entry'ler (31)

bizbize yeteriz türkiyem kampanyası

Yılmaz özdil kadar insanları silkeleyen, halkın duygularını sömürüp akçeye çeviren birinin bu yorumu yapmasıda ne bileyim. Al birini vur ötekine.

kadınlardaki evli erkek merakı

Bir taraflarınızdan merak uydurmayın lütfen. Olsa olsa bu başlık insandaki karaktersizliğin adı olur.

türkiyede tarımcılık

Neredeyse kalmamıştır. Köyde o emeklere karşılık karşılığını bulamayan çiftçi şehirde asgari ücrete çalışmaya gelmiştir. Miras yoluyla bölüne bölüne kalan küçücük tarlalardan insanlar geçinemediği, mazotun pahalı olup üretilen ürünün direkt alıcıya ulaşamadığı için çiftçiden ucuza alınıp komisyonla tüketiciye fazlasıyla pahalıya satıldığı için kârı çiftçinin alamaması gibi sorunlar yüzünden haklı olarak tarımcılık azalmıştır.

iz bırakan kitap cümleleri

"Düşlerimizin bedeli bu kadar ağır olmamalıydı."

Emrah serbes - müptezeller

nefes nefese kalmışken sigara içmek

Yoğun haz verici duygu içerir. (bkz: after sex)

hasan şaş ölmesin o büyük bir değer

Koca dünyayı Hasan ŞAŞ mı dar ediyor. Sana gülme geliyor ama şu dalga geçtiğin küçük düşüncenle bana sinir geliyor.

osmanlıyı sevmeyip kurduğu ülkede ekmek yemek

Herkes özgür değil mi ? Bütün ülkeler için geçerli bu. Sığ düşüncelerden vazgeçmeliyiz ki ayrışmayalım, zaten yeterince paramparçayız.

şaka maka mart ayına girmek üzere olmamız

Oysa ki daha dün yılbaşıydı. Zaman çok hızlı geçiyor sözlük. Hayat kısa kuşlar... size bişey olmasın sağlıklıysanız her şey çözülür.

yazarların kızlarına koyacakları isimler

‘Elif Rana’ çift isimli koyardım prensesime.

karınız olsa ismini ne koyarsınız

Sahiplenirsem Müjgan koymayı düşünüyorum, doğurursam da Osman koyarım herhalde. Böyle başlığa ancak böyle tarak..

polat alemdar ı suriye nin üzerine salmak

Ne yiğitler var Suriye’de Polat rolü eline su dökemez. Ilık götünüzle başka dalga geçecek konular bulun, haddinizi aşmayın şu günlerde.

insan ne zaman ölür

‘Sen de mi brütüs’ dediğinde.

birini çok sevmek

Gördüğünde ilk aklına gelen cinsellik değilde içinde kelebekler uçuşması. Belli süre sonra tabi durumlar değişir.

nasıl birisiniz

Sokak çapkını değil, yüksek mühendisim, ayrıca yakışıklı olduğum kadar küstahımda..

25 yasindayim hic kitap okumadim

+ Kitap okuyor musun Bay Anderson ?
- Okumuyorum, eksiliğini de hissetmiyorum!
+ Ama biz hissediyoruz!

Ölü Ozanlar Derneği-1989

14 ekim 2019 fransa türkiye maçı

Herkesin kilitlenip milli ruhu yaşayacağı gece. Umarım koyar ezer geçeriz.

barış pınarında sadece askeri desteklemek

Ayrışmak yok gün birlik günü. Vurun yiğitler. Su gibi gidin, gelin.

serdar isimli erkeklerin ortak özellikleri

Yuvarlak biraz büyük bir yüz, hızlı konuşan tiz sesli. Bütün Serdarlar ortak özellikteler mi bilmiyorum. Tanıdığım bir Serdar vardı özelliklerini yazdım. Analizci arkadaşlara duyurulur.

cehalet mutluluktur

Ne kadar bilirsen bil, bilmediklerin bildiklerinin binde biri bile değil. Tekerleme gibi oldu ama doğru bu her zaman bir çok bilginin cahilisin ve mutlulukta getirmiyor. Koca bir balon söz.

umursamaz olmak

Bir türlü başaramadığım eylem. Hatta fazlasıyla takıntılıyım. Oysa ki iş olacağına varıyor.