bugün

entry'ler (101)

superman abi

sol omzumda isminin baş harfini taşıdığım güzide insan. elinde sihirli bir değneği olan ve insanların yaşamına yaşam katan koca adamdır. sinirlidir ancak sevgi doludur yüreciği. sevdiceğinin üzerine titrer adeta. köfte canavarıdır. rakı sevicidir."dedo" hitabı vazgeçilmezidir.
mutlu olduğu kadar mutlu etmeyi seven birisidir. gülüşü, her defasında içime işleyerek beni mutlu edendir. tıpkı sol omzumdaki isminin baş harfi gibi, ömrümün sonuna kadar benimle var olacaktır.

12 nisan'da asker olacak, özlenecek...

kar yağarken dinlenecek şarkılar

bir akrep nalan şarkısı olan;
karlar düşer,
düşer düşer ağlarım.
hep ismini, hep ismini anarım.

komsu komsu

amacın ne olduğunu, kimin yarışmacı, kimin apartman sakini olduğunu anlayamadığım programdır.

nokul

sinoplulara ait hamur işidir.
hamur, yufka gibi ince olarak açılır. içine ceviz, peynir, kıyma vs konulur. ancak makbul olanı üzümdür. yufkanın içi konulduktan sonra ileriye itmek sureti ile (sigara böregi misali) sarılır ve tepsinin etrafından içe doğru dizilir. piştikten sonra da afiyetle yenir. bayramların da olmazsa olmazıdır.

boşnak mantısı

programın yeni yarışmacılarından mirsad bey'in 'bunu ben yapmadım. eşime yaptırdım. ve sizin de tatmanızı istediğim için süpriz yapmak istedim' diye açık açık söyleyerek ikram ettiği yöresel bir yemektir.
buna karşılık olarak mantının tadına bakan mükerrem hanım 'e bu bildigimiz kıymali börek, ben bunu evde yapıyorum' diyerek eleştirmiştir.

uludağ sözlük e bir daha gelinse alınacak nickler

ömrü uzun olan kelebek.

o çocukları

izlenesi bir filmdir. sarp apak bilinenin aksine, ciddi tavırlı bir delikanlı karakterini, demet akbağ ise; her zaman ki gibi süper bir rol canlandırmış.
fazlasıyla argo kelime içermesine rağmen, konusu ve gerçekte de böyle hayatların var olması, insanı daha da etkilemektedir. filmin sonu da gerçekten güzel ve beklenmedik bir son bulmaktadır. gerçekten güzel bir senaryoya sahip bir film yapmışlar.

gece 2 de uyuyup öğlen 1 de uyanan dengesiz insan

sabah erken kalkmak zorunda olmadığından, istediği saatte yatıp istediği saatte kalkan ve gayet sağlıklı olan insan modelidir asla dengesiz degildir.

ölüm ve yaşam

severken ayrılmak zorunda oldugun sevgilinin ardından, yaşamla ölüm arasında pek bir fark olmadığının anlaşıldığı andır.
ölü değilsindir ama yaşamıyorsundurda. peki ne bu? aşk mı?, sevgi mi?, acı mı?, kanayan bir yara mı? ...
ne olursa olsun; ayrılıkta olsa, ölümde olsa, yaşamakta olsa seni sevmek güzel.
nev, ne demiş? 'ah kelebek seni hep seveceğim'.
bu yazar ne diyor? 'bu kelebek seni hep sevecek. ölse de yaşasa da'.

tek kelime etmeden seni seviyorum demenin yolları

bakıldığında görülen gözlerdeki parıltı, sevmek dahil her şeyi anlatır. sadece gözlerinin içine bakmak yeterlidir.

yanlış anlaşılmış şarkı sözleri

yonca evcimik'in 8:15 vapuru parçasının, 'ah bir baksa uzunları yaksa' sözlerini yıllarca 'ah bir baksa kuzuları yaksa' olarak anlamamdır.

zamanın su gibi akıp geçmesi

normal şartlarda, yalnızken vs. geçmek bilmeyen zaman sevgili yanında adeta akıp gider. bir bakarsın saat geç olmuş. ama daha yeni buluşmuştuk dersin ve dediğinle kalır, evine de tıpış tıpış dönersin. bir de içinden off çekersin. offf offf.

onemli bir mesaj beklerken operator mesaji gelmesi

beni operatorden baskası hatırlamıyor denilecek durumdur.

akşam eve kocasından sonra gelen kadın

eğer kadın da çalışıyorsa ve bu yüzden geç geliyorsa gayet normal bir durumdur.

sence ben guzel miyim

bir erkeğe sorulabilecek en saçma sorudur. sevdiğim beni güzelliğimle değil, şirinliğimle, ona olan sevgimle, aşkımla, mutluluğumla sevmeli. eğer güzelliğe bakıyorsa zaten o ilişki hiç başlamamıştır. ayrıca ben sevdiğimi güzelliğimle değil kalbimle severim. bu yüzden de 'ben güzel miyim?' diye sormaya bile tenezzül etmem.

sevgiliyle uyumak

'olsa da uyusak' denilen durumdur.

yeni bir sayfada sana bakmak

yılmaz erdogan'a ait olan ve en beğendiğim şiirlerden birisidir.
her gece yatmadan önce dinlenmelidir. dinlendiği zaman adeta büyülemektedir. fon müziği, şiir ile bir o kadar uyum içerisindedir.
özellikle beğendiğim sözlerden biri de şudur;
Bir şiir istersin 'içinde benzetmeler olan' kusura bakma sevgilim heybemde sana benzeyecek kadar güzel bir şey yok..!!

ölmeden önce söylenen son sözler

hakkını helal et.

her dilde seni seviyorum demek

bir çok dilde söylenim şansı vardır ancak ben türkçe söylenimi tercih ederim. yüreklice de 'seni seviyorum' derim.

sevgilinin kokusu

hiç bir yerde bulunamayandır. özlendikçe o koku burunda tüter, ara ara kokusu geliyor gibi olur ama aslında ne kokmuştur ne de yanındadır.