bugün

entry'ler (24)

gönül yarasının kabuk bağlaması

kabuk düşse de kalpteki iz silinmeyeceğinden sevgiyi azaltmayan bir unsurdur.

bir ben olayım

bbg tarık olarak bilinen tarık ata şimşek'in en güzel şarkısı.

sözleri şu şekil;

bembeyaz tenine düşen gölge
bir ben olayim
uyaninca seni saran sana bakan
er ben olayim

gözlerin yakar beni
esir alır ben kaçamam
sözlerin ok gibidir
canım yanar dayanamam

ayrılırsan dayanamam
bir kez olsun aldatamam
çok küçüksün biraz büyü
sana aşkı anlatamam

galatasaraylının takım değiştirip fenerli olması

akıl mantık işiymiş. halk arasında "dönek" olarak tabir edilmekmiş bi de aynı zamanda. hakkat çok mantıklıymış.
galatasaraylının takım değiştirip fenerli olması figo'nun el altından real madrid'e gitmesidir, tümer metin'in göt oğlanı dediği fenere gitmesidir bi de.

toblerone

amigo fıstıkla enfes ikili'yi oluşturan, üçüncülükte alkol ihtiva eden lezzet.

ramazan davulcusunu dövme isteği

müzisyen ruhlu olmayan ramazan davulcularının bomba patlatırcasına yaptığı gürültü sonucu bünyenin uyku sersemi oluşturduğu istektir. her seferinda savaş çıktı darbe oldu sanıyorum bak, yapma!

mac anlatan turk spiker kliseleri

- top hayrettin'in kontrolünde ve gol

- yapma hayrettin daha kadroları saymadım

- maç bitti sayın seyirciler ama hala gol yiyoruz

- hem penaltı hem gol, üstelik semih

- çok kritik bir yerden korner kullanıyor

- değil şumaykıl bütün maykıllar gelsin o topu kurtaramaz

inanilan seyi savunamamak

suskunluk sarmalında kitleleri oluşturan ezikliğin ta kendisidir. sonradan üstüne gidilmiş, sürü psikolojisi adı altında da incelemeler vuku bulmuştur. ama koyun aynı koyun...

sözlükte ben eskilerdenim tribi

insandan önce maymunların yaşadığı hatırlatılarak yatıştırılabilen triplerdir.

20 eylul 2007 atletico madrid erciyesspor maci

erciyesspor'un beraberliğe yatacağı, hatta yatıp kalkıp dua edeceği, öpüp başına koyacağı maç. ha olur mu? olur...

aglayan cocugu neden agliyorsun diyerek dovmek

hıçkırarak koltuğun üstünde uyuyakalan çocuktur. akşam yemeği vaktinde uyandırmaya başına gittiğinizde uykusunda bile içini çektiğine şahit olursunuz, yediğiniz içtiğiniz zehir olur akabinde. büyüyünce kendisi de yapmaz aynı şeyi, bilakis çocuğunun üstüne titrer.

bahtsız bedevi

fazla komplike kişilik. hatta hakkında uzun süre düşününce çeşitli varyasyonlara yol açabiliyor. ben kendisinin de bizzat kutup ayısı olduğundan şüpheleniyorum, benim bildiğim dayanamaz kutup ayısı çöl sıcağına, kim götürdü onu oraya? panter emel'i getirin bana!

yalancı ayrılık

kapıların kilitlerinin hala(!) değiştirilmemiş olduğu ayrılıktır.

sevgiliyle yasanan en pis an

tekmenin yendiği andır. ötesi boş, ötesi hikaye...

farkli oldugunu zannetmek

büyüyünce geçen durumdur.

ayrıntılı bilgi için (bkz: küçüğüm)

bir km uzaktan ogrenciyi ele veren seyler

1km uzağı çıplak gözle seçebilecek kadar gelişmiş bir organizma olmadığımıza göre (bkz: durbun)

kimi sevsem sensin

aşkı değil koskoca bir hayatı tanımlayan şiir. aşk için yaşayan bünyelerin ağzına çok yakışır. şıpsevdilerde eğreti durur.

zeki ama çalışmıyor

annelerimizin günlerde bol bol duyduğu ve kullandığı avuntudur. "bizim oğlan zehir gibi ama eşek herif oturup iki satır çalışmadı ondan böyle oldu" şeklinde serzenişlere gebedir. genelde ebeveynler çocuklarının gerizekalı olduğu gerçeğini kabullenemediklerinden bu yola başvururlar. hanım teyze senin oğlanda üç kuruş akıl olsa aynı dersi seneye tekrar almak yerine bu sene kurtarırdı paçayı.

açık saçık giyinen kadın öğretmen

derse gelmediği gün erkek öğrencinin moralini sıfırlayan öğretmendir. günah sabi sübyana...

her kaybediş bir kazançtır

züğürt tesellisidir. altında başka şey aramamak lazım.

dünyayı çekilmez kılan varlıklar

genellemeler arasında ruhunu teslim etmiş varlıklardır. yeri geldi tüm insanlık yaftalandı, gık demedik.