entry'ler (67)

işe geç kalma bahaneleri

güzel taktiklerden biri de arabam bozuldu, alın 25 yaşında bi araba, kimse gık çıkartamıyor.

ölmeden önce yapilacaklar

kesinlikle gecenin bir vakti bağcılar sokaklarında yürümek. yaşanacak daha büyük bir adrenalin yok.

iş yeri

bazen cezaevi ile farkını düşünüyorum, sonra allah düşürmesin diyorum. tabi ikisinede.

sözlük yazarlarının itirafları

her konuda olduğu gibi ikili ilişkilerde de gram kafam çalışmıyor.

35 yaşında hala bekar olan adam

35 yaşındayım ve bekarım, sağlığımda ve hayatımda hiçbir anormallik yok, işimdeyim gücümdeyim, kısacası tuhaf bir durum değil.

ekmek arası ketçaplı kaşar

ketçap bulamayınca salça ile de yapılabiliyor ama yerini tutmuyor tabi.

menemeni çatalla yemek zorunda kalmak

acıların en büyüğüdür. özellikle yeni girilen iş yerindeki arkadaşlarınla yemeğe çıkmışsan samimiyeti yakalayana kadar çekeceğin ıstıraptır.

sakallı tavernacı

bence gelmiş geçmiş en yaratıcı karma ismi. ekşi sözlük'te aldığım en komik statüydü.

kardeş payı

leyle ile mecnun, Behzat ç ve işler güçler'den oluşan açığı kapatan kaliteli yapım. çok komik lan.

tez antitez sentez

(bkz: bahadır baruter)

çaya bisküvi banmak

varsa çokoprens yoksa iki püsküüt arasına şokella sürüp de yapılabilen zirve beslenme çeşidi.

you have killed me

sevgilini terkettiysen , alkollüysen ve yakınlarında bir telefon varsa dinleme kardeş. sonu pek iyi olmuyor.

laney

orta halli bass amfisi alınacaksa her zaman hartke ile arasında bırakır.

duvardaki resim

86 çıkışlı başyapıt.

bold pilot

belki yıkılır diye hep rakiplerine ganyan basılır ve avuç yalanırdı. arap versiyonu yavuzhan'dı.

gedelek

gedelek turşusu bir yana memleketin diğer turşuları bir yana. adamlar bu işte uzman, daha iyisini görmedim. zaten beldenin girişinde alıyorsunuz mis turşu kokusunu.

yeşil camii

iznik'e gidilince ilk görülecek eser.

girebi

gagalı balta.

profesör kokoreç

önünde oluşan kuyruktan tadı az çok anlaşılır yaptıkları nimetin.

kebap 49

Ankara'ya gidince uğranması gereken, pideleri favoridir.