entry'ler (547)

kapı karaköy

Kesinlikle gidilmemesi gereken karaköyde bir mekan. 33cl bira 15 tl ve servıs ucretı 10 tl yanı 1 33cl bıra 25tl.

uçak havaalanına inerken yolcuların alkışlaması

Uçağın güzel inmesinden dolayı alkışlanmamasıdır. Gelenek haline gelmiştir.
https://youtu.be/iHetfY32P8U

ehliyet taban fiyat uygulaması saçmalığı

Milleti sömürmenin bir başka yoludur.Bu saçmalığın artık kaldırılması gerekir.B sınıfından A2 ehliyete 950 tl isteniyor. Bu nasıl bir fiyat tepkisi verdiğinizde taban fiyat uygulaması diyorlar.B sınıfı ehliyet için 1500 tl isteniyor ve bu duruma kimse sesini çıkartmıyor. ÖTV ve yakıta uygulanan fahiş fiyatlar yetmezmiş gibi.

edirne

içim kan ağlıyor sözlük bu şehirde.insanları medeni olabilir,doğruyu yanlışı diğer insanlar gibi düşüncesizce, ama diğer insanlardan daha iyi ayırt edebiliyor olabilir ama bu kadar da duyarsızlık, umursamazlık pes dedirtiyor.Asırlık köprülerden kamyonların geçmesi kimsenin umrunda değil.köprülerin zemininde düzgün taş kalmamış.Güzelim nehirlere tüm şehrin kanalizasyonu dökülüyor ama herkes iğrenç deyip nehirlerden uzak durmakta sanıyor tüm sorumluluğu.bir insan kafası kadar sivrisineklere 43 derece sıcakta uzun kollu giyerek kurtulmaya çalışıyorsunuz.sinek ilaçları pahalı diyen güzel belediye var sağolsun.ve akşam gidelim oturalım sohbet edelim yürüyelim diyebileceğiniz gölet dışında park alanı ya da yürüyüş alanı yok.son olarak bu şehrin insanlarının belediye seçimlerinde direkt partiye değil kişiye göre oy vermelerini temenni ediyorum.(ak zihniyet,kıskanç akpli gıbı şeyler yazmaktan vazgeçin.Buradaki referandum sonuçları benim de hoşuma gıdıyor.ama artık sorunun siyasetle alakalı olmadığını görün beğenmediğiniz insanlardan hiçbir farkınız kalmıyor.)

trt haber

Şu an yayında olan uzman gözüyle tasarruf programının sunucusunun nasıl oraya geldiği merak konusudur.Cümle kuramayan birisi nasıl büyük bir kanalda sunucu olabilir.

edirne

Türkiyenin en bakımsız şehri olma ihtimali çok yüksektir. tarihi köprüler harabe olma yolunda hızla bozuluyor.Çöpler düzenli toplanmaz.Hiç bir gelişme göstermez.eğer buraya gelmeyi düşünuyorsanız arazi aracıyla gelmenizi öneririm çünkü şehirde yol adına pek bir şey kalmadı her yer bozulup kapatılmayan büyük çukurlarla dolu.Bir çok tanıdığımın tekerleri bu çukurlar yüzünden koptu.başka bir büyük sorun ise mafyalaşan şehirlerarası otobüs firmaları ve buna ses çıkarmayan edirne belediyesi ve diğer kurumlar.Sadece Nilüfer ve metro turizm ile ulaşım sağlanıyor ve insanların başka firma kullanamayacaklarını bildiklerinden dolayı edirne istanbul otobüs biletleri 2 ayda %100 zamlanarak 50 tl oldu.hiçbir şeye ses çıkarmayan edirne halkı için sorun yok.onlar kendilerine kimse karışmasın kim ne yaparsa yapsın modundalar.

boş oy pusulasına evet oyu basılması

16 nisan halk oylamasinda gerceklesen olay.
video linki https://www.instagram.com/p/BS9izARg2PW/
edit:ysk'nın refarundum esnasında normlar hiyerarşisine aykırı olan kararının gerekçesini de anlamış olduk.

