bugün

- yeşim bacak bacak üstüne attığı için talip olmaktan vazgeçiyorum.

bu gözler bunu gördü evlilik programlarının birinde. hayatı sorguladım o anda. o eski ben değildim artık...

malum evlilik programlarında olan biteni spontane gelişiyor sanan bir anneye sahibim.
'' ayy yine elektrik alamadı bu teyze'' cümleleri arasında ailecenek izliyoruz. kimin çok adayı var, kim kıl- kim tüy hepsini biliyorum. tabi ki tüm bu olanların 5 yıldır bu programlarda gezip elektrik alamayan insanların varlığıyla bir oyun olduğunu da anladım. zeki olmak başka bir şey. hatta bu elektrik kelimesi içimi aydınlatıyor. bir jenaratör, bir ışık kaynağı şahsım için.

lafı uzatmayalım. evlilik programlarının insanların para ve içi boş bir şöhret için neler yapabileceklerinin en güzel örneği. 70 yaşında ki artık akıl sağlığını yitirmiş alhzeimer dedelerin, hacca gitmiş gelmiş(!) teyzelerin karşılıklı olarak kullanıldığı bir mecra. ve bunu yapabilmenin adını koyamıyorum ben. ve;

'' televizyon'' un tüm dünyada nasıl bir ticari kaygıyla yapıldığını bilmeyen vasat zekaya sahip insanları hedefleyerek hala hedefi vurabilmesi beni hem şaşırtıyor açıkçası hem de kaygılandırıyor.

kadını- erkeği msn'de tanışıp facebook'ta boşanan bir toplum olmaya ramak kalmışken, ahlaki değerlerimize yeni jargonlar ekleyen bu programların varlığının ciddi ciddi tartışılmasını istiyorum ben der huzurlarınızdan ayrılırım. hatta dedim bile..
yaşı kemale ermiş insanların, hala bir umutla, evlenme isteğini ve arzusunu görmektir azizim.
her yaşta evlenilir. her yaşta aşk veya maskara olunabilir.
anlaşmalı tiplerin yüssüzlüğünü izlerken;küfür etmek için bahaneye bile gerek kalmayan programlardır.ne öğrenilir ki bu tip boktan programlardan?.
iyi bir mesleğin ya da çok paran varsa, adayların gözdesi olabilirsin. tipe gelmiyolar yani..