bugün

entry'ler (178)

eski film ve dizileri seyretmek

eski güzel günleri hatırlamanın güzel yollarından biridir.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

aylar yıllar sonra buraya duygu boşaltmak için girmişimdir. birini sevmek, sevmeyi geçsem saygı duymak bu kadar mı zor sözlük. ben bugün çok net vazgeçtim sevgi umut etmekten.

ilişkilerde huzur kaçıran hareketler

bugün çok telefonla konuştum diyerek karşı tarafın telefonu hızlı kapatma isteğidir. sonucunda kırıldık mı kırıldık.

sözlük yazarlarının şu an dinledikleri şarkı

sena şener bak bana. daha 1 saat önce keşfettim.

evlenmemek için bir neden söyle

gerçekten ömrünün sonuna kadar yanında uyanmak istediğin kişiyi bulduğuna emin misin dedirten durum. çok zor bir karar çok.

burcu esmersoy

eskiden çok egoist bulduğum fakat katarsis programını izledikten sonra içimin ısındığı ünlü.

sözlükte tanışılan kızın evine gitmek

korona var korona.

türk kadını yüzünden biseksüelliğin artması

klinik psikolog gökhan çınar'ın sözleri bu başlığa çok net uyuyor. " bir başkasının hayatını yargıladığınızda o meselenin sizin için anlamına bakın. eğer bakıp utanıyorsanız ya da korkuyorsanız, kendinizde neyden korktuğunuza bir dönüp bakın. " söylemek istediğim insan ne isterse, ne zaman isterse, kimle isterse istediğini yapabilir. bu sizi rahatsız ediyorsa kendinize bir dönüp bakın. bunun için türk kadınını suçlamaktansa etrafınızdaki kadınlara dönüp bakın istediğiniz cinsel hayatı yaşayamamanıza hangi kadın sebep oldu.

10 yıl sonraki haline bir not bırak

9 yıl önce yazdığın entrylere bile bakıp bunu ben mi düşünmüşüm diye kızmıştın. hayatta neyin önemli olduğunu anlamaya başladığın dönemin üzerinden 10 yıl geçmiş. umarım tüm çabaların sonuç vermiştir ve kendini daha çok seviyorsundur artık.

psikolojik işkence olabilecek şeyler

(bkz: gaslighting). iki insanın birbirine yapabileceği akılalmaz işkencelerden. en kötü yanı ise buna maruz bırakılıyorsanız fark etmesi çok zor.

erkek erkeğe yazıyormuşuz hissi

erkek erkeğe bir şey yapıyor olmak neden bu kadar rahatsız ediyor sorunsalını ortaya çıkaran başlık.

kadınların olmadığı bir dünya daha güzel olurdu

herkesin kendini sevmeyi öğrendiği, değer vermeyi öğrendiği bir dünya oluşturabilseydik kadın, erkek, lgbti hepimiz çok güzel yaşayabilirdik. Birini sevmemeyi, aşağılamayı doğduğumuz anda bize öğreten toplumdan kendimizi kurtaramadığımız sürece nefret devam edecektir ve bu yalnızca kendimize yaşattığımız bir işkence.

kızları bir türlü memnun edememek

ne münasebet denilesi durumdur. kimse kimseyi memnun etmek zorunda değildir. zorunda hissediyorsanız bir dönüp kendinize bakın neden.

ara sıra gelen sanki boşa yaşıyormuşum hissi

Tam aradığım başlık. Çalışıyorum çalışıyorum kazandığımla bir şey yapıyorum mutlu olacağım sanıyorum yok olmuyor. Doymamışlık mıdır nedir anlamadım. Gün normal geçiyor ama bakıyorsun bomboş yaşıyorsun.

gereksiz bir bilgi ver

“Zıkkımın kökünü ye”deki zıkkımın orjinali zakkumdur. Zakkum çiçeğinin kökü zehirli olduğundan bu şekilde söylenmiştir.

yazarların şimdi dinlediği şarkıdan bir cümle

all that i want is you.

yazarlara komik gelen şeyler

Cem Yilmaz.

sözlük yazarlarının şu an düşündükleri

Biri gelip sarilsa ya.

mayintarlasi

eli sürekli taşaklarında olan yazardır.

sevgilinin en çok benzediği hayvan

(bkz: öküz)