bugün

entry'ler (285)

sözlük yazarlarının itirafları

Buraya bin yıldan sonra girip şunu yazıp çıkacağım: Kendi canından annen bile olsa yanında, biliyorsun karaterini,seni seçerek doğurmadı. Bu kadar çok seveceği insanın karakterini,kimliğini seçmedi. Dolayısıyla seçilerek değil, kendiliğinden mecburi bir sevginin hedefisin.
Annen bile seçerek, seni sen olduğun için değil, mecburiyetten seviyor yani. işte bunu anlayınca yalnız olduğunu da anlıyorsun. Yalnızlık sadece Allah'a mahsus değilmiş. Onun ruhundan üflenen hepimiz aslında yapayalnızmışız.

iyi bir ingilizce kursu arıyorum, ama daha vasatın üstünde bir kurs bile duymuş değilim. Allah daha büyüğünü vermesin de, dert ettim yeminle.

niye kaçıyorsun ulan israil dölü

Insanlara hakaret eden bir basbakani gec, insanlara bu tarz bir soylemle hakaret eden bir "müslüman" bu cumlenin sahibi. Yaziklar olsun.
edit: iyimser olup istifa et demis oldugunu dusunelim. O zaman da bu adamin vasfi ne? Turkiye cumhuriyeti basbakani, gücümüzü sandiktan alıyoruz diye her gun soyleyen adam, vatandasina "ulan" diye hitap ediyor.
Nerden tutsan elinde kaliyor. Bir daha yazıklar olsun.

kürtçüler mi ötekileştiriyor biz mi

7. siniftayken okulun iki popüler cocugu arasinda kavga olmustu. Asya adli hiyar diger çocuğa sus lan kürt gibi bir sey demisti. O özgüvenli artist cocuk ne var lan kürtsem diyip gözümüzün önünde aglamisti. Yedirememisti kendine. sonra ben arkadaslik yaptığim kizlara ne olmus kürtse niye oyle söyledi demistim. Bekliyorumdum ki evet haklisin desinler ama olmadi. Cevaplarini hic unutmuyorum. aynen suydu: "sende mi kürtsun"? birak hakli misin demeyi, bir kurt'ü Türk savunmaz diye dusunuyorlardi ki direkt sorulari bu oldu.Sonra Hii diyip gülduler, o an anlamadim. sonralari o grupla aram bozuldu, ortak arkadasimiz olan imge isimli bi kizla arkadaslik yapmaya basladim. Bi sure sonra okula futbol takimi icin izmirin küçük bir semtinden çoğunluğu kürt olan cocuklar getirildi okula. Imge dedigim kiz iyh Kürtler gelmis dedi. O an sustum ses cikartmadim, ama sonraki tenefus kendime yediremedim cekingen bi sekilde ben de kürtüm dedim. Kiz bana biliyorum, aranin bozuk oldugu kizlar o kürt onunla arkadaslik etme dediler dedi. Inanamadim, yasadigim sok hayal kirikligi saskinlik tarif edilemez. Ama inanamadigim sey o kizlarin bunu soylemesi kadar, imge'nin benim kürt oldugumu bildigi halde yanimda iyh kürt diyecek kadar rahat olmasiydi. Yemin ederim Kürtlük Türklük ayriminin farkina vardigim andan itibaren aileme hep ne var bizde Türküz ne olacak ki derdim. Cunku izmirde ataturkcu büyümüştum. Ailemde hep bana onlar islerine gelince iyiler kürt demene asla tahammul etmezler demislerdi. sonra hep fix soru gelirdi, hic mi aralarinda iyi insan yok? Vardir tabi ama az derlerdi. Ben 13 yasinda sozde siyasetten ondan bundan anlamayan cocuklardan bu ayrimi ogrendim. Ben de türküm dedigim halde yaranamadim bi kere kürttum.
Simdi kimse ben kimliğimi istiyorum, ben dilimi ogrenmek istiyorum dedigimde bos yapmasin biz sizi ayirmadik diye. Siz bizi 13 yaşındaki cocuklarinizin kafasina bile "o kürt" ayrimini sokacak kadar ayirdiniz. Bugün ben bile artik kimlik diyorsam, bunun suclusu sizsiniz. Her ceremesinede katlanacaksiniz.

