bugün

entry'ler (258)

seni anamdan babamdan çok seviyorum diyen sevgili

Dilim döndüğünce Freudyen bir çözümleme yapmaya çalışacak olursam; kız çocuklarının babaya, erkek çocukların da anneye olan aşklarını kaliteli bir biçimde yaşamaları gelecekte yaşayacakları ilişkiler için olumlu anlamda belirleyici rol oynamaktadır. Malesef ki bu durumun tersi de o doğrultuda sonuçlar doğuracağından bunu diyen bir sevgilinin aile kökenli ciddi promlemleri vardır. Kişinin, bu problemler yüzünden ailede tatmin edilemeyen anne/baba aşkını başka kollarda aramaya koyulmasının akabinde (çok büyük ihtimalle) bulduğu ilk kişiye rahatlıkla sarf edebileceği sözcüklerdir.

kazım tolga gürel

Kısa bir süre önce tanıştığım, kısa süre muhabbet edebilme fırsatı bulabildiğim fakat o kısa süre içerisinde (1 gün) hiç susmayan, susturmanın yollarını da asla aklınıza getirmeyecek derecede dolu konuşan kültür deposu bir "abi"mdir. Türkiye'de yaşayan gençlere anlatacak çok çok fazla tecrübesi ve bilgi birikimi bulunan bu hocamız gerçekten mükemmele yakın sıfatlara sahiptir ve bu bilgi birikimini ve tecrübesini size sunarken bırakın karşılık beklemeyi bir de hesap ödemek konusunda aşırı hassastır.

Övünmek gibi olmasın ama çeşitli yaş ve kültürlerden muhabbet ettiğim insan sayısı kayda değerdir yalnız hocamız bir başkadır böyle bir zihniyeti böyle bir hitabeti bulan kaçırmasın sıkı sıkı yapışsın diyorum.

duran adamlara karşı duran adam eylemi yapanlar

Bir muhalifin yandaş hareketlerden etkilenip onların yaptığını yaptığı hiç görülmemesine rağmen yandaş olarak tanımlanmış kişiler muahliflerin çoğu hareketinden etkilenip, taklit edip onlara karşı kullanmaya çalışırlar. Bu çoğunlukla bu olayda da görüldüğü üzere komik ve çaresiz duruma düşmelerine ayrıca yaratıcılıktan uzak olduklarını da kanıtlamalarıyla sonuçlanır. Fakat bu kişiler de kardeşlerimizdir her ne olursa olsun onların da kendi düşünceleri vardır ve açıklamakta özgürdürler. Dikkat edilmesi gereken nokta ise hükümetin bu "görüş bildirme etkinlikleri" sırasındaki bölücü tutumudur. Görülecek tek şey budur bana göre.

ana avrak sevmek

ana avrat sevmenin bir başka boyutudur.

dünya fani ahiret bakidir

Din tüccarlarının aynı zamanda kapitalizmin patronlarının, insanlar işlerine karışmasın kendi hallerinde meşgul olsunlar diye uydurdukları etkili yalanlardandır.
(bkz: iyi uykular Türkiye)

en iyi şarkı

Fikret kızılok & bülent ortaçgil - degirmenler

ateistleri ateist yapan nedenler

Dinlerin saçmalığınin farkına varmış olmalarıdır.

ophelia lovibond

Babamın Penguenleri filminde Pippi karakterini canlandırmış çekici oyuncudur.

erkekleri çekici yapan detaylar

kas güzel bir görünüm sağlayabilir fakat abartmamak lazım.

sözlük yazarlarının uğraştığı sporlar

sözlük yazarlarını boş vakitlerini değerlendirmek amacıyla yaptıkları spordur.
açılışı ben yapayım.
(bkz: vücut geliştirme)

küçükken doğru bilinen yanlışlar

kahve içen çocuğun zenci olacağı.
kötü bir şeymiş gibi.

cami tuvaletindeki ilginç uyarı

http://galeri.uludagsozlu...%c3%a7-uyar%c4%b1-200494/
bu görselde kanıtı vardır.

cami tuvaletindeki ilginç uyarı

ayakta su dökmek tahrimen mekruhtur uyarısıdır.

gece yataktan gizlice kalkılıp yapılan şeyler

gece boşalmasından dolayı donunu değiştirmek.

sözlük yazarlarının nicklerinin hikayesi

etrafımdakiler yaptığım şeyleri(bisikletle uzak yerlere gitmek, yürüyerek uzak yerlere gitmek gibi) genelde boş iş olarak görürler ve bana nickimde de olduğu gibi senden adam olmaz senden bi cacık olmaz tarzı söylemlerde bulunurlar, böyle...

uludağ sözlük e bir daha gelinse alınacak nickler

(bkz: hala adam olamamış adam)

sagopa kajmer in eurovision a katılması

(bkz: türk halkının eurovisionu protesto etmesi)

askerdeyken komutana posta koymak

(bkz: eğitim zahiyatı)*

iki kürt bir araya gelirse kuramayacağı şey yoktur

(bkz: hava da bozdu eksi yağmuru mu geliyor ne)

kim kardashian ın karslı olması

(#13851182)