bugün

lanet olası kürt beyinlerini fareler kemirmiş.
zamanında La fontaine' den çok masal okuyanların, günümüz kavramlarına fransız gelen tabirlerle yaklaşmalarıdır.
çok doğru sadece Türk olmaz...yoktur..KOSKOCA BiR TÜRK DÜNYASI VARDIR ONU DEMEK iSTEMiŞTiR KAMiL.
türk kadar başınıza taş düşsünün tersten gelimidir.
hepimiz hz.havva ile hz.adem'den geldike kadar gider bu.
ironi içeren bir ifadedir. Hemen celallenmemek gerek.
Ha gerçekten ciddi ciddi Türk ırkı yok diyen varsa bize ırkçı diyerek kendisiyle çelişmesin bi zahmet.
Bende tam olarak aynı şeyi kürt ırkı için diyecektim.
ilk olarak, tarih kitaplarında adı melikşah döneminde geçer kürt ırkının.(1072 - 1092) Bilinen en eski kaynak budur.
Sağda solda yazılan 3000-5000 yıllık bir ırktır terimi tamamen gerçek dışıdır. Bu tarihten itibaren kendinlerine en büyük değeri osmanlı devleti ve türkiye cumhuriyeti vermiştir. Kürd kelimesi farsçdan türemiş bir kelimedir ve koyun sürüsü otlatan kişi anlamındadır.
doğrudur lan... valla bak! hatta şey de vardır bunun amcoğlusu, '' dolu ana görmüyon mu?, ana doluu '' dan anadolu kelimesi türemiştir.
ahbap senin derdin, dötünün kafandan büyük olması, deme isteği duyduğum bir iddia.
ırk diye birşey de yoktur hatta buna ek olaraktan.
(bkz: tek ırk insanlıktır)
bilimsel olarak doğru olan önermedir..

türk diye bir ırk yoktur..kürt diye de bir ırk yoktur..

çünkü ırk demek ''aynı genotipe ve benzer fenotipe sahip canlılar topluluğu'' demektir..

mesela beyaz ırk,sarı ırk,aryan ırk,mongol ırk,zenci(siyah) ırk,slav ırkı vs vardır..ancak türk ırkı yada kürt ırkı diye bir kavram yoktur antropolojide..

türk denirken ''aynı coğrafyada yaşayan,aynı tarihi kökene sahip olan,aynı dili konuşan,benzer fiziksel yapıda olan'' insanlar kastedilmektedir..

yoksa türk milliyetçiliği hiçbirzaman nazizm gibi bilimsel temellere dayanmaz mesela..

bilimsel dayanağı yoktur..olması da imkansızdır çünkü anadolu ve istanbul'da yaşayan insanlar 150 sene öncesinin osmanlı tebasıdır ve çorbadır tamamen..

tabii bu gerçekten,kürtlere hiçbir ekmek çıkmaz..onu da belirteyim..

kürtler 150 sene öncesinin dağda koyun otlatan,askerlik ve vergi hizmetinden kaçan ve fırsatını bulduğu anda düşman ülkelerle işbirliği yapmaktan çekinmeyen milletidir..
ironi içermektedir saldırıya gerek yok.
ırk diye birşey yoktur. hele hele osmanlı padişahlarının çoğunun yabancı hatun aldığını ve insanlık tarihinden bu yana 6 milyon küsür yıl geçtiğini düşünürsek katılcağım önermedir. ırk yoktur insan vardır.
türklerin beyaz ırka mensup olduğunu varsayarsak doğrudur.
büyük ihtimalle doğrudur. doğduğumdan beri türkiye'de yaşıyorum. laz gördüm kürt gördüm tatar gördüm yörük gördüm ermeni gördüm rum gördüm çerkez gördüm arap gördüm ama türk görmedim.

tabi benim görmemem yok manasına gelmez belki vardır.
badem şekeri açıklaması. halk koyun olduktan sonra istediğini diyebiliyor nasılsa ses yok.

http://haber.gazetevatan....-irk-yok/588356/9/siyaset
akp vekili yasin aktay tarafından yeniden ortaya atılmış iddiadır.

http://sozcu.com.tr/2013/...-diye-bir-irk-yok-416241/
bir siyasetçi hangi yeterlilik ve eğitimle bu lafı söyleyebilir, benim aklım almıyor. alan varsa aklına sıçayım!
(bkz: türkiye de türk yok yalanı)
ampul beyinli sikko beyanı. yasin aktay denen tarih yoksunu malın ağzından dökülen saçmalık. la bu akp'lilerin hepsi mi gerizekalı olur nasıl bi sentezdir bu?
türklükle sorunu olan ümmetçilerin söylemidir.
kürt-şakirt melez beyanı.
art niyet taşıyan zik.

en az iki kişi bir araya gelip biz türküz dedi mi? orada biter.

aynı şey kürtler için de geçerli. isterse "biz ayuhetri milletiyiz." desin. kana değil tercihlere bakmak lazım.
AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Prof.Dr. Yasin Aktay'ın Bayburt'ta katıldığı panelde, "Türk dediğin bir sentezdir zaten. Türk diye bir ırk yok" dedi.

kaynak: http://www.zaman.com.tr/g...-bir-irk-yok_2175401.html

oy veren göt kılları, adam size soysuz diyor.
güncel Önemli Başlıklar