bugün

entry'ler (498)

kendime not

Biliyorum yaşadığın bu boşluğun ve kırılganlığının tek nedeni bir amacının olmayışıdır.
Ey kendim, sen hayatı marul gibi yaşayacak tiplerden değilsin.
Bir an önce, uzunca bir süredir yapmak istediklerinden bir tanesine başla ve ona sımsıkı tutun.
Öyle bir tutun ki halletmeden de bırakma.
Hadi aslanım göreyim seni...
Sevil(me)diğini de unutma.*

kendime not

Hatırlıyorum...
"evet yaşamaya değmez bu hayat fakat intihar etmeye hiç mi hiç değmez" derdim kendime.

Artik, zaman mekan ve insanlar o kadar anlamsızlaştı ki, intiharı düşünmesem bile yavaş yavaş cazip gelmeye başlıyor.

Acısını, tatlısını, iyisini, kötüsünü, adaletini, zulmünü, doğrusunu, yanlışını vs. vs. herşeyi geride bırakıp sessizce sıvışmak...

geldiğimiz karanlığa geri dönmek. yada aydınlığa,
kim bilir?

kendime not

mutlu olmak için henüz erken, bugün değil yarın, yarın değil öbür gün diye diye mutluluk olgusunu unuttun. gülmeyi unuttun. en önemlisi de, başkalarını düşünmekten kendini unuttun.
ve hiç akıllanacak gibi de değilsin. bile bile istemedigin bir hayatı kendi iradenle yaşamak zorunda bırakıyorsun kendini.
hıyar adamsın lakin senden bir cacık olmaz. vesselam.

yalnızlık

insanın etrafındaki insan sayısıyla ölçümlenemeyen kavramdır.

hayatın anlamı

kavanoza hapsolmuş sinek gibi bu yerküre üzerinde anlamsız yaşamak özgürlük değil, olsa olsa deliliktir. Delilik te en büyük özgürlük olduğuna göre yazarımıza hak veriyor ve deli dolu günler diliyorum.

ölmeden okunması gereken kitaplar

kişisel gelişim kitapları dışındaki kitaplardır.

gecenin türkü sözü

Hayatta hiçbir şeyim az olmadı senin kadar,
Hiçbir şeyi istemedim seni istediğim kadar.

facebook twitter instagram kullanmayan erkek

özgür erkektir.

en çok özlenen şeyler

göl kenarına pikniğe giderken duyulan o sımsıcak kıpır kıpır heyecan. piknik yapılan yere yazlık yapıp, al senindir deseler o heyecan olmaz artıkın.

uykunun gelmemesi

217 gündür uğramadığım bu mecraya yolumu düşüren durumdur.

her kürt pkk lı değildir

her kürt potansiyel teröristtir diyen her ırkçı, potansiyel oruspu çocuğudur. önermesini akla getirendir.

sözlüğün mal ve beyinsiz yazarlarını ayırt edici filtreye sahip cümledir kendisi.

lisans derecesi olmayan oy kullanmasın kampanyası

lisans diplomasıyla ilköğretim mezununu kendisine vekil seçen entellektüel kampanyası.*

agzi leş gibi içki kokan

ağzı foseptik çukuru gibi insanları aşağılayanlara yeğlenen kişidir.

nuri alço müziği

bu melodiyi korna olarak kullanan ve gecenin bu saatinde 50 metrede bir kornaya basıp basıp giden tofaşçıyı da gördü ya bu gözler, artık sonsuza dek kapanabilir.*

kızların küfretmesi

o ağza kürekle vurma hissi uyandıran durumdur.

kütüphaneler kapatılmalı veya özelleştirilmelidir

muhtemelen başlık sahibini hiç etkilemeyecek olan durumdur.

kürt dövmenin mangal gibi yürek istemesi

"yaw botan bsg" diye cevap verilmesi gereken cümle.*

ezginin günlüğü

içmeden kafa bulduran, zamanın eskitemediği nadide grup.

selam millet

a.s diye karşılık verilen söz öbeği. hoş bulman dileğiyle.*

bir kürt ün türkçe konuşmak zorunda kalması

"çok afedersiniz bir suriyeli.." den sonrasını okumadım kardeş. mümkünse sen türkçe de konuşma. isteyen istediği yerde istediği dili konuşuyor zaten.