Farabi icin hacettepeye basvursam mi karar veremiyorum sözlük, pisman olmaktan korkuyorum. kararsizliktan basvuruyu kacirirsam sasirmam.

kızları en çok etkileyen müzik aleti

piyano.

sevilen şarkının vurucu cümlesi

Gözüm yaşarıyor yüreğim kanıyor
Olmasaydı sonumuz böyle.

1 gram beyinle yapılabilecekler

ırkçı olunabilir.

hukuk fakültesini bırakıp tekrar hazırlanmak

Umutsuzluga düsüp kacmak yerine, idealist olabilirsiniz o tehdite ragmen dogru bildiginizi yapabilirsiniz. Belki tum sistemi degil ama sizin elinizden adalet bekleyen insanlarin hayatlarini degistirebilirsiniz. Hukukun daha da ayaklar altina düsmesini istiyorsaniz buyrun birakin. Ama ben cabalamayi secerim.

Dipnot: avukatlik oc meslegi degildir, cok ayip.

Ankaranin da gatanin da amk niye gittin ki.

namaz kılmayanların cehenneme gidecek olması

Kul hakki disinda Allahin affetmeyecegi hicbir sey yoktur. Asil olarak sizin şunu yapan cennete gidecek bunu yapmayan cehenneme gidecek demeniz gunahtir. Siz nereden bileceksiniz kimin ne olacagini? Bilmeden yalan yanlis insanlarin aklini karistirmayin.

ibnenin evladi bana mesaj atacak yuzu hala bulabiliyor. Daha kotusuyse benim tek bir mesajiyla kalbim hala titriyor.

sanaldan en son biriyle tanisali 5 sene oluyor. tanistigim kim varsa da hepsini hayatimdan cikarttim. ama bugun 5 yil sonra ilk defa birisini merak ediyorum sözlukten kendisi. dusunceleri sacmaliktan ibaret de olsa sanki cok zeki biri hepsini dalgasina yaziyor. ama ayni zamanda da sozlukte cok takiliyor, sisko embesil asosyal olma ihtimalide var. boyle garip cok gicik ama merakim kendisine cekiyor. tanismak istemiyorum, ama keske bi yuzunu gorebilseydim. neyse bu da boyle bir itirafimdir.

tıpçı egosu vs hukukçu egosu

kedi ulasamadigi cigere mundar dermis atasozunu akillara getiren baslik. egoymus,hikaye. tip hukuk okuyacak puanlari yapamadiginiz icin bu meslekleri gozunuzde buyutuyorsunuz sonra okuyanlar egolu oluyor. bi siktiriniz gidiniz.

vanlı depremzedelerin konteynerlardan kovulması

http://www.radikal.com.tr...cin_son_bir_hafta-1163799

yazıklar olsun!

türk diye bir ırk yoktur

http://yenisafak.com.tr/y...ramanlardan-cektigi/42828

ırkcılık, etnisite ve milliyet kavramlarını bi arastıralım gencler. Mhp bile türklüğü ırklık olarak algılamadığını sürekli söylerken.

devlet bahçeli

ideolojisine tamamen karşı olsam da, edebine saygı duyuyorum. Bi tarafta tayyip bir tarafta kemali görünce adam yanlarında terbiye abidesi. Yiğidi öldür hakkını yeme.

ağlamak istemek

icimden cok gelen, ancak pop müzik dinleyerek kendimi engellediğim hadise.
Lafın özü ağlamayın.

UYUMA TÜRKiYE VAN ÜŞÜYOR.

hayir eksileyenler insan olamaz ki.

kız olduğunu belli eden yazarın amacı

Toplumda fikrimi nasil beyan ediyorsam sanalda da cinsiyetimi belli ederek bunu yapabilirim. saklamanin amaci ne ki? bayan olduğumuz anlasilinca ne oluyor yani bu nasil bi cahillik yahu? aksini düsünen agir gerizekalidir.