en önemli buluş sizce ne

(bkz: iyi forumlar)

direksiyon sınavı

0 hata ile bitirdiğim sınavdır.sadece heyecandan vites değiştirirken debriyajı birkaç kez hızlı çektim onun dışında sıkıntı yoktu.
insanların ne dediğine aldırış edilmemesi gerekir. tamam saçma olan şeyler var tek seferde park yapmak gibi ama derslerde yeterince tekrar yapılıyor kadınlar için daha fazla tekrar yapılıyor hatta ve bu bol tekrarlı çalışmalar ile kolayca geçilebilir. sınavda önemli olan heyecan yapmamak. komisyon görevlileri bazen ters olabiliyormuş ama benim sınavımda oturan görevliler gayet rahattı beni de rahatlattılar sağ olsunlar.Kursa kayıt olmadan önce direksiyon sınavında sıkıntı çekeceğinizi düşünüyorsanız parkurları araştırın.özellikle istanbul gibi büyük bir şehirde farklı ilçelere bakın çünkü trafik ve yol durumu sürüşünüzü fazlasıyla etkileyebiliyor. yazın girilmesi gerekli diyenler olmuş ama kışın girmek özellikle yağışlı bir günde girmek sizin için çok daha avantajlı olabilir. müfettişler yağışlı ve soğuk havalarda dolaşamıyorlar bu yüzden park, rampada kalkma gibi uygulamalarda komisyon üyeleri inisiyatif kullanabiliyor. tabi hepsi için geçerli değil bu durum. ayrıca direksiyon derslerinde yapamadığınız uygulamalar olursa tekrar tekrar yapmak isteyin. park etme çalışmasında her seferinde aynı yere girmeyin arkadaki ya da öndeki dubaların olduğu yerlerde de çalışın çünkü kaldırım yüksekliği her yerde eşit olmayabiliyor sınavda hangi iki duba arasına park edeceğinizi komisyon üyeleri söylüyor. vitese bakmadan vites değiştirmeyi alışkanlık haline getirin ilk zamanlar göz kayabiliyor. ayrıca l parkta dubalar aynadan zor gözüküyor ayna ayarını değiştirebilirsiniz park ettikten sonra yeniden arkayı görecek şekilde ayarlamayı unutmayın. herkese başarılar.
edit: gerçekleri yazınca eksi alıyormuşuz..

ahsen tv

http://sarizeybekhaber.tv...oyle-bir-saldirdi-ki-ayip bu videodan sonra bile halen rahat dolaşabiliyorlar inanamıyorum lütfen sayın avukat arkadaşlarımız buna el atın ekşi sözlükte bunun duyurulmasını sağlayın.
ayrıca kışkırtıcı videolar yüklüyorlar son zamanlarda sırf bize birileri küfür etsin onları şikayet edelim diye lütfen umursamayın. dikkatli olun!!

Türk Ceza Kanunu'nun 301. maddesi, 5237 nolu Türk Ceza Kanunu'nun ikinci kitap, dördüncü kısım, üçüncü bölümünün son maddesi. Üçüncü bölümde "Devletin Egemenlik Alametlerine ve Organlarının Saygınlığına Karşı Suçlar" ele alınmaktadır. 30 Nisan 2008 tarihinde kabul edilen Türk Ceza Kanunu'nun bu maddesinde Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama [1] ile ilgili durumlar yer almaktadır.

ekşi sözlük

burada yazar olan arkadaş varsa bana ulaşmasını istediğim sözlüktür.

kar küreme araçlarının çukurlara takılmaması

hep merak ettiğim olaydır. hiç takılmadan gidebiliyorlar bilmediğim şeyler var sanırım.

trafikte hatali arac kullanani ihbar etmek

Türkiye olunca işlerin çok değiştiği eylemdir. şimdi ben kırımızı ışıkta geçen bir sürücüyü video çekersem o sürücüye cezai işlem uygulanır mı? Yoksa bana sen neden milleti çekiyorsun diye dayak mı atılır? Kayıt altına alırsam herhangi bir trafik ekibine cd ile teslim etsem ne olur?

edirne

belediyecilik dışında türkiye'nin en avrupai şehridir. yayalara gerçekten diğer illere göre daha bir fazla saygı var. bazen karşıdan karşıya geçerken sanırım almanya'ya geldim diyorum.sadece yayalara saygı değil aynı zaman da insanlara saygı gerçekten diğer illere göre çok fazla.

