bugün

Sanal ikon Gezegeninin Kıyameti, Düşünen Adamın infazı, Üçüncü Dünyanın Kuklaları kitaplarının yazarıdır. selçuk üniversitesi iletişim fakültesinin aykırı, göze batan, marksist araştırma görevlisidir.

kendisiyle yakın zamanda güzel bir dostluğumuz oluştu. benim sanatçı olmam, sinama, felsefe, sanat tarihi, kültür tarihi gibi konulara yakın ilgi göstermem ve tolga'nın bir akademisyen olması önce bahsettiğim konulara hakim olması hayata dair güzel ortak noktalar bulmamızı sağladı. kendisine ait olan bloguna bir yorum yapılmış kendini beğenmiş olduğunu yazmışlar, diğer insanları ötekileştirdiğini yazmışlar. ben tabiki kendini beğenmiş olup olmaması konusunda birşey diyemem fakat şunu özetleyebilirim:

Konya'da cami manzaralı, muhafazakar ve öğrenci dolu ilçesi bosnada epeyce marksizm üzerine konuşmuştuk. çokta keyifliydi.
kendisine çalıştığı kurumda dahi baskıların geldiğini işittim, saçından sakalından, düşüncelerinden.

hatta düşünceleri sebebiyle kendisine ders vermiyorlarmış efendim. çocuklar kominist felan yetişir mazallah...
Kısa bir süre önce tanıştığım, kısa süre muhabbet edebilme fırsatı bulabildiğim fakat o kısa süre içerisinde (1 gün) hiç susmayan, susturmanın yollarını da asla aklınıza getirmeyecek derecede dolu konuşan kültür deposu bir "abi"mdir. Türkiye'de yaşayan gençlere anlatacak çok çok fazla tecrübesi ve bilgi birikimi bulunan bu hocamız gerçekten mükemmele yakın sıfatlara sahiptir ve bu bilgi birikimini ve tecrübesini size sunarken bırakın karşılık beklemeyi bir de hesap ödemek konusunda aşırı hassastır.

Övünmek gibi olmasın ama çeşitli yaş ve kültürlerden muhabbet ettiğim insan sayısı kayda değerdir yalnız hocamız bir başkadır böyle bir zihniyeti böyle bir hitabeti bulan kaçırmasın sıkı sıkı yapışsın diyorum.