bugün

aptallıktır. seveceksen karşılıksız seveceksin. evet size de bu cümle aptalca gelecek. ama öyle.

yaşananlar sonrası gelen edit: sokayım karşılıksız sevgiye hacı.
insanı hayatta tutan tek beklentidir.
(bkz: s s s s)
(bkz: karşılıksız çek)
yapılmaması gereken bir şeydir...

gerekirse hiç gelmeyeceğini bilsen bile beklemen gerekir...
sevmek ile beğenmek kavramlarını birbirine karıştırmaktır.
çünkü seven karşılıksız sever, beğenen karşılığını ister. sevgi sonunda yanmayı, beğeni ise kaçmayı getirir.
umuttur.
Bazen bir telefon, mesaj yada hatta ödemeli arama beklemekken, bazen sadece ilgi beklemektir, bazen de fedakarlık, sevgiler çeşit çeşit sevginin karşılığının 'şu kardarcık şey' denilen pırlantalar olduğu durumlarda var.
En doğal beklentidir. bazen birini sevdiğini bilmek bile insanı rahatlatıyor, hele sevildiğini bilmek gerisini düşünün...
bir ilişkide en doğal şeydir. her zaman bir taraf daha fazla sever. diğerinden karşılığını bekler. genellikle de karşılığını alamaz.
dünyadaki en boktan işlerden birisidir. kişinin aklı asla şunu kabul etmez: ben bir insanı seviyorum diye, o da beni sevmek zorunda değil. aşk itirafı sonrasında kız tarafı boş durmaz tabi. gelsin arkadaş olarak görmeler, gelsin sana layık olamamalar, gelsin lezbiyen olmalar bilmem ne.
--spoiler--
"oysa sevin dedi tanrı. önce sizi sevmeyenlerden başlayın işe, karşılık istemeden pazarlıksız sevin sizi seveni de sevmeyeni de"
--bana bir seyhler oluyor'dan..
--spoiler--
(bkz: karla karışık)
sevgiye karşılık beklemek . alış-verişte para üstü beklemek gibidir.
sevgiye karşılık sevgi bekleniyorsa; adının sevgi olması yanlıştır. çünkü sevgiye karşılık beklenmemelidir.
--spoiler--
sevgi neydi? sevgi iyilikti, dostluktu, sevgi emekti.
--spoiler--

selvi boylum al yazmalım

yukarıdaki sevgi tanımına bakarsak, hep karşılıksız yapılan şeyler. ama tabi bunlar filmlerin, romanların gerçekleri. gerçek hayatta yok böyle bir şey. insan doğası gereği yaptığı herşeyden karşılık almak isteyen bir varlık. allah'a ibadetin bile karşılığında cennet beklemiyor muyuz? şükür etmek için illa dualarımızın kabulünü beklemiyor muyuz ?

sevgi tabiki karşılık beklenilen bir şeydir. bu karşılık da sevdiğinizin sizi sevmesidir. yoksa tek taraflı sevgiler zaman içinde susuz kalmış çiçekler gibi solmaya mahkumdur.
(bkz: karşılıksız sevgi)
"seni seviyorum" demektir. evet seni seviyorum demektir, çünkü sen seni seviyorum demek istersin sevdiğine ve söylersin, çünkü onun senin onu sevdiğini bilmeni istersin, güzeldir; çünkü sen istersin ki ,aslında, o da bilsin, bilsin ve sevsin o da seni senin gibi. Sevmek nedir ki zaten... bir yerde sevilmeyi istemektir. Çünkü yaşamak istemektir ve yaşadığını hissetmektir. Sevgiye karşılık beklemek sevmektir.
karşılık beklenerek yapılan herşey çıkar içindir. sevmek o kadar ucuzsa buyrun karşılık bekleyiniz.
al gülüm ver gülüm değil de, ver gülüm al gülüm gibi düşünmektir. karşılık bulsanız da bir gün, hep daha çok seven siz olacaksınız. arz- talep meselesi gibi yani.
sevgi kelimesinin yoğunluğunu azaltmaktır.
kendini özel hissetmek dünyanın en doğal beklentisidir. çok da doğaldır.

"sevgide karşılık beklenmez" megaloman kadınların erkekleri süründürmek ve ego tatmini için beyin yıkama söylemidir. dağları delen ferhat olmaya meyilli geri zekalı mazoşist erkekler yer bu dolmaları.
hayal kırklıklarına hazırlıklı olmak gerektiğini de hesaba katmak demektir..
sevmediğini biliyorsanız, ömür boyu bekleyeceğinizin göstergesidir.

beklersiniz, yıllar yılı beklersiniz. yolun sonu gelmiştir ama yine bir umut dersiniz, beklersiniz. zaten sevgi ve iyiliğin aslolanı, karşılıksız karşı tarafa aktarılandır. aşktır, acıdır, kurumaktır. kurumak? ha evet... sevginin su olduğunu düşündüm bir an insan için. varsın olsun gelmesin o su da. serapla yetinir, öyle ölürüz.
bir beklentidir, ihtiyaçtır, ancak olumsuzlukla sonuçlanınca hayal kırıklığına ve mutsuzluğa dönüşür.