şeriatı destekleme nedenleri

"ben müslümanım bu yüzden şeriatı desteklerim" gibi ana nedenlerdir. ama bu kişi düşünemiyor ki bu ülkede sadece kendisi mi var.ayrıca yine düşünemiyor devletin dini olamayacağını insanların dini olacağını.

almanyada yaşayan türklerin türkçesi

türkçeleri normal olarak bozuktur.ama şöyle bisey var siz onlara kötü almancanizla konuştuğunuzda dalga geçip gülerler halbuki kendi türkçelerinin nasıl olduğu hakkında tek bir fikirleri yoktur.Geçen bahçeye düşen tshirt'ü bir türk kadın yukarı getirdi t shirt aşağı inmiş size getirdim dedi tabi karşında onlar gibi gülemedim.
Edit: eğer almanyada doğmamışlarsa almancaları da kötüdür. Her şeyleri yarımdır.(birçoğunun)

meral akşenere fetöcü damgası verilmek istenmesi

Evet bu aralar gerçekten yoğun olarak böyle bir çaba var.Eğer mhp nin başına gelirse ipi göğüsleyip yola devam edeceği bilindiği için bu fetöcü aman bulaşmayın gibi iftiralara maruz bırakılan siyasetçi.tayyip erdoğan rakipsiz devam etmek istiyor gelecek rakipleride saf dışı bırakma peşinde.fetöcüler insanlara haksızlık yaptı suçsuz yere cezalandırdı demeye başlayanlar şimdi de kendileri başkalarına bu damgaları vurmak istiyor.sonuçta bunlarda fetönün uzantısı.ne beklenebilirdiki??

sedat peker

uyuşturucu adam kaçırma adam yaralama cinayet gibi suçları olan suç örgütü ele başıdır. bu adam iyi vatansever gibi yorumlarda bulunanların allah belasını versin. ne hallere düştük bu tip insanlara iyi yorum yapıyorsunuz yazıklar olsun.

edit: entry ve mesaj yoluyla yaratığı savunmaya geçenler var. para var, lüks arabalar, yatlar, lüks villalar var, epey adamları var belli, anlıyoruz. fakat bu kadar gücü neyle, nasıl sağlıyor? biz hala insanoğlunun potansiyelinin farkında değiliz. ancak çalıp çırpalım, vurup kıralım, oluk oluk kan akıtalım...

15 temmuz 2016 darbe girişimi

her şeyi ile kötü olan bir girişimdir. darbe girişiminde siyasi sorumluluğun yerine getirilmesi lazım. tüm bu olanlara zemin hazırlayanlar yargılanmak zorundalar.bu olanların temelini, alt yapısını kim oluşturduysa en ağır şekilde cezalandırılması lazım. biz kandırıldık desinler affedelim o zaman darbeci askerlerde özür dilesin onları da affedelim. böyle bir saçmalık olmaz ama şu anda başta olanlara sesini çıkarmayan halkın bunları yaşaması müstahak.ülkenin başına ne geldiyse Osmanlıdan beri tarikatlar şeyhler cemaatler yüzünden geldi ama halen daha akıllanmayıp meydanlarda tarikatlar zikir çekerse bu kısır döngü böyle devam eder. ayrıca hükümet ve yandaşları sadece kendi düşüncelerini benimseyip başka düşünceleri terörist ilan ederse aynı şeyler tekrar yaşanır hiç bir zaman ülke birlik olmaz ilerleyemez. yollar yapılır teknolojiye ayak uydurulur ama kafa yapısı değişmedikçe ülkemiz avrupadan ve gelişmiş ülkelerden 50 60 yıl geriden gelmeye devam eder. kenan evreni çok savunmak istemiyorum fakat şu sözüne kesinlikle katılıyorum: "siyaset camiye okula ve orduya girmemeli." ama siz siyasetinizi din üzerinden yaparsanız askerleri siyasi birer uzantılarınız haline getirirseniz değişen hiç bir şey olmayacak. ülkemizi bu hale getirenler utansın!

fatih sultan mehmed varken atatürke atam demek

(Bkz : sözlüğe aktrollerin dolması)