bugün

(bkz: trt 2)
(bkz: trt haber gibi kadın)
kısa süre sonra ortaya çıkacak olan kanal.
bugün itibari ile siftah yapmış haber kanalıdır...

sonuna kadar destekliyorum...
türkiye'nin en kaliteli haber kanalı olmak için yola çıkmış kanal.

edit piaf : eksileyen arkadaş ntv'de çalışıyor sanırım. çekemedi bu yeni haber kanalını. *
dün saat 19.00'dan itibaren yayın hayatına başlayan ve açılışı muhteşem bir resepsiyonla ankara rixos otel'de gerçekleştirilen haber kanalı. trt genel müdürü ibrahim şahin'e göre türkiye içinden rakibi olmayacakmış bu kanalın. daha çok dış ülkelerdeki haber kanallarıyla yarışacakmış.
berbat bir logo ve kj ye sahip haber kanalı. ekrem dumanlı hocamız da bu kanala program yapacakmış. ee bal tutan parmağını yalarmış, suyun başını onlar tuttu. yürüyün aslanlarım.
"tayyibime yakışır" denilesi kanal. malum trt artık devlet değil tayyibimin kanalı aslında yanlış oldu doğal olarak devlet kanalı tabii ki, tayyibim devlet değil mi?
Yine bomba haberlerle gündemi belirler artık. ilk onlardan alırız suni gündemi... hatta 3 4 saat önceden kimin evine baskın yapılır, kimler bombalarla yakalanır öğreniriz. hedefleri önceden bilmek iyi olacaktır elbet...
öncelikle bazı spikerler bulmuşlar yeni kimin torpillisi acaba, ayıca türkiye nin kanalının programlarının isimlerinin olabildiğince türkçe olması gerekmez mi, ..... eksperi diye program var uzmanı desen incilerin mi dökülür ya da süper spor dan başka bir isim mi bulamadın, hadi anladık spor un türkçesi yok ama süper?
ntv'den ayrılan defne sarısoy'un asrın hatasını yaparak program yapacağı kanal. ışın eliçin de trt türk'te aslında ama olsun. yakışmadı ikisine de. ireziller.
mikrofon tutmayı bilmeyen muhabirleriyle beni benden almış kanaldır.
bu kanalın adı eskiden trt 2'ydi. saati hep dakik olurdu ve "saati trt 2'ye göre ayarlamak" diye bir muhabbet vardı. trt 2 bu ay trt haber'e dönüştürüldü.

saatlerin bir saat ileri alındığı bugün, acaba ne olacak diye saat 2:59'dayken trt haber'i açtım. bir dakika sonra karşılaştığım trajikomik manzara, beni bir ekran görüntüsü almaya itti. türkiye'nin en dakik kanalı gitmiş, yerine saatlerini ileri bile alamayan bir kanal gelmişti. saat 04:00 olması gerekirken, 03:00'ı gösteriyordu.

trt haber'in düştüğü bu duruma hem üzüldüm, hem de güldüm. istedim ki siz de görün. işte trt haber'in o trajikomik görüntüsü: http://img1.imagehousing....10c2c88996e40e957142a.png
yıllarca trt'yi şişme kadrolarla, monotonlukla heba eden yöneticilerin, artık eski koltuklarında oturmadığının göstergesidir.
beceriksizler ordusunun bulustugu bir kadronun arka plana itilerek köhne trt den yepyeni bir kanal çıkmasını saglamış ekibin büyük başarısıdır.
devlete kapak atmış ve kendini hiç ama hiç yenilememiş ankara hastalığından kurtulan ve arslan parçası gibi yayın yapan yeni kanaldır.
eleştirlecek birşeyi kalmayinca mikrofonuna bok atilan kanal. kardeşim yayin politikasini eleştirin, spikerini eleştirin mikrofon ne .mna koyim.
gereksizliklerine bir tanesini daha ekleyen devlet kanalı. bu bize vergi zamı olarak girecek mi acaba?
trt türk`ün fersah fersah gerisinde olan kanal.
cebimden çıkan paraların heder edilmesine bir örnek dahadır.
an itibariyle "sıcak bölge kırgızistan özel" adlı belgesel tadında bir programı yayınlamakta olan kanal. insanlar "bir günde birbirimize düşman olduk, düşman edildik" diyorlar. türkiye bir zamanlar kırgızistan'dı, bunu görüyoruz.
Hayranları tarafından "TRT HABER Siz de doğru, tarafsız ve hızlı haber alma hakkınızı kullanın" adında bir facebook hayran sayfası vardır. Tarafsız olmak için bağımsız olmak lazım. Bülent Arınç'a bağlı olup nasıl tarafsız olunur açıkcası anlayabilmiş değilim. *

`http://www.facebook.com/g...p.php?gid=111685942206047`
akp arka bahçesidir.
kpss haberi yayınladılar. vay be?! hem de kopya haberi.
dünya çapında yayın yapan bir haber kanalı formatında çalışan. köhmeniş trt den bu iş nasıl çıkartıldı diye sordurtan başarı hikayesidir.
trt 2'nin kapatılarak yerine açılan haber (!) kanalı. stv'nin arka bahçesi gibi devlet kanalı. nerede trt türk nerede bu. aslında ibrahim şahin beyfendi biraz damara göre şerbet veriyor ve bu kendi zihniyetindekilerden görmeye hiç de yabancı olmadığımız bir durum. dünyaya seslenen trt türk kanalını gerçekten de şapka çıkartılacak bir yayıncılık anlayışıyla ntv ve muadili özel haber kanallarından transfer ettiği ayakları yere basan habercilerle kotarırken her geçen gün daha da koyunlaştırmak istediği türk halkını trt haber zırvasıyla uyutmaya çalışıyor.

biraz da trt haber olmadan önce nasıl bir kanalmış bu trt 2 diye bakalım isterseniz. bilenler trt 2'nin her ne kadar son 1-2 yılda içi yavaş yavaş boşaltılsa da ne kadar kaliteli bir kanal olduğunu bilir. attila ilhan mı dersin, ilber ortaylı mı yoksa selim ileri mi.. her biri bu kanalda buram buram kalite kokan programlar yaptılar yıllarca. atilla dorsay'ın film eleştirilerinden sonra çoğu kültleşmiş sinema yapımlarını yine trt 2'den izlemiştik biz. çingeneler zamanını hangi kanal yayınladı trt 2'den başka?

sonra birileri çıkıyor "uzun yıllardır oraya çöreklenmiş ankara sevdalıları gönderildi genç bir kadro kuruldu." diye zırvalıyor.

elin pensilvanya sevdalısından senin o bok attığın ankara sevdalıları kat kat daha iyidir.

son olarak belirtmekte fayda var ki eğer devletler kalıcı, hükümetler geçici ise hükümetin görüşünün devlet görüşüymüş gibi gösterilmesi kadar saçma bir şey olamaz. devletin yayın organı eliyle halkın görüşlerinin ve anlayışının hükümet yanlısı olarak şekillendirilmesi de bu bağlamda doğru değil. ha sen devlet kanalı üzerinden milli birlik/beraberlik, ülke sevgisi vs konularda ortak anlayış ve bilinç oluşturmak istersen onu biraz anlayabilirim. ama beni pensilvanya'nın köpeği yapamazsın!
trt türk kanal koordinatörlüğü binasının girişinde ve 1. katında birimleri bulunan kanal.