bugün

entry'ler (14)

vecihi hürkuş

gökyüzüne aşık türk pilotudur.artık kaderin cilvesi mi yoksa tanrısal bir ironi mi bilemiyorum ama 16 temmuz 1969 da yani insanoğlunun aya doğru yola çıkış gününde vefat etmiştir.

sevgilisi varken başkasıyla öpüşen kız

başkasını öpebiliyorsa aslında bir sevgilisi olmayan kızdır.birini sevgili olarak tanımlamak için o kişiyi sevmek gerekir ve gerçekten sevdiğin biri varsa bir başkasını öpemezsin netekim.

ogrencilere cemaat evinde din dersi

içimdeki burhan altıntop canavarını uyandıran hede.ulan bunlar evde din dersi vermeye başladığında ben burnumdan akan bi karış sümükle gazoz kapağı peşindeydim öz kardeşimle bilye için kanlı bıçaklı olurdum o derece bilinçsiz bir insan evladıydım ve bunlar bizi tee o vakitlerde video izlettirecez diyerek o evlere çağırırlardı yani o evlerde din dersi alan neslin poposunun kılları kadayıf oldu gerçi o evlerden yetişen adamların içinde hala sümüğünü kontrol edemeyen embesiller mevcut ama yine aynı insanlar içinden hakim olan var doktor olan var.neyse ne diyorduk burhan altıntop.evet ne yazık ki vereceğim ben bu bkz ı dayanamıyorum zira.
(bkz: uyan da balığa gidelim)

take a chance on me

dinlendiğinde belli bir yaş grubu için pek çok anlam ihtiva eden abba şarkısı.güzel filan değildir bu şarkı sadece kafanda bazı sahnelerin fon müziğidir.işte o sahnelerdir içini tatlı bir özlemle burkan yoksa abbanın bu iğrenç şarkısı değil.

ulaş bardakçı

mahir çayan ın ideolojik yükünü omzuna aldığı gençlik hareketinin gençlik harekatına dönüşüm sürecinin en aktif üyelerinden aksiyon adamı tanımıyla uyumlu şahsiyet.

orti

özellikle iç anadolu coğrafyasında sıkça kullanılan hocam,gardaş türevi bir hitap kelimesi.ilginçtir,gariptir,tiksinilse bile bazen ağızdan kaçırılasıdır.

atsiz in basbakana yazdigi ikinci mektup

konuyla ilgili detay almak isteyen bünyeler için uğur mumcu nun 40ların cadı kazanı adlı eseri yeterli olacaktır şeklinde bir not düşmek istediğim ve hatta an itibariyle düşümüş olduğum mektup.

amerikan ordusu

yeryüzünde haksızlıkla,zülumle özdeşleşmiş ancak yine de dünyanın en güçlü ve en yüksek ateş gücüne sahip olduğu gerçeğini hiçbirşeyin değiştiremediği alçaklar sürüsünden ibaret silahlı kuvvet.
(bkz: sam amca)
(bkz: emperyalizm)

julia dream

pek bilinmeyen ama bilinmiyor olması güzelliğinden hiç bir şey götürmeyen,götüremeyen pink floyd parçası.bilinen ve çok çok güzel olan bir başka pink floyd şarkısı için;
(bkz: shine on you crazy diamond)

martin eden

okurken hönküre hönküre ağladığım kitap.pek çok film izleyenleri ağlatma kapasitesi taşır,pek çoktan biraz daha az olsa da şarkıların da ağlatma kapasitesi mevcuttur ancak pek az kitap gözlerinizden yaş akmasına neden olur.işte bu kitaplardan biridir.okumamış olmak yazıktır,günahtır.

niğde

bozkırı seviyorsan niğde'yide seversin şeklinde tanımlanabilecek şehir.şehrin coğrafyası da insanları da bozkırdan ibarettir.tabi bozkırdan ne anladığına bağlı.

dio

holy diver klibini izledikten sonra kafanda oluşan hayali yerle bir olan güzel sesli yaratık.bence sadece izleyin görüntüsünden ısrarla kaçının.

erwin rommel

harp geleneklerini kökünden değiştiren 20. yüzyılın en büyük askerlerinden biri.kuzey afrika çöllerinde ingiliz ordularının korkunç lojistik üstünlüğüne rağmen yaptığı dahice fakelerle dayanabileceğinin çok ötesinde direniş göstermiştir.

shine

baba baskısı nedir , kendi hayatı yerine başkalarının hayatını yaşamak nasıldır bilenlerin bambaşka gözlerle izleyeceği scott hicks filmi