bugün

entry'ler (14)

başörtülü hakim savcı olur mu

Dış görünüş değil vasfa göre adam seçilmelidir. Ne olursa olsun işini en iyi yapan kişiler seçilmelidir.

türk kızlarının aşırı kültürsüz olmaları

Türk diye ayırmak doğru değil.
Türkiye'de yaşayan kızlar gerçekten çoğunluk olarak kültürsüz. Sebep bariz ortada. Hayatın; güzel olmak, makyaj yapmak, beğenilmek , fotoğraf paylaşmak, cümlelerin arasına kendinin dahi bilmediği ingilizce kelimeler serpiştirmek, güzel türkçemizi katlederek konuşmanın güzel diksiyon olduğunu sanmak olarak görüyorlar.
Hayatında gazete, kitap okumayan bir nesil yetişiyor. Kendi ülkesi ve tarihi hakkında tek bir şey bilmeyen genç nesil.
Peki sorumlusu kim?
Sorumlusu herkes, hepimiz.

gecenin şarkısı

Zara- Kütahyanın pınarları.

birini öldürdükten sonra söylenecek sözler

Seni ait olduğun yere gönderdim, bana teşekkür ettiğini biliyorum, ölmek çok yakışıyor sana.

tuğçe kazaz dan bülent arınç a mektup

Yahu ağzı olan fikir sahibi olduğunu sanıyor. Biraz bilginiz olduğu konularda konuşsanız zaten böyle olmazdınız.

felsefenin pratikte faydasız bir şey olması

Bir ömrü anlamı bulmak için harcamıyor muyuz? Kendini bulmanın, hayatı sorgulama öğretisini kazanmanın adıdır Felsefe.
Düşünen her birey felsefe yapar.
Pratikte fayda arayan şahıslar: üzgünüm ama bir beyniniz yok.

sözlük yazarlarının favori replikleri

Herkes uyudu yine içtimada düşünce, bazen tercih etmek gerekir bilmemeyi bilmeye.
Kolera

sevda türküsev

Kendini fazlası ile yalakalığa adamış, fikri olmadan sözü olan, din üzerinden ahkam kesen ama din ile hiçbir bağlantısı olmayan, başörtü deyip açık hanımlara laf sokup başı açık olan ne olduğu belirsiz bir mahluk.

aklına gelen ilk cumle

Sahi neydi aklıma gelen ilk cümle? Sen mi , ben mi?

uludağ sözlük araştırmacı türkçüler birliği

Kesinlikle takip edilmeli, ırkının tarihini öğren.

bodrum katta sıkışan pkklıların ölüm görüntüleri

Pis hainler size böyle ölümler müstehak. Ah birde onları bizim elimize verseler

bu ülke bölünecek

Yıllardır dile getirilen bir klişe. Bir olay olmaya görsün Vatan elden gidiyor nidalari.

hoş geldiniz

Gelen her misafire denilir. Hoş gelmese de diyoruz. Herkes hoş gelmiyor; )

ben bu yazıyı sana yazdım

Hiç diyemedim sana hislerimi. Sen baktın ben öldüm, sen sevdin ben sustum.