bugün

boğazın parçalanmak suretiyle yırtılacak gibi olmasına sebebiyet veren soğuk algınlığı belirtisi.
devamı salya sümük nezle olması büyük bir ihtimal olan öksürük
yanlışlıkla düşecek bir harf ile okuyucuyu bambaşka diyarlara götürecek olgudur. tabii onun kurusunu başka başlıkta incelemek gerekir.
kaloriferli mekanlarda, kaloriferlerin havayı kurutmasından dolayı ortaya cıkablen öksürük ceşididir.

hava değişimi sağlanamayan mekanlarda da görülebilir.

plastik pencereler hava değişimi konusunda zayıftır.daha sık havalandırılmalıdır.
bir aya yakındın bana bulaşan lanet hastalık
(bkz: kuru osuruk) *
(bkz: öksürük)
hipertansiyon ve kalp hastalarının kullandığı ace inhibitörlerinin en sık görülen yan etkisidir.
(bkz: farenjit)
15 günden fazla sürdüğünde mutlaka bir doktora görünmek gerekir. mazallah tehlikeli hastalıklar nedeniyle olabilir.
(bkz: tüberkuloz)
*Göğüs Ağrısı
*Nefes Darlığı
*Halsizlik - Bitkinlik
*Çarpıntı - Palpitasyon
*Baş Dönmesi - Senkop
*Ödem
*Hemoptizi

ile birlikte görüldüğünde bir kalp hastalığının belirtisi olduğu muhtemel durum.
ciğerlerin ve boğazın zımparalandığını düşündüren öksürük çeşidi.
öksürüldüğü zaman balgam gelmeyen*, şiddetli ve sancılı öksürüktür, boğazda sürekli bir gıcık vardır ve bunu geçirmek çok zordur.
genelde geceleri uyku sirasinda gelen...ne kadar yutkunursan yutkun illede seni yataktan kaldirip su icmedikce bir turlu gecmeyen kuru, kurumsu ve de gicigimsi bir oksuruktur cesididir...
öksürük anında boğazından 6 bıçaklı bir jilet geçiyormuş hissi veren pürüzlü bir sese sebep olan illetus portus bir şeydir..
Farenjit başlangıcı olmakla birlikte bağışıklık sisteminin zayıfladığına delalettir.
lanet olasica ya ne illet bir sey missin sen.
8 gun oldu kuran carpsin. geceleri uyutmuyor o kadar geberiyorum yani. insanlarla iletisimi mi falan kesiyor sohbet ettirmiyor.

fakat kaldigim oda da rutubet var sanirim kuf e alerjim var.
oluyorum anlasana..