüzün veren hem de neşelendiren, etkileyici bir orhan gencebay şarkısıdır.

"bir yanlışlık yaptım demedin ama
şeytana uydun mu aklım takıldı." bölümüyle kıskançlığın özetini yaparken,

"belki sana göre eski kafayım
bir aşkla yetinen anlayıştayım
belki isteyipte yapamadığın,
zorluklardayım aklım takıldı." bölümüyle günümüzün aşk tartışmalarının geçmişte de oldukça yoğun yaşandığını gösterir.

blogger vs tumblr

tumblr takipçi sistemi ve fotoğraf paylaşımlarıyla ergenlerin twitter gibi kullandıkları, cinsellik isteklerini dile getirdikleri bir yer haline gelmişken, blogspot genelde bir şeyler hakkında yazan, düşünen insanların kullandığı normal bir blog sitesidir. istisnalar elbet mevcuttur ama genel durum budur.

beşiktaş taraftarı

aklı selim olanları türkiye'nin en iyi taraftar gruplarını oluşturur. başarı için takım tutmaz, gönülden sever kısaca adamdır. ama son zamanda türeyen bir kitle var ki anlaması imkansız. tek bildiği quaresma olan bu kitleyi haber1903 haber yorumlarında gördükçe sinirleniyorum.

sahte kabadayı

natuk baytan tarafından 1976 yılında çekilen başrolünde kemal sunal ın oynadığı komedi filmi. kemal sunal filmleri arasında favorimdir. odamda posteri bulunur. filmde kemal sunal dışında yan rollerde çok sağlamdır. özellikle dikiştutmaz sabri efsanedir. son bir anekdot olarak filmde coşkun abimiz de vardır.

klass

rahatsız edici derecede etkileyici olan estonya yapımı film. sonunu tahmin etseniz bile sürükleyiciliğini kaybetmiyor.

--spoiler--

filmde en rahatsız edici sahne plaj sahnesiydi şüphesiz. Bu kadar ileri gidebileceklerini tahmin etmemiştim. insan denen varlığın ne kadar ileri gidebileceğine örnek. insanların karizma ve eğlence için başka bir insanı ezmeye çalışması gerçekten iğrenç bir olay. bu filmde işte bu olayı gözler önüne serdiği için güzel. kaspar'ın tetiği çekmeyeceğini biliyordum ama öyle etkileyici bir müzikle final sahnesi de harika olmuş oldu. paul'a sadece benim gıcık olmadığımı görmekte güzel oldu. ronaldo'ya benzeyen tipten bile daha yavşak.

--spoiler--

3 nisan 2013 real madrid galatasaray maçı

3-0 biten maç. erdiğimin kanıtıdır ayrıca: (#19227558)